• Fantasy

Avatar (2009)

O Avataru se musím rozepsat. Prvních 20 minut to pro mě byl takový průměrný film, ale to asi jenom proto, že mi všechno na půl hodiny dopředu extrazhnusil trailer na rádobykomedii "Hercules 3D". Potom se to rozjelo tak, že se mi Avatar vyhoupl na 1. příčku v nejlepších filmech všech dob. Šel jsem na 3D, ale ani jsem nemusel, protože to ty efekty nepotřebovalo. Tak nádhernou grafiku jsem ještě neviděl!!! Nehledě na to, že animace naprosto NEŠLA rozeznat od natočeného. Jedny z nejlepších hereckých výkonů, jaké jsem kdy viděl. Vynikající kamera, střih, scénář... atd., atd. A nakonec naprosto skvělá, vynikající HUDBA!!! Ještě víc, než africké rytmy bubnů a chorály se mi líbila hudba ostatní (a to je u mě, příznivce tvrdé dance music dost dobré!)! Avatar je první film v mém životě, do kterého jsem se naprosto vžil. To se mi ještě nikdy nestalo! Už se těším, až si to dám znova! A potom (snad) na dvojku...!!! A nakonec: režisér James Cameron je prostě borec. Nejsem příznivce romantických filmů (vlastně skoro odpůrce!), ale jeho Titanic je prostě dobrý. A v Avataru překonal sám sebe teda o dost hodně!

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

1* - skvělý Leoš Mareš, 1* - skvělá Adéla Banášová, 1* - skvělý Martin Chodúr, 1* - dívám se na to, 1* - dívám se na to RÁD a vždy se těším na další díl, minus 1* - za strašné, hrozné, odporné, nechutné atd. KOLO MICHALA DAVIDA!!!!!!!!!! :-( TRANCE FOREVER

Kopyto (1981)

Chtěl jsem dát ***, ale za scénu, jak Perrina unáší gorila, musím přidat ještě jednu... :-)

Moje superbejvalka (2006)

1 hvězda za tak 2 netrapné vtipy. Ten dabing... příklad - výslovnost: Hanach, odjedeme do Utahu! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!

Planeta opic (2001)

Miluju všechny díly klasické Planety opic, ale tohle je ještě lepší!!! Navíc skvělá hudba Paula Oakenfolda! TIM BURTON RULEZ!!!

Spaceballs (1987)

Pokud přečtete tento text, nepotřebujete brýle. P.S.: Tu loď na začátku bych ještě tak o 2 minuty prodloužil!!! :-)

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Německo + film/seriál = něco, pro co neexistuje slovo. Kdyby zde nebylo napsáno Krimi, ale Největší Parodie Všech Dob, dal bych ihned hvězdiček 5.

A teď něco úplně jiného (1971)

Co k tomuhle říct? Když do jednoho filmu narvete nejlepší skeče ze seriálu Monty Python's Flying Circus (možná chyběly jenom Ministry of Silly Walk a Spam), nemůže vzniknout nic jiného než výborný film! Výborné spojovací animace, výborný začátek (How Not to Be Seen, A Man With a Tape Recorder Up His Nose a Dirty Hungarian Phrasebook), výborný konec (Upper Class Twit of the Year) a výborná hlavní hláška: And Now for Something Completely Different.

RRRrrrr !!! (2004)

Další skvělý film od Alaina Chabata, ve kterém hraje skvělý Gérard Depardieu. Tento film obsahuje nesmrtelné hlášky a kdo ho neviděl, ten se na něho musí hned rychle podívat, protože "Začíná noc!" ("Drž hubu!")