Abigail (2024)

Asi by už mohli prestať točiť tieto filmy s dievčenským menom v názve..

Problém tří těles (2024) (seriál)

Možno by si to zaslúžilo aj 4*, ale musím byť prísny. Predsa knihy sú jedno z naj sci-fi ostatných rokov.

Druhá světová válka: Na frontě (2023) (seriál)

Dokument je mierený viac na vizuálnu stránku a osobné svedectvá na všetkých stranách konfliktu ako na podávanie faktografických údajov. Pre fanúšika histórie neprináša nič nové okrem krásnych kolorovaných záberov. Napriek tomu je to kvalitne dramaturgicky vystavaný dokument, ktorý nenudí.

Fremont (2023)

"Európsky" film natočený v USA, iránskym režisérom o afgánskej prekladateľke pracujúcej v čínskej továrni. Veľmi milé, minimalistické s príjemným hereckým prekvapením na konci.

Lekce chemie (2023) (seriál)

Chémia a varenie ma nikdy nelákalo, ani neviem prečo som to začal pozerať. Režijne, dramaturgicky, scenáristicky a herecky perfektne zvládnutý seriál, ktorý je krásne uzavretý. Do piatej hviezdičky to dosiahlo perfektné herecké obsadenie nielen hlavných ale aj vedľajších postáv. Dwight Schrute v jemne zápornej roli potešil. Jednoznačne prekvapenie tohtoročnej seriálovej sezóny. Neodporúčam pre krčmových mizogýnov.

Meg 2: Příkop (2023)

Film nefunguje na žiadnej úrovni. Ani super akčný, ani béčkovo uletený. Jednotka si aspoň robila zo seba srandu, tu je všetko na pol plynu. Držal som palce chúďatkám Megom, nech to všetko rozkúšu. Jedna hviezda za letmý odraz zapadajúceho slnka od Stanhamovej plešinky.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

DAJTE MI PART 2 HNEĎ! Našlapaná akčná jazda, stále sa potvrdzuje, že M:I pod dohľadom McQuarrieho a Cruisea si drží latku vo svojom žánri vysoko. Pre mňa 5* kvôli znovupozerateľnosti do budúcna ako všetky predošlé (okrem dvojky). Ozaj, pri scénach z Ríma, ktoré sa odohrávali na podobných miestach ako Fast X až bije do očí ten rozdiel v kvalite týchto dvoch snimkov.