Sympatizant (2024) (seriál)

Skvelé prvé dve časti, potom kvalita začne upadať. Napriek tomu som dopozeral, pretože ma držal v napätí zaujímavý príbeh.

Vetřelec: Romulus (2024)

SPOILER!!!Film zráža infantilný scenár, ktorý evolúciu a rast niekoľkých druhov organizmov vtlačí do 90 minút reálneho času. 70 miliónový blockbuster, ktorý bol pripravovaný pomaly desaťročie, by mal mať asi naviac. Režisérsky sa ale jedná o dobre odvedený snímok. Preto dávam 3*

Jednotka všedního nasazení (2024)

Kedysi boli filmy od Netflixu sviežim vánkom vo filmovej distribúcii. Teraz to neplatí už ani pri hviezdami nabitých filmoch. Trápna zápletka, ktorú by lepšie napísal kadejaký študent literatúry, nezachránila ani dvojka Wahlberg-Berry. Najprv som chcel vyhejtovať ich výkon, ale úprimne, oni tam na základe toho scenára ani veľmi nemali čo hrať :) Nemyslím si, že sa mi ešte niekedy podarí tento film dopozerať do konca. Bolo by to - self torture.

Prázdnota (2020)

Dobrý film, ale príliš natiahnutý. Minutáž by som videl niekde na úrovni 110 min. A popravde ten záver priniesol viac otázok ako samotné rozuzlenie. Je to na hrane 2 až 3*. Ale prikláňam as k trom.

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Tento film natočil skoro 80 ročný pôvodný tvorca série MAD MAX a natočil naozaj dôstojné pokračovanie. Ako divák sa musím zamyslieť nad tým, či už filmová tvorba oblasti akčných snímkov nedosiahla svoj zlatý vek a momentálne skôr speje k úpadku, pretože všetky tie Marvel/DC sračky, ktoré zmieňované štúdiá chrlia v desiatkach ročne, tomuto filmu nesiahajú ani po členky.

Atlas (2024)

Nemal som veľké očakávania, Ako jednohubka dobré. Netreba čakať zázraky.

Godzilla Minus One (2023)

Tak takto priatelia  má vyzerať kvalitný akčný snímok súčasnosti! Nie ten stokrát prevarený odpad, čo produkuje Marvel a DC.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

To je kvalita hodná max TV filmu, nie veľkorozpočtového trháku. Strašne nudné a zbytočne natiahnuté.  Radšej si po x-tý krát znovu pozriem prvých 6 dielov SW ako tento paškvil inšpirovaný podobnými komiksovými sračkami od DC a Marvelu z posledných rokov.

Nejdelší jízda (2015)

4* hviezdy najmä za výkon Alana Aldu a jeho mladej manželky v podaní vnučky Charlieho Chaplina - Oony Chaplin. Nechápte ma zle inak sa jedná o dobrý film, ale 4* hviezdy by som mu asi nedal. Prelínanie dvoch línií (minulosti s prítomnosťou), robí tento film naozaj jemne nadpriemerným. Trošku ma mrzí, že tak talentovaná herečka akou Oona je, nedostáva zatiaľ väčší priestor vo filmoch.