Magická posedlost (1998)

Film u mňa boduje vynikajúcou hudbou. Štvorica čarodejníc tiež nemohla byť lepšie zvolená. Celkovo má tento film pre mňa svoje kúzlo a dá sa naň opakovane pozrieť bez toho, aby sa človek nudil.

Exmanželka za odměnu (2010)

Je možné, že za 3 mesiace si nespomeniem o čom tento film je, ale na jedno pozretie to celkom ušlo.

Zuby nehty (2007)

Potenciál veľký, avšak ostal nevyužitý.

Podivní (2010)

Je to na hrane, ale keďže mám všeobecne horory rád a je to jeden z mála zástupcov tohto žánru za rok 2010, tak dávam 4*.

Dokonalý únik (2009)

Veľká škoda! Prvé dve tretiny filmu Vás krásy prírody a pomaly sa stupňujúci dej rozhodne upútajú, potom však príde záver a ten je vyložene nevyvážený, s malou dávkou akcie a rozhodne veľmi chabým koncom. U mňa mal tento snímok našliapnuté na 4*, ale práve záver celkový dojem zráža na 3*.

Nemilosrdný (2009)

Scenár mal ďaleko k dokonalosti. Nemôžem si však pomôcť, niečím ma tento film zaujal. Johnny Hallyday spolu so svojimi tromi kumpánmi sú nezabudnuteľná partia.

Bláznovo zlato (2008)

Milá romantická komédia s dobrou dvojicou hlavných hrdinov (Kate Hudson, Matthew McConaughey) a vynikajúcim Donaldom Sutherlandom

Kick-Ass (2010)

Keď to porovnám s filmom "Scott Pilgrim vs. the World", tak druhý zmieňovaný vyhráva vo všetkom - obsadenie, filmové efekty, novátorstvo, scenár. Snáď len hudba je v oboch filmoch vyrovnaná. Ikona sa (aspoň pre mňa) nezrodila.

Kniha přežití (2010)

Určite to nie je to najlepšie čo v žánri postapo filmov môžete nájsť, ale nechápem celkom odsudzujúce komentáre viacerých recenzentov. Rozhodne sa jedná o umne natočený film. 80 mil dolárový rozpočet je síce dosť, ale povedzme si úprimne. Kde tieto peniaze v skutočnosti išli? Denzel Washington patril v čase najväčšej slávy medzi takzvané 20 mil. dolárové hviezdy a aj za tento film si určite nezapýtal o málo menej. To isté platí o Garym Oldmanovi, ktorý si síce stráži údaje o svojich príjmoch, ale za menej ako 10 mil dolárov určite ani prstom nepohne. K tomu si prirátajme plat pre vychádzajúcu Hviezdu Milu Kunis (min 5 mil $) a hups máme polovicu rozpočtu fuč len na platoch. Mnohí tu porovnávajú The Book of Eli s Terminatorom 4, ktorý mal 2 a pol krát vyšší rozpočet. Čiže porovnávajú neporovnávateľné. A čo sa týka scenára, tak tu The Book of Eli určite T4 poráža na celej čiare (čo povedzme si úprimne vôbec nie je ťažké). Tiež si myslím, že nedostatkami akčných scén tento film nijak veľmi neutrpel. Jednoducho tie, ktoré obsahuje, sú šikovne natočené a mne osobne plne postačujú. Čo sa týka hereckých výkonov....Denzel ukazuje to lepšie zo seba, Gary Oldman je ako vždy excelentný a najviac ma prekvapila Mila Kunis, ktorá bola veľmi dobrá. A takmer som zabudol na jednu dôležitú časť a tou je hudba. Je jednoducho skvelá! Práve tá dvíha moje hodnotenie hore, inak by som musel dať 3*. The Book of Eli je lepším filmom ako jeho tohtoročný predchodca The Road, hoci práve tento film mal výhodu v skvelej knižnej predlohe, čo sa mu však paradoxne stalo osudným. Hodnotenie: 70%

Para vs Votrelec (2010)

No každopádne aspoň som to dopozeral do konca :o)