Frigo na mašině (1926)

Frigo na mašine, to je úžasná nostalgia v starom kine rodného mestečka v Revúcej , ktoré bolo predtým mestským hotelom. Film je absolute top zo sveta grotesky , ktorý súdruhovia blahosklonne pustili do distribúcie kín, ale môžem sa mýliť.

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Typický úlet Woodyho, pošahané vzťahy klasického povaľača a zakomplexovanej trúby v podaní vtedajšej konkubíny Woodyho, akási Mia Farrow. Ledva TRI, už vo filme Smrť na Níle to bola iná liga, milá Farrow...

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Nehovorím, žiadna Amerika, ale práve o tom to je , jemná nuansa , že to ešte celkom baví ,ale klišé a honor nedovolí povedať, že fajn, ľahké, nenáročné a práve vhod, však majstri sveta...

Poslední metro (1980)

Fajn klasická kvalita francúzskej kinematografie, ktorá práve v osemdesiatych rokoch 20-teho storočia pomaly doznievala a postupne stratila esprit a šarm ako celá Francia...

Král Krysa (1965)

Film má silné miesta, ale následne sa často topí v neprirodzených pózach a dialógoch hlavných hrdinov a tým zadrháva dej a film stráca tempo.

Kardinál Jozef Tomko (2013) (TV film)

Silné momenty Vás priklincujú ako Formanov "Prelet". Kde sme to žili a prečo za ostnatým plotom? Ďalšie mrazenie príde keď slobodná duša hovorí dušiam slovenským v ich parlamente roku 1991 a podľa všetkého mu vôbec nerozumeli... Dokonalé dielo zkazy akýchsi boľševikov, ktorí dodnes živo mátajú a zotročujú mnohé mysle a duše ich potomkov. Našťastie veľkosť ducha určuje silu vyžarovania osobnosti a je úplne druhoradá kvalita tvorcu dokumentu. Áno, ak by to urobil talentovaný majster malo by to len ďalšiu pridanú hodnotu. Kto je na ceste, kto hľadá a nachádza, nepotrebuje žiadny komentár. Zmysel bytia je jasný.

Sophiina volba (1982)

Kniha Vás bude bolieť celé týždne a nedá zabudnúť na tú hrôzu čo tu pred chvíľou voľne pobehovala po Európe. Film Vám ukáže čo je to premárnená šanca dostať tak silnú vec na plátno, jedna Meryl v hlavnej úlohe to nespasí, veľká škoda a chyba Pakulu, že siahol na niečo na čo proste nemá.

Tenkrát na Západě (1968)

Úžasná záležitosť opäť po viac ako tridsiatich rokoch, tento film len potvrdzuje porekadlo ,že v jednoduchosti je sila. Toto je pravý " bio film" žiadne éčka !!! Kvázi umelci učte sa kde je sever. Škoda reči, človek čumí ako puk a neverí tej dokonalej súhre očí, tvárí a krajiny, symfónia obrazu a zvuku.Howk!

Nejdelší den (1962)

Jeden z najlepšie urobených veľkofilmov s tak obrovskou stafážou, to vyžadovalo špičkovú pilotáž. Klobúk dole pred réžiou a štábom. Napriek dĺžke filmu to má stále primeraný spád a film nenudí. Celé to vyžaduje maličkosť, mať nadštandardný vzťah k tak pohnutej etape histórie ako bola II. WW. Samozrejme "farebnosť" filmu dodáva najmä vysoká koncentrácia filmových hviezd tej tak dávno minulej doby.

Poslední eskorta (1973)

Mám slabosť na "Džaka", ale takú dlhú stopáž s tak minimalistickým poňatím príbehu bez nápadu a s priehrštím neuveriteľnej nudy v podobe zbytočného naťahovania deja dostáva film na sánky, ktoré ho čoraz rýchlejšie vezú dole kopcom do zabudnutia.