• Pohádka

Princ z Persie: Písky času (2010)

Mastný telecí Gyllenhaal a plno písku bez vtipu... (druhá hvězda jen jako soucit s prací animátorů)

Vraždy podle Agathy Christie - Malé vraždy Agathy Christie: Otrávené pero (2009) (epizoda)

Konečně někdo, kdo si troufl natočit Agátu úplně jinak! (pokud osazenstvo této vesničky není psychicky labilní, je homosexuální - zbytek tvoří veskrze velmi vyrovnaní vrahouni. To vše zasazeno do tradičně vyvedených kulis romantického venkova...) Jedna hvězda navíc za postavu Corinne Masiero - pomocnice pronajímající stařenky (role na kterou se čeká celý život) a za Emila (mého srdce lampión)... "Přece nebudu spát v jednom pokoji s mrtvolou..." "No tak Lampióne, hlavně že nechrápe..." Prostě vypněte, pokud čekáte lehký sofistikovaný humor a dechberoucí drama a zapněte, pokud unesete silně nadsázkovitou Agátu a snesitelně šokézní poznámky

Agatha Christie's Poirot - Smrt staré posluhovačky (2008) (epizoda)

Až na to, že jediná osoba, kterou jsem si byla relativně jistá, jak se jmenuje byl Poirot, to cítilo příjemně dramaticky (možná by to ale chtělo víc záběrů, kde je knírek a řetízek na vestě (stejného tvaru) v jednom záběru...dobřeužmlčím...)

Hlídač č. 47 (2008)

108 minut vlečící se nuda, nuda a nuda..Jiráčkovi se nedá věřit ani slovo, Dlouhý je naproti tomu dokonalý (k poblití dokonalý), Roden taky super (akorát bez toho poblití..). Snaha o dechberoucí drama kouká odevšad, tak trochu problém je, že u toho člověk s klidem usne a nemá šanci být vtažen kamkoli. Pokud tedy neholdujete filmům, ve kterých je polovina záběr na úúúchvatnou přírodu a druhá polovina sex, asi vás nepotěší. Kdyby tam ten kus obnaženého Rodena nebyl, asi by ani...no nic, zkrátka je to děs, dvě hvězdy jsou pro herce, zbytek a hudba(jedna jediná melodie!! pardon, vlastně dvě...) tvoří jakýsi odpad kolem

Kouzla králů (2008) (TV film)

Pohádka byla dokonce ze začátku dobrá, pak se ale objevila (a projevila!) princezna (čekala jsem , že bude do konce pohádky zakletá, k mému nestěstí byla vysvobozena už v půce...) Unosné to docela bylo DOKUD NEZAČLI ZPÍVAT. Ty 3D zoufalecké triky raději vynechám (kde zůstal ten zlatý úžasný karton a tempery...)...Hudba je neúnosná (víc než dvě melodie tam člověk prostě nenajde... Děj ale tak špatný není a nuda nebo utrpení to nebylo (kdo viděl kreace jako Český honza, pochopí...), takže dvě hvězdy si zaslouží

Město Ember (2008)

Poslední dobou mám jaksi silné nutkání vlézt do kanálu a hledat tam plechaté skříňky s časomírou... Dokonalé dětské dobrodrůžo ještě umocňuje ustavičné zhasínání lamp a úžasní herci. To nemá chybu. Sháním baterku.

Quantum of Solace (2008)

Pro vystihnutí děje prostě stačí věta: James nespí, James se mstí. A jaksi to drhne i protože zbytek filmu zaujímá jen známé bratrstvo AKCE - DESTRUKCE - VTIP - AKCE - SMRT - AKCE až se člověk začne ošívat, jestli všeho náhodou není moc (můj nebohý mozek vždy zaregistroval, že po pestrobarevné šmouze je na scéně Bond a všichni kolem jsou mrtví - mimochodem schválně jestli najdete krom Camille a M někoho, kdo byl v Bondově dosahu a dožil se konce). Casinu se dějem prostě nemůže měřit a akce je tam (s)prostě moc. Takže 3 hvězdy. Ale .....vyskytla se tam semtam "mořská nemoc" a jí podobné scény, záporák měl děsuplné bulvy a křoupal jablko (není větší svině než ta, která mi dopřeje slyšet tento zvuk i v kině) atd atd...a pořád je to prostě lepší než všechny poslední neblonďaté bondovky dohromady. Navíc MUSÍM VAROVAT, že nebezpečí, že vaše poněženka propadne anorexii je dost vysoké - s chutí zajdete znovu a víc a víc se bavíte... Je to proti mé vůli, ale dávám * * * *

Temný rytíř (2008)

výhrady bych měla spíš k tomu, co prostě k akčnákovému thrilleru patří a k batmanovi jako takovému, takže radši držím hubu, aby mi někdo neudělal trik s tužkou a nezeptal se WHY SOO SEEERIOUS???

Český Honza (2007) (TV film) odpad!

Aneb plivanec na všechny typicky české pohádky. Výtvarná stránka nemůže nechat v klidu ani naprostého ignoranta – nesmyslně přisvětlované scény (proč dávali hercům k nohám reflektor, za pravého poledne opravdu netuším), katastrofální pokus o 3D animaci pohádkového draka (divák zatouží po realisticky působícím kartonu) a křiklavě zelené plastové houby v jinak ucházejícím přírodním lese jsou opravdu nezapomenutelné. Zbývají rádoby staročeské, ale zoufale prázdné a zbytečné dialogy a neuvěřitelně vykradený a poslepovaný děj, vrchol představují hrůzné pasáže urážející vše, čemu se jen trochu dá říkat píseň. Chudáci herci, chudáci děti. Ačkoli občas řeším dilema mezi 1 hvězdou a odpadem, tady bohužel není co řešit.