Mariňák (2005)

Plusy: netradičně pojatý válečný film, řada vtipných scén. Minusy: fakt hodně minut flákání se v poušti, chtělo by to zkrátit. Result: tři až čtyři. Nakonec hodnotím výš za originalitu.

Vpich (2011)

Silný náměr a hodně solidně hrající Chris Evans. Bohužel se nemůžu zbavit pocitu, že kdyby si látku vzal jiný režisér, dalo se z toho vytřískat víc. Pokud byl tvůrčí záměr, že je to stejně roztěkané jako Evans nastřelenej na koksu, mohlo to být ještě víc šílené.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

A proč ne. Konečně někdo natočil žraločí šílenost s pořádným rozpočtem. Jediné, co trochu trhá uši, jsou části, kdy nechají postavy rozkecat. Jinak je tu ale dobrá akce, pěkně vypadající žralok a řada vyloženě vtipných scén. Guilty pleasure jak prase!

Jeden den (2011)

Jedná se rozhodně o jednu z lepších romantik, která se dá odsledovat bez vyloženě trapných pocitů. V knize to asi bude popsané lépe, ale tady to působí, že nic nebránilo tomu, aby se dali dohromady rovnou, což dělá celý snímek tak trochu zbytečným...

Špína (2017)

Vlastně vůbec nevím, jak to mám hodnotit. Na jednu stranu mě to vůbec nenechalo chladnou, na stranu druhou se tomu nedá odpustit ta halda nesmyslů. Nejvýrazněji je to vidět na vykreslení psychiatrie, kde funguje jednou volný režim, jindy z vás udělají zeleninu asi podle toho, jak se to zrovna do filmu hodí. Navíc jsem vcelku alergická na to, když něco, co by z toho mělo vyplynout, v dialozích násilně říkají samotné postavy. Kdybych to brala čistě z toho pocitového hlediska, tak je to ale pomalu na plný počet.

Až na krev (2007)

Takový ten těžce odtažitý akademický kousek. Je to extrémně roztahané a žádná z postav vám nepřiroste k srdci. Na druhou stranu příběh v druhé půli dobře vygraduje. O tom, že je to skvěle natočené i zahrané, ani nemá smysl mluvit. Jenom bych se nerozplývala nad soundtrackem, který by se spíš hodil do nějakého divného hororu než sem.

Pravda o mužích (2010)

A mně se ten konec, na který tu všichni nadávají, naopak líbil, protože byl pro jednou realistický. Sice se to jmenuje Pravda o mužích, ale najde se v tom v podstatě každý, kdo byl někdy vyhořelý, pochyboval o smyslu života i sám o sobě a svých úspěších. A kdo nic z toho nikdy nezažil, tak kecá.

Borg/McEnroe (2017)

Dost atypický sportovní film, který se soustředí víc na psychiku hráčů než na klasickou šablonu favorit vs. outsider, což by ani v případě takhle vyrovnaných protivníků nefungovalo. Přitom neselhává ani v oněch sportovních momentech. Jenom mi závěrečná bitva po parádním začátku připadala tak trochu zvláštně useklá. Velkým plusem je samozřejmě obsazení obou hlavních představitelů, kteří si to dávají po herecké stránce a zároveň jsou podobní svým reálným předobrazům. Až se nechce věřit, že Sverrir Gudnason není Borgův mladší brácha.

Shazam! (2019)

Film, ke kterému jsem s ubíhajícími minutami, postupně hledala cestu. Od totálně šíleného začátku, kdy jsem to po pár minutách měla chuť vypnout, se dotáhne až k lepšímu průměru. Pořád se ale jedná o zábavu pro věkovou kategorii tak osm až dvanáct let.

Sedm životů (2008)

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem čichala citověvyděračskou sračku. Výsledek je přitom ještě horší, než jsem čekala. Nejenže na konci nás skutečně čeká kýčovité citové ždímání, ale i cesta, která k němu vede, je neskutečně útrpná. Will Smith se celou dobu chová jako psychicky narušený úchyl a stalker. Do toho si přidejme šíleně nataženou stopáž a fakt, že se film tři čtvrtiny času tváří hrozně tajemně, aby nám nakonec odhalil, že Smith skutečně je psychicky narušený člověk, ale ve filmu to vlastně nikdo neřekne, protože to bychom si zkazili to dojímání se....