Mladí lvi (1958)

Efekty ve filmu použité by byly fajn i ve filmu z roku 2012. Čekal jsem více patosu a hromadu neschopných němců. Film byl příjemným překvapením. Klasika v nejlepším slova smyslu.

Podivné dědictví (1972)

Výborný soundtrack stojící na jedné písni a yorkšír k tomu... :)

500 dní se Summer (2009)

4 hvězdy v rámci žánru.. Jinak by to bylo určitě méně

Zpět k pramenům (2005) (seriál)

Moc povedený cyklus. Tu jednu jedinou hvězdičku ubírám za některé nedotažené prameny :))) Ale ta atmosféra... super

Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Autorka byla příjemně neutrální. Mladý komunista by už potřeboval jen AK47 do ruky.. Toho bych se bál víc. Mladý konzervativec - dělám politiku, abych dělal politiku, je jedno, že mluvím o pojmech, kterým příliš nerozumím, ale ekonomický rezort bych zvládl - mám střední ekonomku.. tak si vyberte :) Souhlas s TOSIMEM

MacGyver (1985) (seriál)

Viděl jsem snad každý díl, hrálo to vždycky po škole :))) A nebyl snad jediný kluk, co by na tom byl jinak :))

Sedmá pečeť (1957)

Krásný film na který jsem neměl dlouho odvahu, zbytečně, moc příjemně překvapil. Jen mě zarazila jedna věc - hráli šachy, ale pokud se dá aspoň trochu důvěřovat wiki.. tak přesně o sto let dříve, než se v tom koutu světa objevily... ale to je jen taková jedna technická, prosím o případné opravení.. :)

Válečná generace (2013) (seriál)

Tři hvězdy a ještě více výhrad. Svižný děj provází pěkná kamera a hromada "náhod", až to není pěkné. - tolik k samotnému "dílu". Další souvislosti popsal pěkně uživatel "Zeck", já podepisuji, a dodávám, že je to typický nešvar napříč světem. Neviděl jsem film, kde by tvůrci dokázali nahlédnout sami sebe. Škoda.

Interstellar (2014)

Interstellar má potenciál zaujmout i ženy, hlavně proto, že je to postaveno jako solidní drama s povedeným soundtrackem. Kultovní sci-fi to asi nikdy (doufám) nebude, protože to z pohledu dnešní astrofyziky Nolan totálně zabil už asi ve třetí minutě "nejbližší hvězdou vzdálenou tisíc světelných let", což byl pouze skromný začátek podobných perliček. Přijde mi to jako promarněná šance desetiletí, protože to mohl natočit minimálně stejně zajímavě, a přitom se držet hranic dnešního poznání, kvalitní scifi pak mohl založit na vlastní vizi dosud nepoznaného (tak si představuji scifi), po letech zpětně by to mohlo být zajímavé, tak je to ale blbost již dnes.