• Krátkometrážní

Biofeedback in Simulation (2013)

Industriálně-planetární kakofonie, oslavující spletitost, složitost a nejasnost dnešního světa a poukazující na bezpečí jeho alokace v nepředstavitelně obrovském kosmickém prostoru. Není to úplně tak geniální jako Botborgovské Connection to the Photosonicneurokineasthograph, ale i tak v rámci jejich zdá se zatím vysoce kvalitního standardu více než skvělé.

Bišimai: Okasu (1982)

A další Nikkatsu poruno záležitost. Dvě dívčiny se ubytují a začne je obtěžovat mladý nadržený synek pana domácího. Vlastně se tady skoro pořád souloží (plus nějaká ta pikantnost na zpestření jako třeba cintání spermatu apod. :-) ) a u hodně scén splývá rozdíl, jestli se jedná o vynucenou soulož nebo o dobrovolné radovánky - zezačátku se dívky brání a potom podlehnou a užívají si, hehe :-) . U závěru jsem se skoro již tradičně jako u řady předchozích podobných snímků musel začít smát :-))))) . Na Nikkatsu produkci kvalitní standard, příznivci těhle filmů rozhodně nebudou zklamáni. A Flipnicovi patří poděkování za zprostředkování téhle raritky ;-).

Bleskurychlá palba (1989)

Jungle Assault od Priora ze stejného roku je mnohem horší. Tady ty přestřelky a výbuchy ještě relativně ucházejí.

Blutgeil (1993)

Ne heleme se, pěkný amatérský kraťas ze Švýcarska. Čekal jsem nějakou zombárnu, ale dostalo se mi takového krátkého exploatačního válu. Dvojice dementních poldů v Zurychu je na stopě gangu feťáků, kteří zabili 21 policistů. Najdou jejich kumpány, dojde k prvnímu masakru a potom se chtějí vydat do jejich hlavního doupěte. Celé je to amatérská sranda, dementní poldové, slití vyhulenci, začnou se navzájem masakrovat a nějak to dopadne. Krev stříká proudem, nohy lítají, sračky lítají atd. A je to všechno jedna velká prdel. Já jsem spokojen, tyhle amatérské vály mě vždycky potěší, protože to dělali ti opravdoví nadšenci. V kategorii amatérských filmů povedená věc, není třeba šetřit hodnocením. 7/10

Boy with Cat (1966)

Ambient s chlapcem, kocourem a fotkami. Vržený do hry světel a stínů. Klavírní a ruchový doprovod tomu dodává výsostně hypnotický charakter. Další povedená Richieo maličkost. 8/10

Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (2004) (amatérský film)

Ale jooo, na český poměry dobrej mikrohoror. Kdysi jsem míval podobnou zubařku, to byl děs, kdoví co se s ní potom stalo...

Broken (2006)

Kdo čeká od tohoto filmu exploitation/horror s mraky gore a hektolitry krve, ten bude asi trochu zklamán. Tento film totiž staví na něčem úplně jiném. Absolutně komorní a kdesi ve vlhkých anglických lesích zastrčený ponurý psychothriller/exploitation o vztahu totálně vyšinutého psychomaniaka a jeho unesené oběti, která je přesvědčena o tom, že ji připravil i o dceru. Že se jedná o britský film jsme ujišťováni v každé minutě děje, ten chlad, temnota a deprese zde přímo pryští. Částečně televizní/nízkorozpočtové zpracování na mne dýchlo až atmosférou, jakou mají anglické kriminálky z osmdesátých a devadesátých let, zejména ty s inspektorem Dalglieshem (třebas Plány a touhy). Hlavní hrdinka je navíc neuvěřitelná sympaťanda a moc fajn ženská, které držíte palce během celého filmu, ať se nějak zachrání. Dokonale depresivní závěr pak přesvědčuje o tom, že máme tu čest s hodně netradičním dílem.

Brutal Relax (2010)

No paráda, tyhle krátkometrážní splatteroviny fakt miluju. Super hlavní týpek s mega cool knírem, řádně zelení zombíci, spousta gore (někdy to zavání až Švankmajerem, hehé :-) ) a dobrý nápady. A koho nepobaví skvěle ujetej konec tak ho pobaví hned následující fotky v titulcích. Beach gore, hehehehe :-)

Café Flesh (1982)

V postapokalyptické budoucnosti se lidstvo dělí na dvě nestejně početné skupiny - převážná většina Negativních, kteří sexuálně nemůžou a malá menšina Pozitivních šťastlivců, kteří sexuálně můžou. A tak se Negativní chodí dívat na Pozitivní do klubu Café Flesh, kde jejich mimořádně výstřední a bizarní čísla uvádí pošahaný komik Max Mellow. Má to poměrně velice jednoduchej děj tenhle post-apokalyptic/porno/kabaret/bizár, odehrávající se v podstatě až na výjimky v jednom klubu. S tím že opravdu bizár je to místy fakt velkej. Nepamatuju se, že bych někdy viděl něco podobnýho. Ujeté masky a prostředí, vše hýři sytě barevným osvětlením dozelena, modra a červena, postavy jednají a mluví schválně velice expresívně a přehrávají, jako by se jednalo o jeden veliký sci-fi porno kabaret. Vliv, kterej mne tady občas napadl je David Cronenberg, co do té bizarnosti a všudypřítomného přitažlivého zvrhlého sexuálního dusna a napětí. Spíš shledávám, že se tímhle filmem zřejmě spousta novějších velice rozdílných tvůrců učitě inspirovalo. Napadá mne třeba Zivot i smrt porno bande, myslím že Markovy krátké experimentální surreal pórky se vizuálem a koncepcí tohohle filmu určitě inspirovaly. Vedle toho mi z tohletoho skoro čisí inspirace pro Egoyanovu Exoticu, to prostředí klubu a ten uvaděč, úplně vidím jak by i tady u mikrofonu byl Elias Koteas (pravda zde trochu vtipnější, ale stále je to ten samý resp. podobný koncept). Velice zajímavý, výborně zpracovaný a sympatický bizárek, doporučuju všem, kteří dlouho neviděli něco fakt hodně netradičního. 8/10

C'est arrivé près de chez vous (1992)

Tenhle černobílý film o natáčení fiktivního filmu o reálným vrahovi je mimořádně chladný, syrový a naturalistický. Vše je podáno maximálně autenticky. O tom víc působí surově vyhrocenej kontrast veškerých činů a konání šílence Benoita. Ten před kamerou vraždí, znásilňuje, navštěvuje milované rodiče v jejich krámku, recituje poezii, hraje si s dětmi, opíjí se a bleje v hospodách, učí mladou dívku Valerii hrát na flétnu, vysvětluje jak potopit mrtvolu aby nevyplavala na hladinu atd. Na tohle všechno nevěřícně koukáme spolu s všudepřítomným doprovodem filmového štábu. Benoitova role je mazec, ten výkon co herec převedl, uff. A i všechno ostatní, na výbornou, hodně silný a autentický zážitek, ovšem pro silné nátury. Dost ojedinělý film a nápad, něco podobnýho jsem fakt ještě neviděl.