Dr. House (2004) (seriál)

Nemám rád seriály z medicínského prostředí, tenhle ale tvoří výjimku. Sarkastický a brilantní diagnostik se všemi svými idiosynkraziemi je natolik dokonalý, že mu odpustíme některé odborné nonsensy, které beztak laický divák neodhalí. Hvězdička navíc za jen volně navazující jednotlivé díly; nesnáším seriály, kde nelze zmeškat epizodu.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Navzdory antipatii k Marii Poledňákové jsem se na film podíval a nebýt sympatického glosátora Bartošky (Karla), nevydržel bych do konce. Vzájemně nenavazující gagy na způsob Kameňáku (nejvíc mi ho připomněl dědeček, prokopnuvší vodovodní trubku pod prahem), všude spousty nevychovaných ukňouraných dětí (asi proto, že Poledňáková), slovenský přízvuk až dialekt hlavní hrdinky, učitelky francouzštiny, afektovaná a nepravděpodobná Bohunka Evy Holubové, a jako obvykle, chlapi = pitomci (v čele s Františkem Oldřicha Kaisera a Adamem Romana Vojtka). Opakující se motivy a celkově nevěrohodný a kostrbatý příběh. Zkrátka výron z nejhlubších stok českého filmu, vymyká se jen Bartoška a Šteindler ve své miniroli. Tak na to ti sere Bílej Tesák.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jediný z "pohovkových" sitcomů, který mě baví. A velmi. Odkazy na klasická dílá scifi a herního průmyslu, vtipně nesourodý život teoretických vědců a "normální" Penny... A už vím, proč mi občas říkají Sheldone :))

Černí baroni (1992)

Jeden z prvních svobodných českých filmů a hned velmi povedený, asi za to může i úžasný Švandrlíkův námět. Vede Daniel Landa a Jiří Schmitzer. "Já už teď musím běžet, protože mi za hodinu jede co?"

Casino Royale (2006)

Pro začátek, není to bondovka. James Bond už není šaramantní a vtipný pán, ale klasický mladý trénovaný zabiják MI6. Nicméně Campbell rozhrává koncert vynikajících akcí, velmi realistických, film má nebývalý spád, nevadí ani delší stopáž. Bond je mrtev, ať žije Craig. :)

C. a k. polní maršálek (1930)

Mám rád všechny filmy s Vlastou Burianem, tahle patří k těm více průměrným.

1984 (1984)

"Here comes a candle to light you to bed, here comes a chopper to chop off your head." Strhující. Dokonalé. Děsivé. Jen mám takový pocit, že se Orwell spletl jen o 50 let.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Podívám-li se občas na díl z tohoto seriálu, který jsem jako malý kluk vyloženě hltal :), uvědomuju si, co mi chybí na dnešních detektivkách. Realističnost prostředí (hitechu jsem už přesycen), nesentimentální dialogy (normální chlapi neřeší "vztahy", ale "kočky"), nepřítomnost zbytečných vedlejších dějových linií a pomalá, ba líná kamera. Některé díly jsou pravda poněkud průhledné, ale to lze odpustit. Zajímavé jsou z nostalgického pohledu i socialistické reálie. Hvězdička navíc za správné řízky - Břetislava Kubáta a Kamila Hamříka (Ladislav Frej a Pavel Zedníček).

Kajínek (2010)

Pěkně natočený akční film, některé scény - konečně - profesionální a při vědomí toho, že jde o český film bych dal hvězdiček pět. Jenže - v r. 2010 neexistovala spoousta rekvizit, které ve filmu vystupují (product placement značek Volvo a Sony? :) a nesedí mi taky přílišná idealizace Kajínka. Celkově vzato, dobrý film.