• Krátkometrážní

Bez dechu (2011)

Tentokrát se česká distribuce opravdu trefila - Bez dechu - tomuto "filmu" dech došel hned za začátku. Takových blbostí a klišé se jen tak nevidí. Celé se to tak nějak táhne a je to o ničem. Po Drive přichází další zklamání. 1*

Ďáblův dvojník (2011)

Zase trošku jiný film o něčem jiném. Cením si hlavně velice dobrého konce, který napínal i dědečkovy kšandy a také, že se na to jako na celek velmi dobře dívá a celé to rychle odsýpá. Plné 4*.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Určitě lepší než první půlka. Teď se to teprve vrátilo do starých kolejí kvality v rámci filmové ságy (samozřejmě na knižní předlohu to nemá a ani mít nemůže), jenom škoda, že až v posledním díle.

Freerunner (2011) odpad!

Škoda času dívat se do konce, vlastně vůbec si to pouštět. Ani se nedá vypsat vše, co je na tom "filmu" špatné.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Klasický průměr - americká komedie/romantika. Bylo zde několik výborných scén to ano, ale konec podle kopíráku to zase pěkně usadil. 3* a půl hvězdy za, jako vždy, skvělou Emmu Stone.

Captain America: První Avenger (2011)

Další z mnoha, nepřináší nic nového a navíc ten zbytečně překombinovaný konec. Absolutní průměr a to nepočítám zaostalé technické zpracování a co ta červená maska pana Smitha? (pokud je vám 10 let a milujete USA přidejte si hvězd jak je libo).

Colombiana (2011)

Upřímně? Takový stupidní film jsem už dlouho neviděl, scénář samá díra a z té nudy aby se člověk neuzíval. Občas nějaká světlá chvilka, ale jinak nic. I ty 3* jsou moc vysoko.

Šéfové na zabití (2011)

Výborná komedie, kterou bych se nebál přirovnat k Hangover. K tomu skvělé herecké obsazení s černovlasou Aniston jako bonus. Psychopat, nymfomanka, magor, jo to sedí a dobře se na to kouká. Palec nahoru.

Drive (2011)

Naprostý souhlas s hirnlego. Možná to bylo zapříčiněno vysokým hodnocením zde a tím zapříčiněné vyšší očekávání na něco kulervoucího. Ale připomínalo vám to mix ze škatulek: Akční / Drama / Krimi / Thriller? Po prvním rozjezdu si říkám super, ale pak se něco zvrtne a celý film koukám na dialogy o dvou slovech, kde si po zbytek času hrdina se sousedkou koukají do blba nebo na blba (co já vím) a to tím způsobem, až je to trapné a nevíte zda se do kina omylem nedostala nesestříhaná verze. Celkem se tak film dostává do utahaného tempa. A co mají znamenat ty rychlé brutální scény, kdy se z hlavy milého pána stává jahodová kaše a krev stříká metr vysoko? To bylo asi jen z rozmaru. Z kina jsem odcházel z pocitem, že jsem nedostal to, na co jsem opravdu šel a podle výrazů ostatních jsem nebyl sám. Váhám mezi 2-3*, ale pokud přihlédnu na ucházející soundtrack...

Hanna (2011)

Tak trochu jiný film, možná za to může Joe Wright možná situace mladé dívčiny, která nikdy neslyšela MP3ku, ale každopádně velice podařené, vyjma tedy takového přihlouplého konce, který by šel vymyslet určitě lépe a bez toho sci-fi nádechu. Co na tom, že některé postavy byly padlé na hlavu a že teenka tam šmelcuje chlapy na kusy a láme vazy, ale mělo to náboj a pěknou atmosféru (scéna ve skladišti) a to se počítá. Plus k tomu zajímavý soundtrack, který filmu sedne jako vosa na med. 3,5*