• Krátkometrážní

Catch .44 (2011)

Bruci, Bruci, jde to s tebou poslední dobou z kopce. Jedna větší hovadina než druhá. Tohle však jen tak něco nepřebije. Jaký tohle mělo vůbec smysl? Scénář jako od retarda, více než polovina filmu vyplněna vatou v podobě stupidních keců, x krát opakované scény. Jediný bod snad za zajímavý soundtrack. 1*

Enthiran (2010)

Konečně film, který má koule a nebojí se ukázat to, nad čím s ní každej malej kluk (no dobře, ne všichni) a jde mu to skvěle - vynechám tu omáčku okolo jménem "dějová linie" a ty rádoby kulturní vložky. Těším se na pokračování.

Ra.One (2011)

Další "výborné" made in India dílko pro odreagování a pro zasmání (tohle nikde jinde neuvidíte). Nicméně na kvality, pokud se o nějakých dá mluvit, svého staršího bratříčka Enthiran to nedosahuje. Příště bych ještě prosil o prodloužení stopáže, pořád toho nemám dost ;)

Věc: Počátek (2011)

::Možné známky spoileru:: Tady se někdo snažil o další filmové zpracování Dead Space, či co? Každopádně z toho nevzešlo nic závratného. Začátek byl vcelku slušný a dobře se rozjížděl, teda aspoň do doby, než z tunové vrstvy ledu vyskočila první "kreatura"... pak to celé spadlo do obyčejné vyvražďovačky. Navíc logika zakopávala na každém kroku, ale na to už jsem si zvykl. Pokud bych měl přirovnat tak možná k Whiteout (sice tam mimopozemštani nebyli, ale jinak jako přes kopírák), každopádně pokud jsem mu dal 3*, zde by se hodily 2*, nicméně díky ucházejícímu konci a Mary Elizabeth Winstead (i když komedie jí seknou víc)... Původní film jsem neviděl.

Den zrady (2011)

Tenhle film hodně povytáhlo výborné herecké obsazení, kde se herci výborně doplňovali, ať už samotný Clooney a Gosling (to se nám oproti Drive rozpovídal, že?) nebo další výborná role pro Giamattiho. Určitě bych takovýchto filmečků snesl více, dokonce jsme ani neviděli žádnou zbraň, jak je v USA zvykem, plus pro ně. Dobrá práce, 4*

Trhák (1980)

To je tak šílený, až je to dobrý :-D Nehledě na to, že se tam objevili snad všichni známí Češi...3*

Kovbojové a vetřelci (2011)

Výborné herecké obsazení nedělá výborný film, bohužel. Narážky na Indyho jsou pěkné, ale pak tu máme kupu tupých klišé z tuny dalších filmů, jenž i tento kousek posílá s pomyslného Olympu někam do davu těch průměrných. A to byla ta základní zápletka celkem originální. Možná bych to přirovnal ke snímku In Time, kde také byla vysoká očekávání, všichni o tom mluvili, jaká to bude pecka a bla, bla, ale nakonec z toho byl něco nemastného/neslaného. Prostě průměr.

Vražedný lov (2012) odpad!

Tak stupidní film s mizernými hereckými výkony, kamerou, scénářem atd, atd., že jsem ho musel vypnout, abych předešel psychické újmě.

Noční jízda (2011)

Ach jo, to byla zase jednou slátanina. Jako základní myšlenka není úplně k zahození a určitě by se z toho daly něco slušného vytřískat, ale tu by to muselo vypadat úplně jinak. Už jenom to, že hlavní hrdinka je sympatická jako vřed na zadku a raději sem tak fandil "záporákovi", on je to totiž vcelku milý chlapík. Za zmínku tak možná stojí scéna s policejním zátarasem, ale to je tak vše. 1*