• Krátkometrážní

Osamělý jezdec (2013)

H: A máme tu nudnější verzi Pirátů z Karibiku na Divokém západě, ono totiž ani kdybyste to srovnávat nechtěli, film vás k tomu bude stejně nutit, pojítek tam je spousta, bohužel pro tento kousek, s piráty jaksi prohrává. Hlavní problém jsou občas hluchá místa a ztráta tempa, tím trpí celý střed filmu a třeba způsob vyprávění tomu taky moc nepřidá. Jakmile však dojde na nějakou akci, tedy hlavně začátek a velmi povedený (skvělá zábava) konec je to příjemná podívaná, takže to stačilo celé tak nějak zkrátit, protože stopáž je na tento typ filmu celkem zabijácká a klidně se více inspirovat právě piráty, ti si totiž na nic nehrají. 3*

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Bavil jsem se a to je u tohohle typu hlavní, sice musíte schovat mozek pod postel, protože moc logiky a dalších podobných věcí v tom nehledejte. Příběh jak by smet. Jinak je vše pěkně technicky zpracováno a to navíc přehledně, takže si soubojů užijete dosytosti. A mimochodem, co tam proboha dělá Perlman? To si snad vyprosil na kolenou, ne? 4*

Drogová válka (2012)

Překvapivě výborný thriller a to hlavně první 3/4. Stále se něco děje, ale film si většinu doby vystačí i bez nějakého střílení či přemíry akčních scén a to hlavně díky šikovnému scénáři/příběhu a i pěkně doplňující hudbě, která po celý film dotváří tu správnou atmosféru. Jak už tu několik lidí zmínilo, výsledný dojem kazí závěrečná přestřelka na ulici a ačkoliv měli tvůrci bezpočet jiných možností, jak s tím naložit, zvrhlo se to v jakousi komedii spojenou se soutěží "kdo vydrží více kulek", ale výsledek je stále výborný, 4*.

Velmistr (2013)

Yip Man je tutovka a tak nějak záruka nějaké kvality, zatím ho nikdy moc nezprasil a to se naštěstí nestalo ani teď, avšak film je natočen v ne tak pro evropské diváky pochopitelném stylu a neustále se měnící postavy a doba tak mnoho lidí včetně mě místy nechala na holičkách a chvílemi jsem tápal a ztrácel niť a tak i plynulost, tudíž jsem si to jako celek nebyl schopný moc užít i když snaha byla. Nicméně souboje jsou natočené moc pěkně a dialogy mají opravdu větší hloubku než je běžné. 3*

Odpojit (2012)

Tyhle filmy já můžu a Disconnect se opravdu povedl. Hlavně první 3/4 byly klidně za 5*, pak se konec mírně zvrhl do amerického "mlýnku" na divákovy city. Ale ono k tomuto vymyslet nějaký slušný konec není zrovna snadné. Nicméně vše ostatní od hereckých výkonů, atmosféry, vtáhnutí do děje až po kameru nemělo chybu a jsem nadšen, i když film ukazuje velmi smutnou pravdu, která se nějakým způsobem dotýká téměř každého z nás a každý si v tom něco najde. 4*

The Startup Kids (2012)

Určitě chválím za pokus něco takového vytvořit, všechno co nabádá ostatní k nějaké činnosti, je určitě super, ale tenhle způsob cestou spíše unudí. Kdo se o startupy trochu zajímá, nic moc objevného mu to nepřinese, nepočítám-li tedy další motivaci, ale o to tu zřejmě šlo především. Většina příběhů má totiž dosti podobné schéma a ukázány jsou pouze ty úspěšné projekty a neúspěchy jsou zmiňovány jen tak na okraj, přičemž ty leckdy mohou naučit více než ty úspěšné podniky. 3*

U Konce světa (2013)

Asi takhle: první díl "trilogie" 3*, Hot Fuzz 5* a aby to ladilo, tak závěrečná část 4*. Takovéhle skvělé herecké obsazení jistí cokoliv, ačkoliv to v případě takovéhoto hodně netradičního příběhu nebylo moc zapotřebí. Simon Pegg opět září a dokazuje, že tohle je pro něho dokonalá role. Hláškuje totiž jako o život a přesto to neomrzí, nejvíce asi pobaví začátek a pak závěrečný duel s lampou :). Možná ta sci-fi část už byla trochu moc za hranicí a na "umírněnější", ale trefnější Hot Fuzz to tak nemá. Celkem by mě zajímalo, jak by vypadal film s vynecháním oné invaze a udělat čistě něco ve stylu Hangover, nájezd to totiž mělo velmi dobrý.

Pařba na třetí (2013)

Škoda, na trojku jsem se těšil a kdyby bylo pokračování ve stylu dvojky, tedy vzít jedničku a hodit ji do jiného prostředí, určitě by to bylo lepší, než tento mix všeho. Chyběla tam tak jakási ta pravá zábava, jakou dokázal skvěle vykouzlit právě Hangover 1 a 2. Nyní se nám tak dostane maximálně tak dobré zábavy, což určitě není nejhorší, ale trochu to zamrzí. 3,5*

Riddick (2013)

Solidní béčko zůstalo solidním béčkem, nic víc. Kdo něco takového čekal, bude celkem spokojen i když za nejlepší díl série se to určitě považovat nedá. 3*

Plurality (2012)

Super, chci celevočerák. Profesionální, na úrovni, zajímavý příběh a vysoké technické provedení 5*.