AC/DC - koncert v Doningtonu (1992) (koncert)

Navštívil ma spolužiak zo strednej. Nevideli sme sa 25 rokov. V tom čase som " fičal " práve na " tvrdých " Austrálčanoch a tak mi doniesol DVD s týmito " diabolmi ". Nespoznal ma, pretože hľadal vlasatého a našiel ... Prijal som to s rozpakmi, ktoré som nedal poznať. Od tej doby som okrem vlasov stratil aj záujem o tieto " vody ". ( Sting, Morcheeba, Leonard Cohen ). Samozrejme som si to pustil a po rozpačitom začiatku krátiacim si žehlenie, ma bratia Yongovci pomaly, ale iste vťahovali do svojho divadla plného energie a hlavne chytľavej melódie. Zaklincovali to mojou srdcovou "diaľnicou do pekla ". A ja som to zaklincoval sedmičkou červeného. Život je plný prekvapení a preto ho milujem.

Adamova jablka (2005)

Na duchovnú silu, fyzická nestačí. Krásny príbeh o " zlom " Adamovi, ktorý sa mení bez toho, že by si to uvedomoval. Biblický Adam prišiel kôli jablku o Raj, filmový sa vďaka nemu do Raja vrátil.

Adele: Živě z Royal Albert Hall (2011) (koncert)

Toto už nie je len o hudbe. Spievajúca sólistka- spievajúci muži, ženy, spievajúce deti. Tancujúca Adele- tancujúce publikum. Plačúca Adele- plačúce publiku. Mal som metrové zimomriavky a nakoniec- zlatý dážď.

Admirál (2008)

" Pochováme bielych aj červených do jednej jamy? Samozrejme! Veď Hospodin ich farbou nenatieral. Pred ním sú si všetci rovní." Škoda, že ľudia to tak nevidia. Nemal by kto s kým o čo bojovať. Inak priemerný ruský film, ktorý nemal ani z ďaleka na kúzlo Zajatcov hmly.

Africká Královna (1951)

Romantický príbeh z centrálnej Afriky o dvoch starnúcich ľuďoch s protichodnými charaktermi, ktoré ich nakoniec spoja. Vďaka vojne prišli o všetko, až na pár vecí, ktoré potrebujú na zničenie vojnového parníka. Odvaha, láska, viera v úspech a tony šťastia = HAPPY END.

Agora (2009)

" Nenapadlo ťa, že sa mýlime? Prečo? Bolo mi odpustené, ale ja odpustiť nedokážem. Komu, Židom? Ježiš im na kríži odpustil. Ale Ježiš je boh. Len on môže preukázať takú zhovievavosť. Ako sa opovažuješ porovnávať sa s bohom?" Ak si niekto myslí, že Ježiš robil veci bez toho, aby ho ľudia napodobňovali, tak potom je všetkým možným, len kresťanom nie. A preto je kresťanstvo také, aké je. Ako povedal Gándí : " Uznávam kresťanstvo, ale opovrhujem kresťanmi, pretože nežijú tak, ako kážu." Výborná Rachel.

Ájurvéda - umění bytí (2001)

Film o ľuďoch, ktorí liečia ľudí a nie choroby. Myslím, že takých liečiteľov bolo aj v Európe neúrekom, pokiaľ ich kat. cirkev v stredoveku nezlikvidovala. A tak nám ostali lekári, ktorí z našich chorôb žijú. ( v USA sú lekári na druhom mieste v užívaní alkoholu )

Alenka v říši divů (2010)

Odveký boj dobra a zla. A kde sa nachádzajú ? No predsa v našom vnútri. Každí musíme zabiť toho draka v nás.

Alexander Veliký (2004)

Na môj vkus plytký pohľad. Škoda, že to nerežíroval taký Scott. Colin, pre mňa slabučký herec, teraz zabral.