Disturbia (2007)

Cakal som daco horsie ale to co som videl sa docela dalo vydrzat. Prva polhodinka bola celkom o nicom, asi ako typicka tinedzerska komedia nebyt smrti Kalovho otca. Ked zacali spehovat suseda uz to naberalo nejake tie grady, prinajmensom sa to trochu podobalo na nejaku C.S.I. A poslednych dvadsat minut uz bolo dost desivych. David Morse bol presvedcivy az hroza, a aj dost desivy. Cely film bol nenarocny na pozeranie, len tu nudu na zaciatku by som skratil a pridal viac napatia a desivych scen a nie len naznakov.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Velmi prijemna vtipna a jednoducha komedia o Nickovi, ktory lobuje za fajcenie pre jednu tabakovu firmu. Doba je zla a cigarety uz nie su tak cool, ako kedysi byvali. Ked sa to Nick snazi zmenit, zaziva kopu vtipnych momentov. Rozpravanie v prvej osobe bolo osviezujuce a Aaron Eckhart bol vo svojej roli prirodzeny, akoby svoje argumenty naozaj vymyslal z hlavy, a ne zo scenara. Niektore dialogy boli naozaj vydarene, hlavne tie ktore viedol so svojim synom. Film prebehne velmi rychlo a vy aj lutujete ze to konci. Takehoto chlapika by som vyzdrzal pocuvat aj o polhodinu dlhsie. Po tom ako som tento film zhliadol, zacinam rozmyslat ci nezacnem nahodou fajcit.

Faunův labyrint (2006)

Potom co som zhliadol Hellboya 2 so vsetkymi tymi krasne prepracovanymi bytostami som sa rozhodol aj pozret si del Torov Faunov labyrinth. Trailer vyzeral velmi slubne, takze som ocakaval velky zazitok. Z traileru som usudzoval ze cely dej sa bude odohravat v labyrinte ale to som sa mylil. Niezeby by ma to zarmutilo. Dej zasadeny vo fasistickom Spanielsku bol od prveho momentu zaujimavy a istym sposobom (aky pozname z Hellboya) iny, nez ostatne spektakle ktore sa prehanaju kinami. Pri prvom stretnuti Ofelie s Faunom som jasal nadsenim, presne takeho Fauna som ocakaval. Doug Jones pod kostymom odviedol skvelu pracu (ako vzdy) a ja som sa nadsenim a zaujmom sledoval Ofeliu ako sa snazi splnit vsetky tri ulohy. Popritom ma dost zaujala aj postava Kapitana, jej otcima. Tomuto spanielskemu, mne neznamemu, hercovi som zbastil vsetku jeho tvrdost a krutost aj s navijakom. Cely film ma potom pohltil a na jeho konci mi bolo uprimne luto ze to skoncilo. P.S.: Pri scene kde sluzka Mercedes rozreze Kapitanovi usta mi prisiel na um pamatny citat od genialneho zlocinca Jokera: “Do you know how I got this scars?”

Útěk do divočiny (2007)

Berem ze neiktory z vas to beru ako hlboko filozoficky film, ale mna proste a jednoducho nebavil. S hlavnou postavou som sa ani trochu nestotoznil, jeho plan sa mi zdal uplne prehnany. Na jeho mieste by som sa radsej vykaslal na rodicov, dostudoval a odisiel pracovat a zit do inej krajiny, ale urcite by som neodisiel na Aljasku. Cely film som dopozeral lebo som dufal ze sa to zmeni, ale bol pre mna o nicom. Jedina spasa filmu boli monology jeho sestry, ktore mali daco do seba a davali aku taku formu filmu. Inac nula bodv.

Rozchod! (2006)

Film zamrzol niekde na polceste medzi komediou a romantickym niecim, co znamena ze ma to ani chvilu nebavilo. Nezasmial som sa ani raz, a pozorovat par, ktory sa viac ako hodinu rozchadza, bolo dost nudne.

Superbad (2007)

Tato skvela komedia u mna dost vycnieva z radu tinedzerskych komedii a dostala sa ovela dalej. Zaujimave ako sa z uplne obycajneho nametu stala dvojhodinovka stravena v krcoch smiechu. Niekto by mohol povazovat za uchylarcinu, ze chalani zhanaju alkohol aby im nejaka baba mozno dala, ale docela ich chapem. Byt panicom v 19 musi byt riadna otrava. Strelene dialogy (plne vulgarizmov) boli ovela lepsie nez tie bezduche v hociktorom American Pie a niektore bizarne situacie, hlavne tie s polismi ma dohnavali k slzam smiechu. Cely film bola jedna jazda na kolotoci gagov, nadavok a zazitkov ktora ma bavila od zaciatku do konca. Rad by som aj vyzdvihol vykon herca, ktory hral Fogella. Zahrat McLovina, najvacsieho luzra, muselo vyzadovat vela usilia.

Legenda o Mulan (1998)

Moj najoblubenejsi animak, na ktorom som vyrastal a kazdy dalsi animovany film s nim nevedomky porovnavam. Ma uzasne prepracovanu grafiku, silny pribeh, zapamatelne pesnicky a neuveritelne gagy. Vzdy sa zasmejem aj ked to pozeram 101 krat. Tento film fakt nema chybu.

V jako Vendeta (2005)

“Co mi spravili bolo monstrozni.” “A stvorili monstrum.” Moj najoblubenejsi film (spolu s Temnym rytierom) ma prefektny dej a gradaciu. Postavu V som si oblubil hned ako som zbadal tajomny usmev na maske Guye Fawkesa. Potom ako Evey zachranil pred prstakmi a ‘v kratkosti’ sa predstavi, pouzivajus len slova zacinajuce na v, som bol uplne odovzdany tejto postave, ako aj filmu. Vela scen z tohto filmu je pre mna legendarnym, napr. domino V, tisice V pochodujucich proti ozbrojenym posilam a hlavne ked zomierajuci V vyzna svoju lasku k Evey. Jednoznacne najlepsie filmove spracovanie komiksu ake som kedy videl a urcite k tomu prispeli aj bojove sceny, ktore sa sice dost podobali na Matrix, ale boli ovela viac svojske. Tento film podobne ako V, narusil zauzivane, a vysvihol tento film ovela vyssie a vznikol tak jeden kvalitny film. Zapletka ma dostala na konci, sceny na seba pekne nadvazovali a aj vykon Natalie Portman bol vyborny. Urcite ten najlepsi film ktory rozhodne treba videt.