TheDarKnig

okres Frýdek-Místek
Student

homepage

• 14.2.2011  13:32

panika v městečku je opravdu velmi divoký a "panikářský" film, jehož děj je někdy téměř obtížné sledovat.. Jeden šílený nápad střídá druhý a má to všechno tempo jak některé závody formule 1, ale na druhou stranu, tvůrcům postupně pomalu docházejí nové nápady, což se snaží chytře zakamuflovat vyhrocenou akcí a super pointama. A vcelku to vychází. I když jsem viděl rozhodně i vtipnější filmy, a moje přehnaná očekávání nějakého opravdu pro mně úžasného humoru, která vycházela z těch všech nadšených komentářů zde, byla trochu zchlazena, stále je to velmi velmi zajimavý počin, už jen vizuálem, který sám o sobě někdy působil vtipněji než dialogy a příběh jako takový. Ale i když vše nebylo stoprocentně tak, jak mohlo být, budu si tento svěží a zábavný film určitě pamatovat. A ta "exotická" francouzština taky zapůsobí jako plusový faktor. A hlavní postavy, hlavně ten kovboj a indián by měly vyhrát nějakou cenu za nejsympatičtější postavy od Krtečka :))

• 12.2.2011  19:37

zábavná burtonovsky podivná jednohubka s docela krutými dějovými zvraty a na příběh s dětmi s omezením PG docela temnými motivy. Samozřejmě docela umně zabalenými a zamaskovanými. Svět a celý děj je opravdu zajímavě rozvíjený, no zdálo se mi to jakési příliš přecpané a pořádně neuzavírané + po nějaké době se neustále opakovaná příběhová smyčka začne trochu zamotávat a taky ztratí to prvotní kouzlo bizardnosti. Naštěstí je tu excelentní Jim Carrey, který se zhostil role hraběte herce Olafa skvěle a zase okouzluje svou výstředností a hnusností/slizkostí. A pak je tu vlastně i celé další obsazení, které snad nemohlo být ani více sympatické, od hlavního dětského tria (Emily) přes kupu hvězdně vybraných vedlejšáků, podle mně si ze sebe dělajících pořádnou srandu. No celkově tomu stále chybí nějaký větší náboj, ale kvůli té rozkošné temné atmosféře a pár úžasně zábavných scén dám 4

• 11.2.2011  14:50

Musím dát 5, skvělá atmosféra, zajimavý příběh prosycený zajímavými flashbacky (občas sice trochu příliš se podobající normálnímu ději, ale naštěstí je to vždycky nakonec odděleno a ukončeno tak, aby byl vidět ten přechod), dobré akční scény, zajimavá dilemata a super soundtrack ve stylu Elfmana - to vše funguje v zobrazení Gothamu perfektně. Má to přídech tajemna ve scénách se smrtí, ale hlavně - má to Jokera. Sice samotné finále se mi tak úplně nezamlouvalo, Hamillovo ztvárnění maniaka s věčným úsměvem (hlavně tedy hlas) je však něco neuvěřitelného. To je také jediný důležitý bod, který pak chyběl v Batman vs Red Hood. John DiMagio má bezesporu taky šílený hlas, ale na Marka prostě nemá nikdo. Díky němu bych přidal i dva hvězdy, což by ve výsledku asi bylo spíše 6 než 5 :) PS: takhle nějak bych si představoval Gotham pasoucí po Batmanovi.. Uvidíme

• 11.2.2011  13:06

další úchvatné scifi od jeho otce Spielberga. Se všemi parametry, které z něho dělají velmi koukatelný film. Skvělá atmosféra navozená namodralými filtry, snad pro ukázku té chladné, přetechnizované a odtažité budoucnosti, která je sice momentálně bez zločinu, ale má to svou cenu. A i problémy a cenu. Úžasný Tom Cruise, z něhož sympatičnost jenom sálá a je to opravdu dobrý výběr pro roli takto zkoušeného muže na útěku. Farrell mu skvěle sekunduje jako agent ministerstva, jehož pravé záměry nejsou tak úplně jasné. A i všichni ostatní herci nezaostávají. Co, dělá film zvláštní, je samozřejmě předloha Philipa K. Dicka, která je sice dost přetvořena a pro hollywoodské poměry vylepšena, ale stále si nechává tu mnohovrstevnatost a hlavně spletitost a inteligenci, takže příběh je opravdu kvalitní a dává plně zabrat hlavám diváků. A někdy stejně nestíhají. Já sem se parkrát už téměř úplně zapletl a nevěděl jsem, co se to sakra děje, nebo co se stane, no naštěstí je na konci vše vysvětleno jak pro blbce, což tak ani nevypadá, protože to do děje skvěle pasuje (pamatujete na Holmese atd...). Spielberg nezapomíná ani na vizuál jako takový a ten je opravdu výborný. jak jsem už psal, přetechnizovanost je sice trochu děsivá, ale takové počítače či nájezdy až do baráku bych chtěl taky.. Na druhou stranu je tam skvělá ukázka naprosté nadvlády systému a ztráta jakékoliv svobody - ať už těmi všudypřítomnými eyeskenery nebo ve scéně prohlídky starého domu (špipavouci jsou ale pěkné potvory, a ta scéna je spolu s hlavní akční scénou a scénou v obchodním domě nejlepší scéna filmu).. Vše je opravdu skvělé, patřičně tajemné, opatřené mnoha útržky obrazů a vlastně i takových flashbacků a nechybí ani zajimavý humor, takže jsem nadmíru spokojen. Tentokrát mi ani moc nevadil, ten Spielbergovsky závěr (narozdíl od strašného závěru ve Válce světů), ale je pravda, že se to tady příliš nehodilo. Pak to dává do tehdy výjimečnému filmu zase takový feeling, že pod slupkou inteligentních smyček s zajimavým poselstvím je jen upgradovaná hollywoodská zábava. Ale to samozřejmě neznamená, že to přestanu mít rád. Jako pořádný scifi thriller to funguje stejně jako Já, robot. PS: soundtrack solidní, ale Williams už měl i mnohem lepší kousky. Neal McDonough je strašný sympaťák, skoro je mi líto, že hraje tak často záporáky

• 11.2.2011  12:49
    Spider-Man (2002)

Ne tak dobré jako pokračování, ale to kouzlo, které má každý origin, to má. Objevování svých schopností, vývin z otloukánka na hrdinu, a i první problémy se nově nabytou zodpovědností, to všechno Raimi dokázal skvěle. Elfmanova hudba se vrací k superhrdinským motivům, tentokrát ale samozřejmě trochu jinak než u Burtonova šíleného Batmana/ů. Ale to dlouhé intro je opravdu úžasné (a i v dalších dílech).. Dunst je zlatíčko a sympatačka, Franco se jen rozjíždí a samotný Tobey je Spiderman. Těžko prostě mohli tvůrci najít někoho lepšího pro ztvárnění tohoto teenage superhrdinu. jen ten záporák nebyl úplně tak charismatický, jak mohl být, i když Dafoe je jako obvykle klasa. Ale ne úplně štastně využívaný a i docela napodobující jiné záporáky. No ale jinak skvělé převedení dalšího komiksu na plátno.

• 10.2.2011  23:51

Dlouhé uvažování nad rychlým a neúprosným během času. Vlastně takový óda na čas. Mistrovsky podaná mistrem Fincherem, se skvělým citlivým a dojemným příběhem, úžasným Bradem Pittem a Cate Blanchett, dokonalou atmosférou a samozřejmě i těmi vizuálními kouzlami. Nádherná cesta napříč časem s pár nezapomenutelnými úvahami a scénami (variace efektu motýlích křídel je na toto téma nejlepší věc, jaká kdy byla natočena) a závěrem, který jen utvrdil můj názor na výjimečnost snímku. Tohle si budu pamatovat dlouho.

• 10.2.2011  22:41
    12 opic (1995)

Nejlepší výkon Brada Pitta v jeho tak bohaté a skvělé kariéře a film, který je opravdu nadčasový.. Není třeba mluvit více, to musíte vidět.. není Giliam náhodou geniální? Je. Cestování časem a pointy vyštavené na maximum ve spletenci opravdu divných a hrozivých událostí a ještě divnějších osob, které v tom jsou zapletené. A taky 12 opic :)

• 10.2.2011  21:11
    Mnichov (2005)

Spielbergův asi nejvýpravnější a nejrozsáhlejší film s obrovským poselstvím o nesmyslnosti jednoho aktuálního konfliktu. Podepřený špičkovými tvářemi, okořeněný i psychologickým vývojem postavy Erica Bany, se skvěle vytvořenou dusivou atmosférou těžkých špiony a vrahy prolezlých 70. let v Evropě (takhle zajímavá byla Evropa naposledy za Napoleona slovy jedné z postav) a hnusně podrobně zobrazovanými vraždami. Studená válka v celé své kráse, vyjádřená tímto filmem sice s trochu jiného pohledu než obvykle, ale stále velmi podrobně a dobře. Délka 2 a půl hodin uplyne jako voda, flashbacky na samotnou tragédii jsou špičkové (hlavně ten doslova děsivý poslední) a po pár letech tu zase máme velmi důležité a výpravné dílo. Trochu mi ale vadila jistá chladnost a vykalkulovanost některých činů a taky postav. Stejně to ale je téměř 5

• 10.2.2011  21:03

Opravdu brilantní řemeslo po většinu délky filmu, tak strašidelný film skvěle pracující s tajuplnou a děsivou atmosférou opuštěné lodi, s kterou rozhodně není něco v pořádku, s dobrými hereckými výkony a celkově velmi sympatickou zápletkou, to vše ale trochu zazdí doslovný závěr a ten děsivý masakr. Ale jen trochu, protože vlastně celé to k tomu spěje, takže 3 hvězdy dávám spíše za logické chyby, kterých bylo až příliš na to, abych je mohl přehlídnout. Jinak jsou to lepší 3 a snad by to mohly být i 4, kdyby jsem ten konec lépe pochopil nebo kdyby ho udělali více otevřený a méně brutální.

• 10.2.2011  16:05

Skvělé herecké výkony v dojemném příběhu o dětech ve dvou úplně odlišných situacích, ve dvou úplně odlišných světech. Konec je opravdu velmi dojemný, no děj občas v méně podstatných částech trochu selhává a příběh je vlastně velice jednoduchý. Ale jeho vyplynutí je opravdu k zamyšlení a ukázání dalších tragédií války, jakož i chování různých druhů němců. Hornerova hudba je výborná. Film, který má rozhodně smysl, a odlišuje se od ostatních právě tím podivným, leč výborným pohledem ze strany dětí. Farmiga je jako obvykle úžasná a zase hraje tu svou obvyklou roli :)

• 10.2.2011  15:55

A John McTiernan se vrací k režii a znovu dokazuje svůj talent pro nabité, nahláškované a dnes už kultovní akční filmy. Sice je to tentokrát o dost jiné, ale funguje to skvěle. I kvůli tomu, že John má tentokrát nejedná zcela na vlastní pěst, ale má velmi obstojného "parťáka" Samuel L. Jacksona. A ten, jak je známo, umí předvádět opravdové herecké koncerty. Tady se role černošského elektrikáře samaritána znovu zhostil výborně a hláškuje stejně dobře jako McClane sám. Ten je ale trochu v oslabení, po noci prožité v alkoholovém opojení musí bojovat nejen s novým šílencem, ale i s nepříjemnou kocovinou a nemůže se dočkat, než mu někdo konečně dá aspirin. A v čem přesně se tento díl líší od minulých dvou? Rozhodně mnohem větším rozsahem zločincova ďábelského plánu, který nutí Johna hrát si dětské hry napříč celým New Yorkem a možná i někde dále. Dále kromě jednoho černocha přibude i mnoho dalších vedlejších postav, které tentokrát taky nehrají úplně nedůležité role a aktivně se zapojují do pátrání a zachraňování. Tím je sice Johnova role ještě více zmenšena, ale stále má obrovské množství času na mnoho hlášek a velmi zajimavou komunikaci s teroristy. První polovinu polovinu je samotný záporák někde v pozadí a jenom udílí rozkazy, což mi přišlo opravdu jako dobrý nápad a má to určitou zajimavost, v druhé pak už přebírá iniciativu a rozjiždí se krvavé rodeo. Scény jsou dynamické, akce je stále nápaditá a většinu filmu jsem se bavil skvěle. Proto opravdu škoda divného konce, který je velmi neosobní a rychle odbytý bez nějakého toho skvělého finálního zůčtování. Samotná pointa ale jako obvykle byla skvělá.. John McClane zase nezklamal, ale samotný záporák nedokázal překonat ty dva předchozí i když ho Irons zahrál skvěle. Rickman by byl pyšný :))

• 10.2.2011  15:40

nemastné neslané zpracování báje, které staví na tupém road tripu napříč nudnou kamenitou krajinou, kde postavy postupně odpadávají jako v nějakém slasheru a akce selhává jako obvykle v zběsilém střihu a šílené kameře. Kraken byl už v traileru, takže překvapení nebylo a žádný lepší záběr než tam taky ne.. Perseus děs a hrůza, Fiennes jen standartní Voldemortovský přístup, no v hitparádě trapáků stále výše než skoro všichni ostatní. A po abnormálně hnusném Percy Jacksonovském Hádovi mu musím stejně dát plusové body. Alespoň přicházel a odcházel ve fajném dýmu. Mikkelsen je jediný opravdu charismatický badass, škoda, že ho scénaristé nedokázali využít ještě trochu lépe. A Arterton je jako obvykle nádherná a hlavně umí hrát. Musím ale uznat, že stále to jako taková hloupoučká báje s opravdu zajímavou zápletkou, která ale je čistě zplozena v podivně myslících hlavách Hollywoodu, docela funguje. Ubíhá to rychle, má to i pár lepších akčních scén, Medúza je sice odlišná, ale hrůzně rychlá potvora a hlavně to má dobrý soundtrack. No a Liam Neeson je prostě skvělý, ten by mohl hrát kohokoliv a vždy mu to díky jeho obrovsky charismatickému projevu budu věřit. Takové průměrné 3, přičemž doufám, že když teda kvůli výdělkům musí být další díl, bude aspon o trochu zajimavější PS: černý pegas válí

• 10.2.2011  12:58
    Glee (TV seriál) (2009)

čistých 5. Na tak úžasně roztomilý a těžkou závislost vzbuzující seriál už asi nenarazím. Zábavnost je vytažená do úplného extrému hlavně díky postavě Sue, nejlepší seriálové postavě, jakou jsem kdy viděl, všechno je bráno s obrovským nadhledem, vztahy jsou doslova šíleně překombinované, celkově má tento seriál asi jedno z nejlepších obsazení, postavy jsou jedna vedle druhé uvěřitelné, mají typické středoškolské problémy a taky se tak chovají, samozřejmě stále se stoprocentním nadhledem - celkově celá škola funguje jako ironizace amerického školství. Co se na té škole dějí za šílenosti, je těžké popsat. A stejně ji od začátku seriálu miluji a mám za vzor všech ostatních škol. A samotné písničky, jejich nové provedení, a choreografie + skvělá návaznost na děj - to je už jen úplné potvrzení výjimečnosti seriálu. 2. série zatím drží standart - dokonalost.

• 10.2.2011  12:48
    Anatomie lži (TV seriál) (2009)

1. série - seriál plně postavený na Rothovu geniálním hereckém projevu. Další typ těch kladných hrdinů, kteří se ale nebojí používat opravdu kontroverzní metody a vypouštět velmi jedovaté řeči, které ovšem vždycky perfektně plní svůj účel a Roth je tak za velmi chytrého sviňáka. samozřejmě jen u těch, kteří ho neznají příliš dobře, většina mu stejně ale nakonec poděkuje, a ti, co ho znají lépe, jsou povětšinou už zvyknutí. Ale stejně se objevují problémy i mezi členy Lightman Group, ať už se stálou detekcí lží, nebo i těžšími problémy. se vztahy atd. hlavní náplň seriálu je ale ukázat řešení zločinů a to je opravdu skvělé. Roth obchází potencionálního zločince, studuje jeho tvář, přičemž jeho soustředěný pohled je něco, co by měl každý vidět. Perfektní. A pak samozřejmě postupným vylučováním a pomalým odkrýváním pravdy dojdou k řešení. Technická stránka je super, hudební taky (úvodní intro a song Brand New Day se stal malou závislostí), žel že po jistém čase se to trochu okouká a ty metody taky nemohou být nějaké jiné. Tak autoři alespon střídají prostředí a zločiny co nejvíc a trochu snižují úroveň dopadu, kterou ten problém má. A pár finálních dílů první série je opravdu úžasných, skvělá upgradace případů, které náhle mají větší rozsah a jsou brutálnější. Na druhou série se těším.

• 10.2.2011  12:35

Perfektní, nekompromisní nářez, který ukazuje snad všechny odvětví zla jednoho amerického města. A to v brilantním vizuálním kabátku, silně překonávajícím Scottův styl. Kramer napsal dobrý příběh, ale co ho dělá téměř dokonalým, je jeho smysl pro cool atmosféru dosaženou neskutečnými vizuálními hrátky se stíny, barvami, flashbacky a i tím videoklipem. Ale on to narozdíl od Scotta dokáže využít přesně v pravý moment, a tak to nepůsobí tak přehnaně a zbytečně, jako často u Tonyho. Herci jsou úžasní, hlavně Rodenova óda na Johna Wayna je opravdu skvělé vyjádření té atmosféry, která u nich vládne. A to není jediný případ. Walker dokonale překonává svého hošíka z Rychle a zběsile a je tu za velmi nasraného a s ničím se nemazlícího bijce, tvrdě si jdoucího za svým. Na druhou stranu, je stále sympatický, protože chápeme, proč se tak chová a nakonec... ale nebudu nic spoilerovat. Konec mně osobně potěšil, i když to klišé si mohli odpustit. Ta klišovitost a vykonstruovanost je na tomto tripu jednou nocí jinak hlavní chybou. Opravdu některé dějové kličky jsou příliš neuvěřitelné a hrdinové se dostávají právě do těch nejhorších situací až příliš snadno, což mi připadalo trochu divné. Zas ale chápu, že bez těchto pomůcek by Kramer neměl tak temný děj a taky by nemohl ukázat všechny neřesti a ty špatné stránky Ameriky. Což bylo podle mně hlavní účel tohoto filmu. Teď bych v New Jersey nechtěl bydlet ani za nic. A to i přesto, že dopad filmu trochu zmírnuje Farmiga, která jasně svojim mírným, ale když na to přijde, tvrdým charakterem, ukazuje, že existuje i spravedlnost. Nejvíc na mně svou nechutností zapůsobila část u pedofilů, opravdu zvrácená úchylka. hlavní chlapec Bright je fajn, chvíli jsem si ale na jeho minimální projev a utaženost musel zvykat. Ale až na ten uměle postavený příběh je všechno tak perfektní a jsem opravdu rád, že jsem na tento film úplně náhodou narazil. Finální zůčtování za použití modrého nasvícení je další naprosto geniální nápad. Uvidíte hokej, jaký jste ještě neviděli. Nakonec pak jako třešnička na dortu krásně až pohádkově ponuré závěrečné titulky. Sice jsem tak úplně nepochopil, co ty obrázky v nich měli znamenat, ale jestli to bylo jen na podtržení té šílenosti, ve kterou se americký sen zvrátil, zafungovalo to stoprocentně. Lepší 4. PS: soundtrack taky velmi dobrý, doplnující tu atmosféru a to f-world rodeo je další zajimavost filmu. Počítat se mi to opravdu nechtělo, ale bylo jich opravdu hodně :))

• 9.2.2011  18:08

slabší tři, přišlo mi to opravdu trochu dětské a hloupé. Ale musí se nechat, že akce je skvělá, i když potomkům mstitelů leccos nevěřím a hláškování jim příliš nejde (nebo je to dabingem?), sympatičtí byli (v tomto ohledu dabing teda taky) a naši staří známí jsou opravdu tentokrát staří.. Ale logiku v počínání Ultrona a jeho poskoků by člověk hledal jen težce. Kdyby byl opravdu takovou hrozbou, těžko by ho sejmuli až tak snadně. No závěrečný boj má grády, dobré nápady a i bohy.. Neurazí, ale tentokrát ani nějak moc nepotěší. A je to příliš krátké

• 9.2.2011  02:17
    Repo Men (2010)

chytlavá absurdně nasazována hudba, skvělé akční scény, dobrá herecká sestava, neveselá budoucnost, a krev tryskající téměř neustále. Aneb recept složený z takových ingrediencí, kterými se tvůrci přesně trefili do mých oblíbených jídel.. Jude Law je čím dál víc sympatičtější, Whitaker budí respekt, Schrieber je prostě výborný, Braga tak akurát pěkná.. První polovina opravdu morbidní a jiná, pak už to jede podle zavedených pravidel, kdy jeden člověk chce něco dokázat proti společnosti.. Takže to by bylo trochu slabší, nebýt těch ultrabrutálněcool akčních scén, které vyvrcholí uličkou s růžovými dveřmi.. Ta scéna, ať už opisuje nebo ne, je pro mně jedním z vrcholů akčního žánru. Dokonalý příklad spojení skvělé kamery, dobré choreografie, zbraní, krve a hudby do jednoho úžasného celku. Nestává se mi to často, ale u této scény mně vždycky mrazí. No a pak je vše zase postaveno na hlavu perfektní závěrečnou pointou.. Velmi poctivá, upocená, krví zbrocená akční scifi s nějakým tím podtextem.. sympatie roku

• 9.2.2011  02:07
    Robin Hood (2010)

Rise, and rise again, until lambs become lions. Především, z nějakým Robinem Hoodem to nemá příliš společného. Nečekejte žádnou zbojnickou komediální zábavu jako v tom fajnem filmu s Costnerem. Tento film legendu bere zcela vážně a hlavně mapuje vlastně jen její zrod.. Takže Robin Hood Origin by asi bylo příhodnější a možná by pár lidí nebylo tak zklamaných. Na druhou stranu, takhle si to žádá samozřejmě pokračování, což mi ale přijde vrcholně zbytečné, protože tahle série nemá šanci zaujmout širší diváckou obec a mrhat talentem Ridleyho na tomhle by byla věčná škoda. Proto bych to viděl tak, že si budeme muset vystačit jen s tímto příběhem a když se zase najde někdo další kdo bude chtít zpracovat klasického Robina, budu doufat, že to udělá šikovněji, než to udělal Ridley. Přes to, že to nakonec tedy není Robin Hood, ale Robin Longněco bych se přenesl, přes nudný šedivý příběh, ještě k tomu velmi nešikovně podávaný s kupou podivných ingrediencí a nakonec přes všechna očekávání i divnou akci ale ne. A nezachrání to i ta postarší herecká elita v čele s obtloustlým ale stále charismatickým Crowem, který je vykreslen jako loajální, ale přitom zásadový a morální voják, v lecčems se podobající Gibsonovu Wallaceovi, ale Gladiátorovi už ne tak moc. Celkově ale jeho vztah s postarší Marion Cate Blanchett je docela příjemný a vidět vedle sebe tyto dvě stálice je stejně vtipný a zábavný pohled. Mark Strong je správně středověce nechutný záporák, ale přišel mi jaksi nevyužitý a dostatečně nepopsaný. Odbití šerifa je trestuhodné, ale do konceptu zapadající. Vizuál je správně špinavý a jak se děj začíná posouvat ke konci, začíná být i značně epický. Bitvy mně ale kupodivu vůbec nebavily a ta scéna z traileru se zpomaleně vystřelovaným šípem ve filmu působí opravdu nemístně a trapně.. Nejvíce opravdu potěšila scéna s přepadením, protože tehdy byl využít Robin Hood nejlépe a vypadalo to taky výborně. Škoda, že takový nebyl celý film. Forma mnohonásobně lepší než obsah, ale víc jak tři to nedostane.

• 9.2.2011  01:42
    Koloběžka první (TV film) (1984)

Werichovsky propracovaný a velmi inteligentní humor v docela obyčejné, ale ničím neurážející pohádce o princezně, která jezdila na koloběžce. Nejlepší role Dády od Návštěvníků a velmi zajimavé nápady..

• 9.2.2011  01:40

Konečně animované zpracování superhrdinského námětu, které je absolutně precizní a dokonalé. Batman Under the Red Hood je přesně tak komiksový, jak Temný rytíř není. A po civilním Nolanově zpracování osudů Batmana a Gothamu jsem si tento animák užil ještě mnohem více. Skvěle a ďábelsky rozehraná partie v úvodu, kde znovu vidíme mistra chaosu a smíchu v akci, úžasně zpracované a zimmerovsky podbarvené úvodní titulky a pak už jen esence čiré geniality a šílenosti až do konce. Postav se tady objeví opravdu hodně, ale všechny mají svůj účel, všechny jsou dostatečně vykresleny a všechny mají dost prostoru, přičemž do sebe vše skvěle zapadá. Akce je úžasná (bitka proti zabijákům nemá chybu) a téměř nepřetržitá a příběh je zajimavý a znovu testuje Batmana a jeho zásady velmi tvrdě a on si znovu musí říkat, má to, co dělám vůbec smysl a také si sáhnout až na dno svých sil. Samotné prostředí Gothamu je ponuré, temné a zlověstné, tak jak jen v komiksu může být, Arkham potěšil a finále je příběhově i akčně to nejlepší, co Batman může poskytnout. A já už jen tiše sedím a žasnu, jak moc dobré to bylo. A v mysli mi zní tichý, mrazivý chechot. PS: jediný problém jsem měl s tím občasným popíráním fyzikálních zákonů a hlavně gravitace.. Ale v komiksu to dokážu překousnout.

• 9.2.2011  01:24

Vím, kdyby ta armáda byla schopnější a chovala se podle toho, nemohl by vzniknout tenhle film, nebo respektivě mohl, ale asi by nemohl dopadnout tak, jak dopadl. Ale někdy prostě tu retardaci a neschopnost té invazní armády nejde přehlížet. A kvůli tomu pak taky klesá hodnocení. Přitom film začíná opravdu pěkně, v rámci klasické šablony jemně zajimavějších komedií nám prostřednictvím trochu vtipného komentáře hlavní hrdinky postupně představuje různé podivné existence a po chvíli jsme už na výletě někde uprostřed krásné a nebezpečné australské buše. Herci jsou fajn, hrajou přiměřeně dobře a odkaz na LOTRa potěší. Nepotěší PG-13 a dokonce jenom jediný záběr na holku v plavkách a to dokonce ten co už byl zveřejněn jako forma lákadla před uvedením filmu.. No stejně je velmi příjemné se dívat na celkovou partu holek, všechny vypadají dost k světu, nejvíce samozřejmě Hurd-Wood, ale i Tonkin či ta zmíněná hlavní hrdinka nejsou k zahození. Nesmí samozřejmě chybět ani křesťanka, aby autoři mohli stavět i na problémech s morálními dilematy. Zpět k věci, po chvíli kempování se náhle odnikud objeví celá banda šikmookých asiatů a bez problémů obsadí všechny letiště a přístavy, všechna města, odříznou elektřinu, signál, a prostě všechno. Lidi zavřou do zoo, pár jich postřílejí a vesele začnou čerpat zlato a další blbosti. NATO nikde, OSN nikde, USA nikde (epic fail), Spojenci nikde, atomovky nikde.. No dobře, tohle vše jim možná odpustím, vím jak to v té politice chodí zdlouhavě, takže na tenhle problém počkám do dalších dílů (2012 a 2013). Ale tu už začíná koncert stupidity okupačních vojsk. A neskončí až do konce. Mezitím projde naše banda neohrožených teenagerů křestem ohně, dospějí, zažijí nervové zhroucení i vztahové problémy a všechny takové ty klišé, co zažívají všichni v zombie světech atd.. Ale musím říct, že tohle alespon funguje docela v pohodě, takže za to další plus (i když jsem hlavní hrdinku přestal mít rád). No a prostě to vše neuvěřitelné, co se tam děje na bitevním poli (popravdě aspon jsem se pěkně zasmál, no), mi nedovoluje jít výš, než na průměr. A popravdě, průměr to je. nebudem si nic nalhávat. Oproti Twilight ságy ale velmi příjemný průměr. Kdyby byla nějaká šance, že tohle Twilight v popularitě překoná, nasolil bych i 5 hvězd. Žel, to se nestane, takže zůstávám tam, kde jsem.

• 9.2.2011  01:08

Mat Reeves potvrzuje svůj talent pro citově plné, obrazově zajimavé a atmosférické filmy. Let the right one in jsem dá se říct neviděl, no z těch pár scén, co jsem zběžně prolétl na Youtube, jsem příliš nadšený nebyl. Ale z traileru na tohleto americké remake ano, takže sem si řekl, že možná mi zase jednou bude sedět americký styl nejlépe a že to teda zkusím. A vyšlo to. Nevím jestli to je Reevesem a jeho zmíněnými přednostmi, nebo Giacchinem, který se znovu překonává či skvělou Chloe Moretz, kterou definitivně začínám pozorovat a mému oku již neunikne, ale ať už je to tak nebo onak, film byl výborný. Děsivý, tajemný, tichý, atmosféricky ukazující náladu maloměsta, perfektně vystihující 80. léta, odehrávající se v zasněženém Novém Mexiku, kde začíná série tajemných vražd a taky jeden podivuhodný vztah.. Koteas mi sice příliš sympatický nebyl, a někdy mi byl doslova odporný, ale až na Chloe tam stejně nikdo sympatičtější nebyl. A soucitit jsem s ním musel, přece jen to americké školství je opravdu v rozkladu :) Někdy jemný, často velmi brutální, ale hlavně dojímavý a komorní příběh o pučící lásce dvou dětí. Samozřejmě tam, kde američani přidali brutality (zbytečně změněná scéna hořícího pokoje - tady jsem byl jedinkrát znechucen), zase korektně ubrali jiné kontroverzní scény, které by puritánská Amerika překousla jen stěží, a dali z nich jen náznaky. No po technické stránce je to tak půl na půl, kamera je někdy opravdu perfektní (statické auto, bazén,...) ale vizuální triky zase hlavně v akčních scénách zahrnujících pohyblivost upírů opravdu úbohé a špatné. Film tajemně začínající, tajemně končící, přičemž scéna v bazénu je opravdu výborná.. velmi dobrý horor, v rámci toho, co se s tímto žánrem dneska děje. Komentuji z pozice nezúčastněného přihlížejícího, protože horory opravdu neholduji. No ten úpadek stejně nejde nezpozorovat.

• 9.2.2011  00:47

Jsem opravdu rád, že jsem si nějakou náhodou nevyzradil pointu. Ta totiž tenhle jinak komorní, jednoduchý, strašidelný a atmosférický thriller vyzdvihuje ještě o dobré dva stupně výš a v porovnání se závěrem náhle většina děje vypadá až příliš obyčejně. A přitom to samozřejmě není pravda. Protože právě pointa z příběhu dělá ještě něco víc zajimavého a víc vrstevnatého, a taky se díky ní dá na film dívat znovu a znovu. V rámci šokujících závěrů něco nevídaného a nejlepší na tom je, že až pak si uvědomíte, jak výborně promyšlené to Shyamalan od začátku měl. Pak bych ještě zmínil výkon Osmenta, který opravdu hraje jak o život. a jeho smysl bych opravdu nechtěl mít. Thriller klasicky zapadá do konceptu dalších režisérových děl, rozjíždí se vlastně celou stopáž a nikdy nedosáhne nějakých extrémů, přitom ale diváka drží stále v křesle a vytahuje pomalu jedno odhalení za druhým. Přesně staví jen na tom, co už bylo vysvětleno a prohlášeno, na tom je skvěle vidět cit Shyamalana pro rozvíjení tajemna a napjatosti. No a jak jsem napsal, konec pak vše staví na hlavu. Kromě závěru je ještě perfektní poslední scéna s Colem a pak řešení a vyřešení toho mezipřípadu (další podobnost s Vyvoleným - tam se to vyvíjelo úplně přesně stejně) vcelku tedy brilantní film

• 9.2.2011  00:34

Od Indiana Jonese nejlepší dobrodružná podíváná, jakou jsem měl možnost vidět. A samozřejmě pirátská klasika. Dobrý příběh, neustálý nadhled, krásná Keira, skvělá akce, temné prokletí, úžasný záporák a Jack Sparrow. Další díly už ani jednou nedosáhli v kvalitě tak vysoko, jako tahle dynamická, zábavná, trikově úžásná a téměř bezchybná dobrodružná jízda. Černá perla rozhodně nejlepší lod, jaká kdy existovala. Verbinski spolu s Bruckheimerem rozjeli sérii, která je dnes už legendární a stvořili snad ještě známější postavu.

• 9.2.2011  00:30

Nevím sice, proč se při tak velkém rozpočtu scénaristé a producenti zalekli nějakého epičtějšího pojetí příběhu, tedy s opravdu úžasným a rozsáhlým fantasy světem a hlavně s opravdu děsivými monstry a nějakými nebezpečnějšími bossy, ale stále je to dostatečně přijatelný zástupce tohoto žánru, který má sympatické obsazení i přijatelný příběh. Konec sice mohl být podle mně dotažen trochu lépe, ale proč si to prostě neužít, když je to tak pohodové a vcelku rychle uplývající. Vizuální triky jsou v pořádku no v rámci akčních scén už pomalu přestávám doufat, že se režiséři jednou poučí a začnou nám dávat opravdu přehlednou a pořádnou řežbu bez toho střihu a divně se pohybující kamery. To snad dokáže jenom Snyder a možná ještě pár dalších vyvolených, o kterých ani nevím. Gylenhaal se ale snaží velmi a jeho princ tak nakonec není nijak špatný. No Arterton je opravdu velmi obdařená mladá herečka a to ve všech směrech. Líbila se mi už v QoS, kde v klidu strčila do kapsy i Kurylenko a tady svůj koncept vznešené a tak trochu ukecané princezničky dotáhla do zdárného konce. Je to opravdu velmi pěkné stvoření. Kingsley standartní. Na hru to tedy nemá zdaleka, no jako takový klasický pohádkový příběh z Orientu to jde. Ale opravdu čekám, který film podle hry konečně prolomí to prokletí průměru a hlavně i dokáže něco vydělat. Protože noví Piráti z tohoto nebudou ani náhodou.

• 9.2.2011  00:19
    A-Team (2010)

Další buddy akčnák tohoto roku a znovu dost povedený. některé hlášky nemají chybu, samotný A-Team nemohl dostat lepší členy, hlavně takový Neeson je charismatický jak... a bere si celou show pro sebe, přičemž ale chemie funguje mezi všemi taky a na výbornou. Co trochu zamrzí je neskutečně na akční film opravdu překvapivě debilně udělána akce.. Ne, nápady v ní jsou a často opravdu zběsile zábavné, o obsah tedy nejde, ale o formu. A musím říct, že kamera a hlavně střih jsou opravdu tragicky špatné. Jak si mám plně užít akční film s tak nepřehlednou, zběsile nastříhanou akcí, si fakt nedokážu představit.. No, protentokrát ale budiž tato "rozhodně ne maličkost v tomto žánru" odpuštěna, protože A-team není B-team a všichni si to uvědomují a podle toho taky hrají. A Biel je k sežřání.

• 8.2.2011  23:50

docela těžce se to hodnotí pohromadě, ale zkusím tak trochu rozpitvat, co mi vadilo a co ne.. Have I Got Story For You - první příběh se tedy moc nepovedl, jestli maj psychologové pravdu a lidé zakládají svoje hodnocení na prvních dojmech, tím, že zrovna tento příběh dali autoři na první místo, si pod sebou jemně nařezali větev. Nejprve odradí velmi podivná a nepříjemná animace a pak i celkové vyprávění, které se vlastně stále opakuje, postavy jsou neosobní a povětšinou ještě hnusné a jediné plus jsem zaregistroval až na konci, který tak trochu ironicky podtrhl celý příběh. Nevím, co tím chtěli autoři říct, snad jak je věrohodná ústní slovesnost, ale nefungovalo to. Žádní známí záporáci, svítící oči a šílené představy Batmana (pravda jedna jeho podoba vedla alespoň k jemnému úsměvu) 2/5 Crossfire - ale hned v druhém mini příběhu se všechno dostatečně vynahradí.. Tu už není žádná ztřeštěnost či dokonce dětinskost, a hned od počátku je cítit ta pravá atmosféra temného zkaženého města Gotham. příběh sice znovu příliš nefunguje, ale co ho vynahrazuje, je skvěle vytvořený pocit, že Gotham není dobré místo pro hraní.. Vše funguje hlavně díky skvělé temné hudbě a i animace tentokrát vypadá mnohem víc k světu. Trochu to ovšem ale kazí doslovný závěr, kdy dojde k nějakému masakru, samozřejmě se objeví i Batman a dořeší to (ale takový Batman v plamenech je velmi silný moment). Suma sumárum o dost povedenější než první část, ale mohlo to stále být lepší 3-4/5 Field Test - blé, po povedenější části se Gotham Knight znovu propadá do temnot a přináší nám opravdu jen test, tentokrát už příběh nenajdete ani lupou - nemá to absolutně žádný smysl existence, je to.. prostě ten test. A má to neskutečně debilně vypadajícího Batmana - aneb jasný vliv anime... 1/5 In Darkness Dwells- proměnlivost Gotham Knighta se ukazuje jako překvapivě konstatní záležitost, po hnusné povídce předchozí přichází jeden ze dvou vrcholů této sbírky. Animace je tentokrát tak padnoucí, jako jsou padnoucí kresby v komiksu o Arkhamu - vyjadřuje tu podivnost, zlobu a šílenost města, má to perfektní a hlavně mé oblíbené záporáky a i konečně nějakou hlubší myšlenku. Batman tentokrát bude bojovat proti opravdovému zlu. Na druhou stranu chybí trochu propracovanější charaktery ostatní a celé je to na něco většího příliš krátké. No stejně mně tato část uchvátila 5/5 Working Through Pain - a ted se poprvé Knight udržel na vrcholu a dokonce ještě nad ním začal plachtit. Skvělá vzpomínková část, která poprvé zapadá do Nolanovy vize, nemá žádnou chybu. Sledujeme zde Bruce v Indii a zraněného Bruce v kanálu, který přemýšlí nad tím, co se tam, na dálném Východě, naučil o bolesti a jejím překonávání, což momentálně opravdu potřebuje. Je to temné, ukazuje to znovu pravou tvář Gothamu, ve kterém se to jenom hemží krysami, a má to pointu, poučnost i dobrou vedlejší postavu. Super 5/5 Deadshot - a tentokrát znovu klesáme trochu níž, Batman se sice jednou zamyslí nad tím, jaký ma jeho práce smysl a co dělá špatně, ale jinak tady jde hlavně o super snipera a ukázky jeho dovedností. Scéna na kolotoči je prostě neuvěřitelná, o té další ani nemluvě, člověk má po nich takový nepříjemný pocit a rychle hmatá po žaluziích :) Jinak je ale Deadshot pouze průměr 3/5 Tak vidím, že sem celek ohodnotil lépe, než když bych ho rozdělil na části.. Asi bych tedy měl snížit na objektivní lepší 3, ale už nebudu nic měnit, přece jenom mám Batmana a Gotham příliš rád, a pro jednou můžu přidat nějakou tu půlhvězdu jako poctu těm, kdo tohle vše vymysleli. Děkuji jim.

• 8.2.2011  23:25
    Secretariat (2010)

Malkovich zbytek osazenstva převálcoval minimálně o těch 31 délek (zajimavé, že přede mnou tu je 31 komentářů :)) a jeho velmi podivný styl oblékání je mimo závodění nejlepší aspekt filmu. Herectví samozřejmě také, ale tam prostě hraje jak umí. To, že umí hrát skvěle, charismaticky a tak klidně a přitom stále působí nevyrovnaně a výbušně je dáno asi od přírody. Stejně jako proměnlivý talent Wallace - ten ale alespon mne neurazil ještě ani jedním filmem a musí se uznat, že dokáže diváka zaujmout velmi poetickými záběry i dobře zvolenou hudbou. A stejně jako talent Secretariata, nejrychlejšího a nejchytřejšího koně, jaký kdy brázdil americké pláně.. Alespoň tak ho Disney prezentuje a myslím si, že mi nic nebrání v tom věřit tomu. Scény závodu jsou jedna vedle druhé naprosto úžasné a dechberoucí, se zatajeným dechem jsem sledoval ty vznešené oře bojující o prvenství a měl sem chut při každém vítězství Secretariata skákat spolu s ostatními. Samozřejmě, že sem to neudělal, ale Disney prostě ví, jak udělat zábavný (ted ne v smyslu vtipný) a napínavý film, který se žene kupředu jako stádo mustangů v prérii. Sice nemůžu říct, že vše bylo naprosto v pořádku, hlavně scény mimo adrenalinové pasáže byly často trochu protahované a méně zajimavé, ale vždy při závodu jsem na to hned zase zapomněl. Zajimavý úkaz. Rozhodně nejlepší pasáže filmu byl úplný úvod, kůn v bouřce a závěrečné úžasně relaxační zklidnění před finišem.. Film pro celou rodinu jako stvořený, pro ty, co mají rádi koně, povinnost. Black Beauty dostal dobrého nástupce.

• 8.2.2011  19:17

Na začátku jsem jsem byl příjemně překvapen, jak rychle se děj rozjel, resp. jak rychle začal ten doomsday :) Já naivka jsem si dokonce chvíli myslel, že ten souboj bude roztažen na většinu dílu.. No ukončili to klasicky klišoidně a pak začala ta část, která působila opravdu podprůměrně a nudně. Tehdy jsem aspon analyzoval animaci a hlavně velmi pěkně nakreslenou Lois Lane, a naštěstí se tam našlo i pár temných momentů a jeden fajn zvrat, takže se utrpení střídalo s příjemně nadávkovanými šoky a i akčními scénami. Stále jsem ale rozmýšlel spíše o třech hvězdách (i kvůli narozdíl od Lane hnusně udělanému Clarkovi), no pak přišel závěr a totálně epický souboj, kde zase byl rozmlácen celý Metropolis a souboj měl i vzhledem k okolnostem velmi zajimavou auru. Takže nakonec mně to přesvědčilo o čtyřech, o atmosféře šílenosti a děsu ale nemůže být řeč.. Stejně jako o nějakých více promyšlených dialozích (některé jsou opravdu divné - všichni jsou v pořádku? ano jsou - přičemž z centra zůstaly jen rozvaliny - to na mně fakt nezkoušejte). Proto na mně lépe působil i ten Gotham Knight, i když ten byl zase ještě mnohem více nevyrovnaný a taky mohl být zpracován lépe. O něm ale u něho. Rozhodně Superman Doomsday nezklamal, a zápletkou a souboji je nad celovečeráky. Ale stejně to mohlo být ještě lepší..

• 8.2.2011  18:57
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

chybělo opravdu málo, abych se nechal zcela pohltit formou a částečně i obsahem a dal 5. Ale nešlo to. Na 5 hvězd by příběh musel být trochu víc rozvětvěný a propracovanější a hlavně ne tak rychle k závěru plynoucí, což samozřejmě plyne s velmi krátké stopáže, proto bych tak byl mnohem raději, kdyby to bylo delší. A když už to mělo být tak krátké, vynechal bych ten téměř zbytečný úvod, kvůli kterému jsem se malou chvíli nudil. Proto tedy 4, ale jinak všechny ostatní složky tohoto výjimečně zábavného a chytrého muzikálu fungují víc jak stoprocentně. Neil Patrick Harris je prostě neodolatelný padouch, Hammer dává zcela zapomenout na sympatického Mala a jeho superhrdina je přesný opak Harrise, i když se samozřejmě tváří zase opačně ;) A Felicia Day je Codex - na to abych v ní viděl někoho jiného jsem příliš nasáknut úžasnou Guildou. A hlavní složka muzikálu - písničky - jsou totálně kulervoucí, nevím jak jinak to vyjádřit, ale tak skvělou muziku tak zapadající do děje tak úžasnými a chytlavými tóny a hlavně texty jsem ještě neslyšel. Skvěle vyjadřují všechny emoce, které na tomto malém prostoru vůbec mohou být vyjádřeny, hodně tomu pomáhá už zmíněný Harris, který ukazuje, že je i úžasný herec. Whedon to prostě znovu dokázal a i když je to velmi jednoduché, minimalistické a chudé (velká škoda), takový zážitek často neposkytnou ani filmy za 200 mil. dolarů trvající 2 hodiny.