Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi

Recenze (869)

plakát

ZLOvensko (2023) 

V rámci zvolené problematiky zcela objektivní a smutně, tragicky výstižné. K Slovensku mám velmi blízký vztah a tamější vývoj (nejen) v posledních letech mi trhá srdce.

plakát

Mr. Robot - Série 4 (2019) (série) 

SPOILER Hello friend. God, that's always been lame, hasn't it? Sorry I never came up with a better name for you. And again, I don't even have a name. Just a guy trying to play God without permission. This whole time, I thought changing the world was something you did. An act you perform, something you fought for. I don't know if that's true anymore. What if changing the world was just about being here, by showing up no matter how many times we get told we don't belong, by staying true even when we're shamed into being false, by believing in ourselves even when we're told we're too different. And if we all held on to that, if we refuse to budge and fall in line, if we stood our ground for long enough, just maybe... the world can't help but change around us. Even though we'll be gone, it's like Mr. Robot said. We'll always be a part of Elliot Alderson. And we'll be the best part, because we're the part that always showed up. We're the part that stayed. We're the part that changed him. And who wouldn't be proud of that?

plakát

Mr. Robot - Ahoj, Elliote (2019) (epizoda) 

Čiročirá nádhera. Na konci jsem byl dojatý k slzám. Goodbye, friends.

plakát

Mr. Robot - whoami (2019) (epizoda) 

Zvrat za zvratem za zvratem. Ale jo, proč ne, perte to do mě... Wow.

plakát

Mr. Robot - Východ (2019) (epizoda) 

Esmail je opravdu největší (a zároveň nejstylovější) trol v dějinách lidstva. Nebo je za tím zase něco jiného, něco skrytého? Sam si teď už ani na chvíli nedokáže přestat hrát s diváckými očekáváními, zatímco staví na mohutných základech celého předchozího dění a nejde ho za to nemilovat. Každopádně ve zkratce - další dokonalá epizoda, jedna z těch vůbec nejlepších atd. atd. Už to začíná být skoro únavné. Mozek přetížený dokonalostí. :-) PS: A bonus? Znovu brilantní výběr doprovodných písniček v čele s White Widow!!!

plakát

Mr. Robot - 410 Ukončeno (2019) (epizoda) 

Vydechnutí po velkolepém finále a krásný happyend pro několik postav? To by ale nemohl být Esmail, aby nenapínal do poslední vteřiny a s divákem si nakonec trochu nepohrál. Tentokrát ve stylu osudových romancí. Ale i když cítím určitý smutek, mohlo to dopadnout mnohem, mnohem hůře vzhledem k různě rozesetým náznakům na možný závěr této epizody napříč seriálem už od 2. sezony.

plakát

Mr. Robot - 409 Konflikt (2019) (epizoda) 

Bezpochyby jedna z nejlepších epizod televize, jaká kdy vznikla. Po všech stránkách absolutně mistrovské vyvrcholení, které během celé své délky nedá ani na jediný okamžik vydechnout.

plakát

Mr. Robot - 401 Neautorizovaný přístup (2019) (epizoda) 

Ty krávo... Rozjezd v šíleném stylu, který hned v prvních minutách dokazuje, že Sam Esmail je co se nevyčerpatelné kreativity technického provedení a řemesla a brutální odvahy v narativních postupech a při práci s postavami (o meta rovině vyprávění ani nemluvě) absolutní král televize. Tohle bude velký... a hnusný.