Garfield ve filmu (2004)

roli sehrálo i to, že jsem nemusel platit a přesto jsem to viděl v kině. Garfield je líný až běda, má plno unuděných ironických zábavných hlášek a vydává se na záchrannou misi s cílem najít Odieho. S jeho povahou to asi nebude nic lehkého ale pro nás je lehké aspoň jednou se dodívat do konce. Tento rok jsem si na něho znovu nostalgicky vzpomněl při skvělé narážce v Zombielandu.

Gattaca (1997)

ano, takhle si představuju civilní scifi thriller. Parádní práce se vším

Gekidžóban Mahó šódžo Madoka Magika: Hangjaku no monogatari (2013)

Na poli animace naprostý unikát, prolínání několika vrstev obrazců, prostřihy na chladné, tísnivé, vše pohlcující scenérie či naopak znepokojivé detaily postupně vygradují v abstraktní, surrealistické, art deco šílenství, které přetíží všechny smysly. Člověk na jednu stranu musí plně ocenit, jak detailní práci to vše vytvořit muselo vyžadovat, na druhou stranu bych tenhle film asi opravdu v kině na obrovském plátně vidět nechtěl - i když se animátoři utrhli z řetězu právě kvůli možnostem, které jim dal rozpočet celovečerního filmu. Každopádně to byl hlavně ke konci filmu už extrémně vyčerpávající zážitek, zvlášť když bylo nutné vnímat i relativně složité příběhové zvraty (číst titulky :). Příběh jinak sice logicky navázal na závěr seriálu, ale nakonec přinesl další tíživé psychologické a filozofické změny v rámci universa. A nejsem si jistý, zda jsem s výsledným nasměřováním tohoto velkolepého a přitom v jádru zcela osobního dramatu zcela spokojen. Nicméně tvůrcům se musí nechat, že takto neuvěřitelně originální, fantaskní, komplexní, myšlenkově podnětný a vizuálně a hudebně dokonalý projekt s úžasně napsanými postavami dokázali vůbec vytvořit. A i když třeba nemusím úplně souhlasit s jejich konečnou vizí, akceptuji odvahu jít proti veškerým pravidlům a očekáváním. Film hodnotím trochu slabší pětihvězdou, seriál by dostal i šest, kdybych dokázal přepsat pravidla databáze. Ale to by bylo jenom vyjádření mého vnitřního sobectví. Na to mám Madoku příliš rád. PS: Ten souboj na střelné zbraně je vskutku něco z jiné dimenze.

Generation Kill (2008) (seriál)

that's 'cause he is psycho. But at least he is our psycho. Válka vyobrazená přesně taková, jaká je. Bez skrupulí, bez přihlížení, bez klišé, bez patosu, bez patriotismu. HBO zase přišlo s něčím výjimečným. Za Johnnyho na konci i sestřih osvobozování Iráku třeba i pět dalších hvězd.. Over

Gentlemani (2019)

If you wish to be the king of the jungle, it’s not enough to act like a king. You must be the king. There can be no doubt. Because doubt causes chaos and one’s own demise.

Gentleman s pistolí (2018)

He was smiling. Krásně melancholická, staromódní rozlučka jedné herecké legendy. Postavy zde se vyrovnávají se stářím a stereotypem života, přesto je film díky neodolatelnému Forrestovi plný optimismu a energie, a mnohdy vyvolává úsměv na tváři. Docela obyčejný film o neobyčejném člověku, plný hřejivých dialogových výměn o životě, sympatického a přesného herectví (Redford a jeho interakce s kýmkoliv ve filmu, Affleckův policajt a jeho děti) a 70s retro stylizace - excelentní kamera a střih. Závěrečná půlhodinka filmu je naprosto bezchybná, nostalgická a úžasně pozitivně emotivní. P.S. Sissy Spacek potvrzuje (po výborném výkonu v Castle Rock), že prožívá svou hereckou renesanci. 8/10

G-FORCE (2009)

vykradacka jak vysita, to je asi osud Gecek tohoto roku (pro mene chapave G.I.Joe, G-Force, G-G - vidite?? ne? no co s vami... :-D) ale vykradacka zabavna, mozna zabavnejsi nez gecko druhe. Ale jen mozna. Krtek-Cage ma strasnej hlas :-), ale ostatni az na otravnyho brachu a otravny mysi ala chipmunky (jerry si to asi nemohl odpustit) maj hlasy paradni (penelope s tim rozkosnym mexickym prizvukem válí) takze to peknej filmecek pro celou rodinu, cehoz sem byl sam svedkem. Pro male deti povinnost (scena honicky paradni), jelikoz tenhle film prekracuje hranici filmu pro deti a dava ji novej lvl, ktery je urcite sympaticky i starsim. hudba je taky vyborna (i kdyz BEP nemam moc v oblibe, slo to a ta klasika u ohnostroje, pak vyborna scena s ovladacim autickem a Juarezouvou :-D) jo a ten chlapik s reckym menem (hangover) je dost fajn.. Takze dneska uz podruhe (Taking of Pelham poprve) davam lepsi 3 a nemam nic proti pokracovani, ktere jistotne vznikne po strasnem Squequelu, nebo jak se ta hruza menuje (timto odkazuju na MZ aneb Jerryho inspirace :-)...

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Velmi příjemný, pomalu plynoucí film s mnoha krásnými myšlenkama. A úžasným Whitakerem. Víc sympatický nájemný vrah tu nebyl od Leona, a dojemnější příběh taky ne. Akčních scén není mnoho, no když už jsou, jsou zvládnuty na výbornou, další postavy, dokonce i ta dětská jsou velmi sympatické a docela to na mně působí takovým nostalgickým dojmem. asi kvůli té stařecké mafii. Scéna z medvědem geniální

Ghost in the Shell (1995)

hm, musím uznat, že ten staromodnější vizuál z toho dělá ještě špinavější a depresivnější podívanou, a absence CGI scén jedině k dobru. Jinak stejně kvalitní a stejně stejný jako ta 2.0 verze. (vím spíše bych to měl psát naopak, ale viděl jsem to takhle) Kupodivu :D

Ghost in the Shell 2.0 (2008)

existencionální bladerunnerovská temná scifi, plná promyšlených sekvencí a dialogů o tom, co je opravdový život. Jedno z vrcholů scifi, i přes pár slabších pasáží. Celý příběh ale je zvlášť konzistentní, a v některých momentech ta hloubka a propracovanost vylezá na povrch v nádherném vítězství nad rádoby chytrostí mnoha dalších děl a taky diváka, který pak musí zapojit všechny mozkové bunky, aby se udržel v ději. Nakonec dochází k otázce, kdo je vlastně zlo? A závěrečná slova jsou opravdu promyšlené do posledního detailu. Inteligentní jako hrom. The Net is vast and infinite. PS: co se týče vizuálu, po většinu času udržuje tu až snovou a přetechnizovanou atmosféru, Cgi scény ale zbytečné. Vylepšení dalších scén ale zcela funkční a přitažlivé. A ústřední hudba je dokonalá