Pod vodou (2020)

Pointa vzniku tohto recyklátu sa vyjaví na konci záverečných tituliek: "Výroba tohto filmu vytvorila 13000 pracovných miest". Koľko stromov by sa podarilo vysadiť za ten budget?

Noční závod - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

4 hviezdy za výborne a vtipné cameo s Michaelom Biehnom ako Roadkill Jimom. Parádna 80s like hudba a atmosféra.

Napospas osudu (2014) odpad!

Kokotina vyjebaná šeredná alkáčovská. Aj boh musel zvracať z toho čo mu ľudstvo dokázalo navariť. Fuj. Hnus.

Babie leto (2013)

Dve "Black stars" za atmosféru

Tisíc slov (2012) odpad!

Fuj, fuj, fuj. Hanbil som sa prvú polovicu za ten fekál humor, v druhej som bol celý polepený od hollywoodskej ružovej sračky.

Čarodějky (1996)

Jednu hviezdu za Fairuzu ako jedinú herečku v tejto pubertálnej vyrážke.

Jurský park (1993)

Jedna hviezda za Jeffa, ktorý sa snažil ako mohol, aby som ten škvár nevypol. Trápnučký Spielberg vo svojej najlepšiej forme, potvrdzuje prečo jeho filmy už priamo počas sledovania vyvraciavam. Asi alergia.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Cameronovi sa týmto filmom podarilo vytvoriť dokonalú akčno-rodinno-zábavnú šablónu, na ktorej zrejme Hollywood funguje dodnes. Nedajú sa mu naozaj uprieť filmárske kvality, no napriek tomu čakám od filmového umenia viac ako dokonalú hollywoodskú zábavu, ktorá v podstate parazituje na svojom predchodcovi. Bohužiaľ si z neho nevzala tu temnú a hororovú pachuť, ktorá sa dá v prvom Terminátorovi krájať.

Černý déšť (1989)

Mimo dobrej réžie, kinematografie a set dizajnu je to na facku. Téma filmu je úplné klišé už aj na koniec 80-tých rokov, L.A. prezlečené za Japonsko, zopár rasistických čísel až po trápnučké šablóny amerického patriotizmu. Po Hirošime a Nagasaki ďalšia facka Japonsku.