Ve stínu (2012)

Krásné babí léto, mí drazí! Jistě, jistě, i já bych za normálních okolností nalepil na Ondříčka zasloužené čtyři hvězdy, ale kdo sleduje vývoj české kinematografie, musí hold srovnat tento film s "konkurencí" a konstatovat, že mu vlastně žádná jiná novinka konkurovat nemuže. Po dlouhé době je tu film, který má hlavu a patu, skvělou atmosféru, hudbu, herecké výkony, příběh, u kterého sami chcete přemýšlet..! Proto si dovolím přepálit hodnocení a popřát zdařilému řemeslnému dílu hodně štěstí při nominacích na Oscara. Mějte se filmově, Woo.

V/H/S/2 (2013)

Hi dears! To máte tak.. Do nynějška jsem neměl páru, že něco jako žánrovka V/H/S existuje.. Přeskakuji tedy první díl a večeřím hned dvojku, což ze zásady nedělám! Festivalová výjimka udělena - a spokojenost se dostavila.. Skvěle jsem se bavil! Bohatá směs poměrně originálních nápadů - hodnotím okem jen lehce potřísněným zmiňovaným found-footage - v tomto povídkovém filmu :-) splňuje to, co divák očekává.. Máme tu zombie, emzáky, fanatiky i totální ujeťáky. Jedna část skvěle děsí, další baví, následující se snaží o hlubší rozměr - pokaždé jde ale o plnou vanu krvavé lázně! Doporučuji v ní chvíli poležet před spaním.. Budete se mít filmově! ;-) Woo.

Villa paranoia (2004)

Zdar! Nene, tohle se nepovedlo.. Pro severskou kinematografii a odlehčené proplétání žánrů, tak typické pro tyto země, mám slabost. Tady to ale nějak nejde.. Přijde mi, že Erik Clausen si nehraje důmyslně s žánry, nýbrž sám neví, jak film pojmout. Ten příběh - naštěstí - byl docela zajímavý, ale žádné z postav jsem to nevěřil. Pokud bych užil slova "zklamání", pak rozhodně při pocitech ze závěrečných scén "stolní hra" a "utěrka na hlavě". Ten film měl být buď více absurdní, nebo více přirozený.. Nic.. Mějte se dál filmově ;-) Woo.

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Hej hola! Ty nejlepší filmy hrají na ČT2 ve všední dny dopoledne.. Co si o tom myslet? Tenhle patří mezi ně! Nedivím se, že ve Francii je snímek jedním z neoblíbenějších, nerýpe totiž do jiných zemí, do menšin, politiky, ani náboženství. Dělá si srandu z rozdílů jižní a severní Francie, tak jako všichni Francouzi. Odlehčená, skvěle obsazená a opravdu vtipná komedie vyniká ještě jednou zajímavostí - vytvořit český dabing bylo "překladatelským oříškem", protože největší kopec srandy plyne z rozdílných akcentů - jihofrancouzi moc nerozumí severofrantíkům..rozumíte.. :-) No, hlavně, že se máme filmově. ;-) Woo.

V Mosulu (2018)

Zdar přeživším! Válka je tolik omílané téma. Ve zprávách o ní slyšíme každou chvíli. Točí se o ní realisticky zpracovávané filmy. Já osobně jsem tak trochu laxní k takovému tématu a tak trochu zblblej právě ze všech akčáků a thrillerů. Proto bylo sledování reality pořádnou fackou. Člověk si uvědomí jaké štěstí má už jen proto, že žije tady a má všechny končetiny.. Jana Andert se nebála následovat vojenskou jednotku do mrtvolami posetých ruin, polní nemocnice, ani pod ostrou palbu. Je to velice smutný pohled. Svět není v pořádku. Kéž by to všechno bylo jenom filmově.. Woo.

Vůně marketingu (2011) (studentský film)

Pěkný, voňavý den! :-) Podle mě jsou dva druhy dokumentů. Ty, které jsou pro člověka něčím přínosné, a ty, které jen poukazují na lidskou hloupost. Samozřejmě, že přínosný snímek může být o blbci, taktéž film o ničem může člověku přinést jisté varování - jako přineslo Klusákovo Vše pro dobro světa.. Právě postavu tiskového mluvčího z jeho dokumentu mi tolik připomíná pan Voňavý z téhle srandy. A právě Klusák stojí za touto prvotinou Lukáše Senfta, coby pedagogický dohled. Z úhlu recesistického je to vtipné téma. Nic víc. Mějte se filmově, Woo.

Vyslanec stínů (2012)

Achooj! Tak to byl masakr! Musím se přiznat, že tohle jsem fakt nedával! Měl jsem za to, že už mě jen tak něco na filmovém plátně nepřekvapí, ale tady mi spadl hřebínek.. Vzdávám hold mistrovi němého filmu - taktéž nebojácnému rakušanovi, co si sestříhal vlastní biják.. Spousta šílených záběrů, proložená šílenými titulky, tématicky ještě více deformována šílenou hudbou.. Vypůjčím si závěrem jednu větu z tohoto...experimentu: "A to mělo být jako co?" Pro mě jen výlet do němé éry.. Záběry, které dnes už jen těžko někde uvidím.. Měl jsem se filmově(?) :-) Woo.

Zastavení na Missouri (1976)

Hezké nedělní odpoledne! Tento film stojí a padá s Marlonem Brandem. Jeho postava je jistě nejvýraznější, hercovy kreace nevídané. Marlon je hybatelem, ale i rušivým elementem tohoto jinak dost bizarního příběhu, který se popravdě do šuplíku s nálepkou ´western´ vměstná jen velmi těsně. A jakoby toho nebylo málo, jindy bezchybnému Williamsovi se podařilo uvařit jen jakousi "sekyrkovou polévku". Tu by mu ale nezbaštil ani hudební pistolník Jirka Korn. Nezbývá než se mít i nadále filmově. ;-) Woo.

Zelená mlha (2017)

Zdar starým časům! Co je na tomhle filmu fakt cool, z kolika starých vykopávek je poslepovaný. Úctyhodný přehled zásadních filmů, které byly v San Franciscu napříč staletím natočeny. Tři čtvrtě bijáku běží bez jediného slova. Jednotlivé scény tak dostávají s vystříhanými dialogy nový komický rozměr. Velká škoda, že nedrží pohromadě jako jeden celek. Když už si dal někdo tu práci, mohl to dotáhnout k dokonalosti a opravdové poctě městu, nebo Vertigu, nebo něčemu. Film ale bohužel nemá žádnou pointu, žádné poselství, žádný nosný příběh. Zmínky o zelené mlze nejsou uzavřené, na konci se vytrácejí jako ranní mlha nad jezerem. Přes to všechno, věřte nebo ne, jsem se měl docela filmově. Woo.

Zift (2008)

Ahoj, drazí uživatelé.. Copak to tu máme? Povedené dílko ze země, jejíž kinematografie je ostatnímu zbytku světa cizí, či dokonce ukradená. Bohužel není možné sledovat novou filmovou tvorbu všech států, a tak se spokojujeme s tím zlomkem, který přichází do tuzemských kin. Naštěstí ale existují nadšenci, kteří šíří zajímavé snímky mezi filmové fanoušky. Ba co víc, pořádají super akce, jako například "Aero naslepo", při kterých se plný sál lidí skvěle baví a žasne, že existuje nový biják každým coulem originální, až překvapivě chytrý a krásně vyvážený, že se filmy netočí jen za velkou louží, a že není třeba stokrát přepracovávat omleté téma, stojí-li za filmem někdo s fantazií.. Mějme se filmově! Woo.