Synové (2006)

4,5*. Drama na hodně vážné téma, které nikoho rozhodně nemůže nechat chladným. Natočeno je to výborně, nic nevypadá strojeně, je až k nevíře, jak dokonale je vystižena duše čtrnáctiletého zneužívaného chlapce, v němž spolu bojují pocity jistoty, které ve společnosti svého trýznitele má, strach z následků a zároveň touha vzepřít se. Sønner se snaží poodhalit okolnosti, které stojí za tím, že se dítě stane obětí zvrhlého pedofila, a odkrývá také bolest, kterou si v sobě oběť nese celý život.

Hra s nevěrou (2005)

Vzhledem k obsazení Jennifer a k jejím tradičním rolím sladkých, nevinných naivek, jsem od filmu očekávala něco naprosto jiného a vůbec mě nenapadlo, že by se děj mohl odvíjet takovým směrem. O to to byla podívaná lepší, napínavější a překvapivější. Taky Jennifer byla velké překvapení - její výkon bych nijak zvlášť nepřeceňovala, ale protože to byl naprostý protiklad rolí, které dostává běžně, musím konstatovat, že ji zvládla obstojně. Clive Owen výborný jako vždy. I švédská režie udělala své a snímek tak považuji za velice nadprůměrný.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Byla jsem v pokušení dát jenom tři hvězdy, protože tohle je na můj vkus až moc velká úchylárna. Nebýt ale oněch inkriminovaných pasáží, je to super film - skvělý soundtrack, skvělé hlášky, skvělé postavy a zase jeden svérázný pohled na typické životní dilema.

Co jsem komu udělala? (1984)

Tohle hodnocení je dost těžké. Almodóvarovy filmy jsou rozhodně na úrovni, moc se mi líbí jeho originální smysl pro humor. Mám ale trochu problém s uchopením příběhu, děj se táhne a některé scény mi připadají zbytečné a hloupé. Zkrátka a dobře, kdyby to nebyl Almodóvar, asi je to o hvězdičku míň.

Ostrov (2005)

Fantasmagoristická akční slátanina, která ovšem po vizuální stránce a spádem děje poměrně snadno upoutá divákovu mysl. Ovšem donebevolající amerikanismy, klišoidní zvraty a konec jako z pohádky vystřižený jsou vskutku úsměvné. Tak například, jako v každé pořádné akční pecce, ústřední dva hrdinové prchající před jistou smrtí během svého úprku nejenže zvládnou setřást celou po zuby ozbrojenou speciální jednotku, a to bez jakékoli podobné zkušenosti, ale také zlikvidovat desítky aut s civilisty, prorazit naskrz mrakodrapem a následně pád ze sedmdesátého patra na obřím hořícím písmenu zakončit v jemně se pohupující síti s několika oděrkami na obličeji a perla nakonec - přelstít bezpečnostní systém nanejvýš tajné společnosti jakoby náhodou... Nemluvě o nespočtu dalších zcela nezúčastněných lidí, které tyhle eskapády taky stály život - kupříkladu na ně spadlo ono písmeno, případně byli ve vlaku, jímž se hrdinům podařilo setřást své pronásledovatele a který se ták efektně roztříštil. A výčet by mohl pokračovat. Nicméně bavila jsem se.

Muzika (2007)

Výborný film, skvělí herci, spousta úžasných scén, na druhou stranu ale trochu vykonstruované dialogy.

Výměna (2008)

Angelina opět boduje. Námět velmi, velmi zajímavý a jeho zpracování o to zajímavější. Od filmu jsem očekávala, že bude pěkně hrát na city, což jednoznačně splnil - boj zoufalé matky o pozornost, její marné přesvědčování policie o své pravdě a odhodlání dotáhnout ten boj do konce, to už je nějaký příběh. Spolu s ním se zde poodhalují tajné manévry policie usilující pouze o to, aby si co možná nejpohodlnějším způsobem zachovala tvář před veřejností bez ohledu na to, kolik světla její činy vnesou do nerozřešených případů. Vyvstává pak otázka, nakolik funkční úřad policie je a jestli tak náhodou tyhlety machinace nepřipomínají i něco z dneška.

Dr. House (2004) (seriál)

Čas od času mě cynický House i pobaví... ale jinak seriály z nemocnice fakt nemám ráda.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Carrie ví fakt všecko. Docela parádní záležitost, jenom mě občas rozčilovala povrchnost téhleté newyorkské smetánky / hlavních protagonistek - ale o té to vlastně je, ne?