Kronika (2012)

Příběh sice superhrdinský, ale víceméně komorní. Bohužel film nic moc. Tři puberťáci vlezou do ňáký diry, tam cosi najdou a najednou střih a všichni tři maj schopnosti Supermana, Carrie a létajícího Čestmíra dohromady. Pak celou hodinu divák sleduje, jak se s tím chlapci sžívají, jak jsou z toho nadšení, jak si dělaj prdel z ostatních lidí a postupně sílí, a jejich schopnosti se prohlubují. Vypadá to atraktivně, ale pro diváka je to nuda. Udržet pozornost mi moc nešlo. Hlavně proto, protože je to pořád to samé - např. panáčci se naučej lítat a užívaj si to dlouho, příliš dlouho na to, abych nezačal zívat a pokukovat po hodinkách. Naštestí to pak jednomu z nich začne přerůstat přes hlavu a začne dělat kraviny. Aspoň že tak, závěr je tím pádem docela údernej a šmrncovní. Ale dojem z filmu nezachrání. Nutno podotknout, že na prťavej 12 milionovej rozpočet jsou ve filmu supr triky.

Ladíme! (2012)

Nenáročná oddechovka, která povětšinou neurazí (i když to blití mě moc nebralo) a přitom pobaví. Několikrát jsem se docela zasmál, ať už se jednalo o tlustou Amy (která je sice šeredná, ale zároveň velmi sympatická) nebo o totálně ujetou korejku, která se moc neprojevovala, ale když už něco zakníkala, tak jsem šel do kolen :-) Blbý je, že tyhle vedlejší postavy jednoznačně převyšujou titulní Becu, která je nudná až hanba.

Láska je láska (2012)

Slabota. Nějak mě nesedly dějový zákruty tohoto bijáku. Párkrát jsem z nich byl dost otrávenej. Romantiku jsem ve filmu nezaregistroval ani náznakem, dramatické napětí taktéž. Ani s humorem to nestojí za řeč, snad jen Ondřej Vetchý je zdrojem jakéhosi pokusu o humor. Ale že bych se zasmál, to ne. Snad jen jenou jsem se ušklíb, když se Ondřej Vetchý na svatbě parádně zhulil a Simona Stašová se z toho mohla posrat. Jinak nic. Herci ušli, teda někteří, jinak film nestojí za řeč.

Láska všemi deseti (2012)

Velmi předvídatelný příběh, ovšem se sympatickou titulní dvojící, patřičnou dávkou humoru i napětí a výbornou retro atmosférou. Žádný veledílo to není, ale oddechovka je to suprová - já jsem spokojenej.

Legendární parta (2012)

Zklamání. Ve filmu se pořád něco děje a přitom je to vlastně dost nuda.

Let (2012)

Sice to není žádná sláva, ale taky určitě žádnej propadák. Od Forresta Gumpa nejlepší film Roberta Zemeckise. Což vlastně není kdoví jaká pochvala, páč za posledních dvacet let nic pořádnýho nenatočil. Denzel washington předvádí svůj tradičně velmi kvalitní nadstandard, ale i ostatní herci mají co hrát, v čemž má pazoury kromě režiséra i autor scénáře (Oscarová nominace). První (katastrofická) půlhodina je natočena překvapivě minimalisticky (čekal jsem více spektakulárností), ale rozhodně to nevadí, protože je natočena realisticky a je jedním slovem strhující. Zemeckis dokazuje, že kdyby chtěl natočit žánrovej film, mohla by to bejt podobná bomba, jaký točil v osmdesátých letech.

Lincoln (2012)

Spielberg buď stárne a senilní, nebo na to sere. Kdybych se řídil srdcem, tak filmu fláknu odpad! a ještě si u toho odplivnu. Ale hlava mi říká, že ve filmu je leccos na slušné úrovni a uplně ho odstřelit by bylo trochu blbý, nebo to řeknu jinak a s nadsázkou - bylo by to "neprofesionální". Nicméně jako celek to stojí za hovno. Je to strašná nuda, která se navíc tváří tak strašně vznešeně a ušlechtile, že je to k smíchu. Za co kristova noho film posbíral 12 Oscarových nominací??? Za kostýmy (vytažený z ňákýho archívu), za střih (nudit diváka k smrti už po deseti minutách je asi považováno za umění), za zvuk (pořád se tam jen mluví, tak to fakt byla dřina film nazvučit), za odfláknutou režii nebo za hudbu, které jsem si tentokrát vůbec nevšiml?? Což je mimochodem u Johna Williamse dost podivné a nezvyklé. Že Oscara dostane Daniel Day-Lewis bylo jasný ve chvíli, kdy ho Spielberg obsadil, což samozřejmě nemyslím nijak pozitivně a o akademii to říká leccos.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

No ty vole takhle si tvůrci předtavují rok 2044??? To je tak trochu průšvih, řekl bych. Buď to chtělo větší rozpočet, nebo se vyvarovat velkých celků a taktéž ukazování detailů, které jsou zastaralé už dneska. Tohle sice nutně nemusí mít vliv na celkovou kvalitu filmu, ale nasere to. A co se týká oné filmové kvality, tak to taky není žádná sláva. Film je dějové nepřehledný, taky nelogický (no jo já vím, jedná se o cestování časem, takže o logiku nejde, ale i tak...) a tak nějak bezradný a prostě bez šťávy, nebo jak to říct. A hlavně je to přece jenom trochu moc nuda. Herci ujdou, pobavil mě hlavně Joseph Gordon - Levitt, kterej se snaží o Willisovy tradiční "úšklebky" a docela mu to jde :-) , Emily Bluntová je moje oblíbená herečka, ale objeví se až někdy v polovině filmu a Bruce Willis je - jako ostatně pokaždé - Bruce Willis (což beru jako klad). Zklamání a tři hvězdičky s odřenýma ušima.

Lorax (2012)

Nohromí, neurazí, pobaví. Animace nic moc a muzikálový čísla jsou snesitelný. Neškodná blbinka pro děti.

Madagaskar 3 (2012)

Tyhle pokračování postrádají smysl. Teda kromě hrabání peněz. Jinak je to film víceméně zbytečnej. Žádnej díl Madagaskaru neměl bůvíjakej děj, takže úroveň filmu rostla, nebo padala pouze s úrovní a kadencí humoru. V tomhle směru na tom byl nejlíp druhej díl. Tentokrát se pár humorných momentů taky najde, ale není jich tolik, aby udržely moji pozornost napříč celým filmem. V druhé polovině filmu se mě mohutně zmocňovala nuda až otrávenost. Jo a jestliže jsem minule psal, že hovada tučňáci nemaj chybu, tak tentokrát mě dost zklamali :-(