Patrola (2012)

Nemám rád, když je film natočenej rozklepanou ruční kamerou, což tenhle film je. Na druhou stranu musím uznat, že je natočen docela dobře, což tento "handicap" eliminuje.

Piráti! (2012)

Humoru je ve filmu opravdu hodně. Bohužel film působí roztěkaným dojmem z čehož vyplývá občasná nuda.

Probudím se včera (2012)

Vzhledem k tomu, že ve filmu měla pazoury televize Nova, je pro mě ohromným překvapením, že film není sračka. Žádná bomba sice taky ne, ale oddechovka je to docela příjmená. Rychle odsejpá a humor je občas opravdu vtipnej. Jenže párkrát je to taky trochu trapný, občas zbytečně natahovaný (třeba "akční" scéna s lovením králíka) některý scény jsou ve filmu uplně zbytečný (třeba scénka s policajtem Bohoušem Kleplem) a Jiří Mádl je ňákej divnej (jenže to je pořád řekl bych). Nicméně nenáročnej divák asi zklamanej nebude.

Profesor v ringu (2012)

Klasická americká oddechovka, přihlouplá, neškodná, občas vtipná, trapná jen občas - zkrátka lehce koukatelná. Jeden z těch filmů na ukrácení dlouhé chvíle. Kevin James je fajn, stejně tak Salma.

Prometheus (2012)

Vzhledem k tomu, že Ridley Scott točí (až na Vetřelce) filmy pouze průměrné nebo jen mírně nadprůměrné (které se mi pokaždé po pár dnech vykouří z hlavy), považuju Promethea za jeden z jeho nejpovedenějších filmů. Jedná se o čistokrevné sci-fi, které není říznuté žádným dalším žánrem. Jde tu především o příběh. Příběh, kterej před uvedením vyvolával velkou vlnu zvědavosti (u mě teda určitě), co že Ridley Scott vymyslel v souvislosti s legendárním Vetřelcem (Ridley Scott sice není autorem scénáře, ale z pozice producenta do toho vehementně kecal, řekl bych). No nevim, trochu jsem se v ději ztrácel, ale nějak nedokážu říct, jestli je to díky děravýmu scénáři, nebo tím, že jsem byl při sledování filmu občas myšlenkama mimo. On se s tím totiž Ridley Scott vypořádal trochu divně. První polovina filmu mě moc nebavila, chvílema jsem z filmu měl i tak trochu srandu. Jako by se nenapravitelnej režisér opět snažil do filmu nacpat ňákej art, epičnost, důležitost nebo co já vím, místo aby se soustředil především na řemeslo. Postupně se ale úroveň filmu zlepšuje. Poslední třetina filmu (odstartovaná famózní scénou operace) ač působí trochu uspěchaně (díky scénáři) odsejpá a výborně graduje (díky režii). Především proto dávám vyšší hodnocení. Herci jsou kladem filmu. Akce ve filmu skoro není, napětí jen občas, triky ujdou a vizuálně je to na úrovni stotřicetimilionovýho rozpočtu. Na Vetřelce film nemá ani náhodou, ale průser to taky není. Mírně nadhodnocené čtyři hvězdičky.

Rebelka (2012)

Vypadá to vypadá, že nám úroveň filmů ze studia Pixar jde pozvolna dolů. Už jejich přechozí počin Auta 2 nebyl na úrovni, na kterou jsme zvyklí. Rebelka je na tom bohužel ještě hůř. Teda ne že by to byl špatnej film, to ani náhodou. Bláboly od DreamWorksu (Madagaskar 3) nebo od Foxů (Doba ledová 4) pořád s přehledm strčí do kapsy. Jenže ty filmy stály za prd, tak to ani není tak těžký. Hlavní problém jsem měl s příběhem, připadá mě velmi jednoduchý, velmi pohádkový s jednoznačným zaměřením na děti. Animáky Pixaru byly vždy především pro děti, ale vždycky k tomu uměli dát něco navíc - hravost (Příšerky s.r.o.), nápaditost (Auta), vymazlenost (Vall-E) a preciznost v každém detailu (všechny filmy včetně většiny kraťasů). Filmy Brada Birda byly nadčasový a stali se legendou jen co vlezli do kin. A Rebelka? Ani prd. Film je zábavnej, ale tak nějak víc infantilně a jednodušeji. Animace je skvělá a některý hlody jsou bezchybný, ale ať přemejšlim jak přemejšlim, nenapadá mě nic, proč by se mi neměla Rebelka za pár dní vykouřit z hlavy.

Resident Evil: Odveta (2012)

Je to zhruba stejná volovina jako předchozí díl. Ale ani mě neudivuje, že film vydělal takový prachy. Je to sice blbý, ale taky celkem zábavný a se spoustou akce, na kterou se rozhodně dá dívat. Prostě to chce nepřemejšlet, vypnout mozek a bavit se.

Sedm psychopatů (2012)

Kristova noho co to mělo bejt??? Debilní kravina, která se tváří tak "originálně a důležitě" , že snad jen svou demencí zpitomělej intelektuál může bejt s filmem spokojenej. Scénář i režie je totál průser. Pobavil snad jen Woody Harrelson a to jen někdy.

Sinister (2012)

Zase jednou horor, kterej tomuhle žánru dělá čest. Dějově to žádná bomba není, ve filmu je docela dost nelogičností a navíc jsem hned od začátku tušil, jak to s Ellisonovou rodinou dopadne. Důležitý ale je, že natočeno je to opravdu sugestivně. Lekačky povětšinou opravdu hodně dobře fungujou (výborná práce se zvukem i hudbou) a napětí se táhne celým filmem. O to jde v žánru především, takže mě ani moc nesere, že v hlavní roli hraje Ethan Hawke, kterýho fakt nemusím.