Grbavica (2006)

Film má svý chybky, ale i klady a určitě stojí za zhlídnutí.

Green Lantern (2011)

Další slabej komiks. Což je velká škoda, páč jestliže má titulní Hal Jordan alias Green Lantern schopnost vytvořit cokoliv si v mysli zamane, tak bych od filmu očekával minimálně nabušenej vizuální zážitek, zvlášť když měl film rozpočet jako kráva. Jenže on toho moc nepředvede. Od režiséra Martina Campbella bych čekal trochu lepší biják. Film je to totiž slabej od samýho začátku a z toho marastu se až do konce nevyhrabe. Film dokáže zaujmout jen občas a to jen v jednotlivostech, jako celek je to nuda až nechtěná sranda (Green Lantern si lítá po světě jako Superman, má na ksichtě směšnou škrabošku a diví se, že ho jeho známí poznávaj, debil). Mimochodem Ryan Reynolds byl hodně blbá volba pro hlavní roli, hodí se tak akorát do trapnejch komedií, ale jako hlavní hrdina vysokorozpočtovýho filmu je na hovno.

Grey Gardens (2009) (TV film)

Televizní drama z produkce HBO Films o podivném vztahu matky a dcery, postavené na kvalitním scénáři a hereckých výkonech. Překvapivě velmi dobrej film se zvláštním kouzlem. Drew Barrymoreová mě velice překvapila, je vidět, že když chce je to skvělá herečka.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Na Tarantina je to slabota. A poslední čtvrthodina je totální shit. Když pominu závěr, je to není zas tak špatný. Tradiční atributy Tarantinovejch filmů jsou zde opět přítomny (dlouhý rozhovory), ale tentokrát to není tak vyšperkovaný, jak jsem u Tarantina zvyklej. Jako by na film neměl čas a spíchnul ho hodně horkou jehlou, nebo mu do toho kecal Rodriguez, což je nýmand. Tentokrát mám navíc velkej problém s hereckým obsazením. Kurt Russell je dobrej, lepší než bych čekal, ale všechny holčiny co ve filmu jsou (kromě jedné), mě vyloženě sraly. Jednak mě jejich herecký výkony nijak neoslovily a pak mě vůbec nebavily postavy, který hrály. Asi byl záměr dělat z nich namachrovaný tvrďačky, ale to je přesně to, co mě otrávilo jak sviňa. Kromě Mary Elizabeth Winstedový, která jediná byla normální, bych je všechny rozsekal autem na maděru. Což se v prvním případě naštěstí stalo. V druhej půlce filmu ovšem na scénu přijdou další tři krávy a jejich konfrontace s Kurtem Russellem mě v závěru vyloženě nasrala. Když už, tak tam měli chcípnou všichni, ale tohle... Nasrals mě Quentine.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Roberta Rodrigueze sem nikdy nepovažoval za dobrého režiséra, jen za sotva průměrného řemeslníka, kterej občas mírně překvapí. Planeta teror příjemně překvapila. Určitě sem byl víc spokojenej, než s Autem zabiják, které vypotil můj mnohem oblíbenější (a jeden z nejoblíbenějších) režisér Quentin Tarantino. Zkrátka Planeta teror je větší zábava a o to myslím šlo především. Ale i tak Rodriguez nedotáhl všechny ty šílenosti do konce. Zkrátka si to umím představit mnohem šťavnatější a absurdnější.

Grizzly Man (2005)

Timothy Treadwell byl snílek kterej nepochopil, kde že se to nachází. Myslel si že je v ráji a nějak si nepřipouštěl, že příroda umí bejt pěkně krutá. Dostal o co si koledoval. Film samotnej byl kupodivu dost povedenej, akorát ty Treadwellovi žvásty se občas nedaly poslouchat. Bejt to o dvacet minut kratší, bylo by to za 5.

Gunless (2010)

Oddechovka, nic víc. Ucházející a chvílemi i docela zábavná.

Guru (2002)

Příjemná a zábavná romantická komedie. Film je očividně průměrnej, přesto sem se bůhvíproč bavil velmi dobře.

Gympl (2007)

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to je komedie, drama nebo nepovedená sonda do života žáků, jejich rodičů a učitelů, která má cosi sdělit. Výsledek je takovej, že film je absolutně mimo realitu, i když se o ni velmi snaží. Takhle že vypadá současná společnost??? Žáci jsou parchanti, kteří se na gymnázium dostali omylem (a moje reakce na jejich chování by byla – řezat, řezat, řezat...), rodiče karikatury a učitelé psychopati a hysteráci. Vesměs to jsou všichni blbci. Děkuju pěkně. Jistá tvůrčí kvalita se filmu upřít nedá (proto dvě hvězdičky), ovšem pouze v jednotlivostech, v globálu je to slabota s mohutným náběhem na něco, co bych klasifikoval jako Zlej film.

Habermannův mlýn (2010)

Celý tohle téma by bylo vhodnější spíš pro seriál, kde by se mohly jednotlivé vztahy mezi postavami mnohem lépe vykreslit. Film tím pádem působí trochu uspěchaným dojmem. Přesto se jedná o film, kterej stojí za zhlídnutí. Vizuálně vypadá jako opravdový film (ne jak to u nás dost často bývá - jako trochu dražší televizní inscenace), některé scény se opravdu povedly a herci předvádí výborné výkony. Film měl nakročeno vysoko a v leččems to splňuje, ale přesto se filmem jako černá nit táhne jistá roztříštěnost a nevyrovnanost, kdy tam pořád tak trochu něco hapruje. Taktéž ho sráží do kolen překotnost v závěrečné půlhodině a až akademický přístup režiséra. Režisérovi se zkrátka nepovedlo překročit pověstný velmi uzoučký předěl mezi jenom dobrým filmem a vyjímečným filmem. Škoda.