Hodiny zoufalství (1955)

Famózní drama, které je napínavé od začátku až do konce.

Ať vejde ten pravý (2010)

Stalo se něco, co bych opravdu nečekal a sice tento remake je o fous lepší, než originál. A to jak v jednotlivostech tak i v celkovém vyznění.

Černá labuť (2010)

Brilantní a velmi intenzivně odvyprávěný mysteriózní thriller. Aronofskyho filmy mě nikdy nijak nebavily, ale Wrestlerem mě dokazál zaujmout a Černou labutí doslova uzemnit. Oscara neměla dostat jen Natalie Portmanová (mimochodem velezasloužený Oscar) ale i režisér. Posledních asi patnáct minut je strhujících.

Zjizvená tvář (1983)

Násilný, krvavý, řemeslně dokonale odvedený film. Nemám absolutně nic, co bych vytknul.

Kabát - Po čertech velkej koncert (2009) (koncert)

Na Kabátech jsem vyrost, takže jsem si tenhle záznam nemohl nechat ujít. Téměř bez chyby, jen výběr skladeb mohl být zaměřený trochu víc na ty starší.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Tak nám Andy vyrost, chystá se na vysokou a hračky v čele s kovbojem Woodym se bojí, co s nimi bude. Jestli skončí na půdě (tam je aspoň stará televize) nebo v horším případě ve smetí. Následující události se sešmodrchaj tak, až se hračky dostanou do školky, která vypadá jako ráj na zemi. Spousta dětí, které si s nimi chtějí hrát a když vyrostou, přijdou další. To je přece splnění snu, no ne? Prdlajs. Třetí díl už snad ani není pro malé děti, ale spíš pro mláděž. Na dětský film se tu řeší docela vážné věci a celkově film vyznívá skoro až ponuře. I když to samozřejmě dopadne tak, jak se na animák pro děti sluší. Měl jsem z třetího dílu docela strach, jestli se třeba tvůrci nebudou opakovat nebo tak... Zbytečně. Opět se jedná o doslova famózní biják. Dost možná nejlepší díl série. Každopádně nejlepší film za hodně, hodně dlouhou dobu.

Hvězdný prach (2007)

Pohádky jsem uznával vždy pouze ty naše. Zahraniční téměř vždy stály za prd a navíc jsou zhusta splácaný se stylem fantasy, což taky není zrovna můj žánr. Ovšem Hvězdný prach je pro mě jako zjevení. Film obsahuje přesně to, co se mi nelíbí. Nicméně Matthew Vaughn natočil řemeslně naprosto bezchybnej film, kterej je svěží, má šmrnc, tempo a neobsahuje žádná hluchá místa. Za zmínku stojí především hudba, která film žene kupředu a taktéž herci. Mám namysli především Michelle Pfeifferovou, která je famózní ať je krásná nebo hnusně zjizvená a Roberta De Nira, který je opět bezchybnej a ani nevadí, že celá jeho anabáze ve filmu je možná trochu zdlouhavá. Ale kdo by ho z filmu vystřihl, když je tak skvělej žejo. Dojem kazí jen dva čistě subjektivní pocity a sice to, že Claire Danesovou nemám moc rád a dabing Jana Maxiána (přihřátě uchychotávajícího se) mě sere už dlouho...

Vetřelci (1986)

James Cameron pojal pokračování legendárního Vetřelce trochu jinak Ridley Scott. Temná a propracovaná atmosféra tíživé hrůzy z prvního dílu se vytratila. Cameron natočil akční, nebo možná spíš válečnej film napěchovanej energií a hlavně nervydrásajícím tempem. A vzniklo jedno z nejpovedenějších pokračování všech dob. I přes razantní změnu žánru se k prvnímu dílu váže několik detailů, jako třeba přerod Ripleyové z „jedné z mnoha“ v hrdinku, detektor pohybu, závěrečné odpočítávání před totální destrukcí, zůčtování s vetřelčí královnou (dopadne stejně jako „kolega“ v prvním díle) nebo že se na závěr Ripleyová ukáže ve spodním prádle:-) Přesto je film uplně jinej. Lepší. Bohužel na filmu je trochu znát, že na něm studio šetřilo. Vlastně sám Cameron údajně lidi od Foxů přemlouval, aby do toho šli. Přemlouval mimochodem i Sigourney Weaverovou, která s pokračováním nechtěla mít nic společnýho. Ale naštěstí je ukecal všechny. Bohužel šéfové studia se moc přes kapsu neplácli a tak Cameron musel ze svých plánů hodně slevit a přizpůsobit se pouze necelýmu dvacetimilionovýmu rozpočtu. Původně chtěl natočit mnohem výpravnější film. Škoda. Cameron vždycky rád pracoval se zadní projekcí. Ale jestliže v Terminátorovi 2 tuhle formu přived k dokonalosti, u Vetřelců to občas skřípe. Ať už se jedná o havárii přistávajícího modulu, nebo souboj Ripleyové (s Newt na zádech) s vetřelčí královnou, je to poznat víc, než by bylo zdrávo. Taky škoda. A jeden vyloženě kiks, kterej se k perfekcionistovi Cameronovi vubec nehodí: ve finální scéně kdy už je po všem a vetřelčí královna nasraně plachtí vesmírem, vycucává podtlak ze Sulaca všechno možný, včetně Newt, kterou zachytí v tu chvíli už rozpůlenej Bishop. Bohuže je vidět, že herec Lance Henriksen je zalezlej v díře v zemi a na břiše má přilepený Bishopovi vnitřnosti. Když se pro Newt natáhne, je to krásně vidět. Tohle Cameronovi uteklo. No neva, mimochodem na Blu-ray je tahle chybka vyretušovaná. Ale jinak je po technické a trikové stránce vše na špičkové úrovni. Vetřelci jsou zkrátka jeden z mála filmů o kterým můžu s klidem říct, že nikdy nezestárnou. Prodloužená verze z roku 1990 je výrazně, zdůrazňuju VÝRAZNĚ lepší než kinoverze!! Ani jedna vteřina tam není navíc.

Vetřelec (1979)

Jeden z mála opravdu strašidelných hororů. Celkem jednoduchej scénář Ridely Scott přetavil v nervy drásající film, který i dnes, víc než třicet let od premiéry, s přehledem překoná téměř vše, co se kdy v žánru hororu urodilo. Lidská posádka a kocour je Vetřelcem postupně vybíjena ve stylu deseti malých černoušků (kromě androida Ashe kterej v tom všem má hajzl prsty), aby se s ním v závěru vypořádala zdánlivě neslabší členka posádky. Je to temný a ponurý film, který z velké části stojí na šikovném a dramatickém využívání spletitých temných chodeb lodi Nostromo, výbornou prací se zvukem, hudbou a ve své době unikátním vzhledem bubáka, kterej se s lidma vubec, ale vubec nemaže.

Californication (2007) (seriál)

První dvě série byly bez chyby a jednoznačně stoprocentní. Třetí a čtvrtá už byly o něco slabší, ale pořád vysokej nadprůměr. Pátá série už trochu drhne.