Plukovník Chabert (1994)

Na můj vkus až příliš akademický přístup režiséra film tříští na nudné a vyloženě nezvládnuté pasáže s těmi velmi povedenými.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

O něco slabší, než byl předchozí díl. Opět je to zbytečně natahované a opět je to vizuálně parádní. Jenže předchozí díl měl jednu výhodu: obsahoval scény které se hodně povedly. Ať už to byla scéna se zlobry (sice zbytečná, ale povedená) nebo, a to především, setkání Bilba s glumem. Tentokrá stojí za zmínku snad jen setkání Bilba se Šmakem a jejich rozhovor. Jenže ani tahle pasáž nedosahuje potřebných kvalit, protože se do toho příliš brzy vložej trpaslíci a následuje trikama narvaná akce, která sice není špatná, ale je zbytečné dlouhá a pouze průměrná. Jako celej film.

Last Night (2010)

Mdlé. Bez chuti, bez zápachu, bez atmosféry. Škoda, příběh měl co nabídnout.

Ptačí úlet (2013)

Docela srandovní blbina o krocanech. Příběh není pitomej a celkově je to docela ucházející animák s akcí i humorem. Akorát animce není nic moc.

Krysy z temnot (1974)

Námět je originální a atmosféra filmu příjemná. Humor občas boduje, ale film trpí hodně rozklíženým tempem vyprávění, což u mě mělo za následek, že jsem se chvílemi sprostě nudil. A taky mě s přibývajícími minutami víc a víc srala vlezlá hlavní melodie.

Plán útěku (2013)

Dlouhá léta jsme si to přáli: a sice to, že se TOP svalouši osmdesátejch let Arnold a Sly sejdou v jednom filmu a budou mít oba rovnocenou roli. No, už jsou sice dávno v důchodu a zubatá už si na ně pomalu brousí kosu, ale nakonec jsme se dočkali. Ovšem žádná velká událost tenhle film není. Je to tak nějak průměr a to ve všech frontách a od začátku až do konce. Trocha solidní akce v závěru filmu už nijak nepomůže. Skalní fanoušci těchto borců asi budou spokojeni, ale bohužel film je výjimečnej jen a pouze tím, že se tu oba veteráni konečně sešli spolu. Nic víc.

Otis (2008)

V tomhle filmu jsou všichni úchyláci, ubožáci nebo kreténi. To má za následek hodně pošahanou poetiku filmu. Což se ale dá považovat za klad. Černej humor občas docela dobře funguje, horší je to s tempem vyprávění. Hlavně v druhé polovině je pár pasáží, které film zdržují. Leccos zachraňuje výběr hudby. Umím si představit, že pro určitou část obecenstva to může bejt docela kult.

Škola života (2009)

Dvanáctiletý holky budou z posledních asi dvaceti minut na mrtvici. Všichni ostaní nijak překvapení nebudou, páč to končí přesně tak, jak se dá od začátku čekat. Což je dobře, řekl bych. Ze tři Oscarových nominací si ji zasloužila pouze Carey Mulliganová, která film táhne v podstatě sama.

Hra na hraně (2013)

Tenhle film není ničím originální, hromada klišé a omletých filmových postupů. Což ještě nemusí nutně znamenat, že se na to nedá koukat. Dá, ale žádná sláva to není. Herci stojej za prd, snad jen Gemma stojí za zmínku, ale jen proto, že jí to sekne.