Alžběta II. - 90 let v 90 minutách (2016) (TV film)

Spíš než dokument je to oslavný portrét. Vcelku zajímavý a nenudící. Každopádně je to neuvěřitelně vitální paní s milým úsměvem

America (2009) (TV film)

Zpočátku poněkud rozvleklé, což docela ilustruje, jak obtížné bylo získat chlapcovu důvěru. Pak se různá citová pohnutí nakumulí a prostě to musí ven, tedy na doktorku. Závěr není příliš optimistický, pro konkrétního chlapce se obávám jde jen o příznivější epizodu v jeho životě. Statistická čísla v titulcích jsou drtivá.

Americké princezny za milión dolarů (2015) (seriál)

Seriál má tři díly v první sérii a čtyři díly v druhé. Zatím jsem viděla první tři. Jako fanoušek seriálu Panství Downton jsem si to nemohla nechat ujít a byla mi poskytnuta řada informací, o kterých jsem neměla ani tušení.

Andělé a démoni (2009)

Příběh za vlasy přitažený natočený strhujícím způsobem a doprovázený super hudbou.

Anděl Páně 2 (2016)

Rozhodně lepší než jednička. Přesto nebo proto, že téma není tolik pohádkové, ale příjemně spojené s reálnem? Bavila jsem se od začátku až do konce.

Angličanka (2022) (seriál)

Milá Angličanka překvapila. Kvůli poskakování v čase to vyžadovalo trochu soustředění. Atmosféra v každém díle se dala krájet. A občas došlo i na jatka. Musím se na to podívat ještě jednou, aby se mi hezky spojily všechny souvislosti.

Anna Karenina (2012)

Jak to dopadne, to jsem věděla dopředu, takže jsem se dívala jen kvůli zvědavosti na obsazení a výpravu. Výprava až dechberoucí, inscenační pojetí zarámované divadlem bylo zajímavé tak prvních deset minut, pak se z toho stala manýra. Co mi z toho zůstalo v hlavě - šklebící se Keira jako usmívající se Anna, postpubertálně působící představitel Vronského, kterému chybělo jakékoliv charisma, a pak osobitě ošklivá Ruth Wilson. Tanec a vůbec různé krásně choreograficky pojaté scény. Samotný příběh v dnešní době je již v podstatě nepochopitelný, ne že by lidi nepáchali sebevraždy, ale ty motivy bývají jinak posazené. Jo a moc se mi líbila Olivia Wilson v roli hraběnky Vronské.

Anna Karenina (1967)

Bohužel každá Karenina, ať už filmová nebo literární, je pro mě strašně nudná. Tady to platilo taky, inu jsem barbar.