Milý Johne (2010)

Tak přeslazené až mě z toho bolí zuby. Ale cílovou skupinu to potěší.

Americký zločin (2007)

Tak otřesné, že se tomu ani nechce uvěřit. Ani nemám slov, takže jinak než za plný počet bodů to nejde.

Devítky (2007)

Na začátku pekelně zamotané na konci velmi jasné. Rozhodně velmi zajímavý snímek, který stojí za více než jedno shlédnutí, ale na druhou stranu zase není určen pro každého. Škoda, že se v první půlce film trochu vlekl, jinak by to byl plný počet.

Propast (1989)

Tak tady se musel Cameron cítit opravdu jako ryba ve vodě. Opět se od něj jedná o monumentální dílo, které nepostrádá vygradované napětí, skvělou atmosféru, sympatické postavy a samozřejmě výborné triky. Co však ubírá snímku je linie s mimozemšťany a závěrečné ponaučení - shlédnuta jen režisérská verze.

Pravidla moštárny (1999)

Další z řady nádherných příběhů o životě. Velmi krásné, dojemné a pozvolna plynoucí film se skvělými herci. Prostě nádherný zážitek. 90. léta jsou pro mě celkově to nejlepší filmové období a tenhle film to jen potvrzuje. Opravdu mě chytil za srdce. Tak: "Good night, princes of Maine, kings of New England".

Protektor (2009)

Rozhodně jde o dobrý námět s pár dobrými herci a slušnou hudbou. Na druhé straně však pokulhává realizace - scénám chybí gradace i trochu větší emoce postavám a lepší dialogy. Co snímek pak vylepšilo, byl rozhodně závěr filmu. Dobré, ale takovéto dobové filmy jsem už u nás viděl lepší.

Dům voskových figurín (2005)

Další z řady obyčejných vyvražďovaček - žádný příběh, ubíjející jednání postav, nulových hereckých výkonů (zdravím Paris Hilton) a to vše je naprosto předvídatelné.

Městečko Peacock (2010)

Docela slušné psycho. Dobrá atmosféra, skvělá herecká sestava v čele s "nádherným" Cilianem Murphym. Celkem slušný Landerův debut, ale co bych hlavně vytknul, je to, že filmu chybělo lepší vypointování. 75%

Sunset Boulevard (1950)

Opravdu výjimečné dílo, které by se neztratilo ani v dnešní době. Geniální námět, skvělí herci - prostě skvost mezi filmy. Škoda, že se již dnes takové filmy netočí. Mistrovské dílo.

Závrať (1958)

Opět skvělá režijní práce mistra hororu. Akorát mi trochu vadil ten žánrový mix a délka.