Troll

Master

<< předchozí 1 2
    • 19.11.2015  22:20
    Sinister 2 (2015)

Po velmi podařené jedničče je druhý díl průměrný film, který si nebudete po shlédnutí pamatovat. Pár surových scén nezachrání velmi chabý příběh, necharismatické postavy a předvídatelný konec. Škoda, po prvním dílu bylo na čem stavět.

• 7.9.2015  13:50
    Já, Putin – portrét (TV film) (2012)

Průměrný dokument, který plno událostí kolem prezidenta Putina satiricky a ironicky komentuje, ale nějakého hlubšího rozboru se nedočkáte, což je veliká škoda.

• 19.9.2013  00:39
    Babovřesky (2013)

Opravdu špatný film..Pan Troška by to měl už zabalit, protože se na jeho poslední filmy nedá dívat. K babovřeskám bych řekl snad jenom to, že je tam špatně snad úplně všechno - od "příběhu" přes herecké výkony až po hudební podkres, dá-li se tomu vůbec říkat hudební. Pokud někoho láka i přes špatné hodnocení na film kouknout, doporučuji šáhnout po osvédčené trilogii "Slunce, seno...", protože na co se zbytečně mučit u špatnosti jakým jsou Babovřesky.

• 23.2.2013  01:23

We all live in a yellow submarine:)

• 10.3.2012  16:09

Originální zápletka o DJovi, který holduje všemu možnému nezdravému a žije bohémským životem, který přijde o sluch. Velice dobře a celkem originálně natočené. Soudtrack je pro příznivce taneční scény (především Trancového stylu) lahůdkou. Mě osobně se líbila Frankieho žena (kurva:D) a scéna kdy si hlavní hrdina omotá rachejtle kolem hlavy nemá prostě chybu! Pohoda prostě.

• 10.3.2012  16:07

Neuvěřitelně uvolněný film, který člověku nic necpe, ale pouze popisuje víkendový odvázaní se party s drogama. Myslím si, že tenhle snímek ukazuje nenápadně, proč dost lidí hledá takovéto víkendové odreagování, tedy hlavně kvůli pracovnímu napětí a denodenní šedi. Navíc song "Come Together" od Primal scream na konci zahřeje na srdíčku:)

• 10.3.2012  16:04

Téměř totožný s prvním dílem, ovšem s tím rozdílem, že co fungovalo velice dobře poprvé, podruhé už příliš ne. To je tedy hlavní nevýhoda týhle komedie. Nicméně, kdo neviděl první díl, bude se zřejmě bavit o něco více než my "zasvěcení".

• 10.3.2012  16:02

Oproti prvnímu DVD "Off the Map" má koncert daleko lepší atmosféru, takovou uvolněnější. Kapela hraje výborně (asi nejlepší koncertní období v historii kapely), hlavně ta sehranost je neskutečná. Setlist se skládá především z alb Californication a By the Way, takže pro příznivce spíše starejch "papriček" asi nic moc, ale pro ostatní výborná volba. Snad jedině co zamrzí je vyhozená "Soul to Squeeze" kvůli prasklé struně u Johnovi kytary. 5*

• 4.12.2011  18:23
    Dave Gahan v Basileji (koncert) (2009)

Dave sólově působí rozporuplně, zatímco studiově se představuje jako temnější a míň přístupná odnož DM, tak na živo je to spíše rocková smršť. Konkrétně na této show ukazuje, že je to pan zpěvák a že z něj srší energie nonstop. Co se týče doprovodné kapely, tak hraje ale doprovodně vokály zkrátka na úrovní Martina Goreho nejsou. Setlist je zvlášťní v tom, že depešácké songy válcujou ty sólové Dejva, především vyniknou skvělé riffy v Personal Jesus a I feel you. Nicméně můj favorit je Policy of Truth v polo-akustické verzi:)

• 8.10.2011  21:47
    Broken (video kompilace) (1992)

Pro fanoušky kapely povinná záležitost, ať už vnímají tenhle projekt jakkoliv. Skvělá agresivní industriální rocková muzika, brutální scény střídající se s videoklipama kapely z EPčka "Broken", hlavně bych vyzdvihnul Wish s atmosférou Mad Maxe a sado maso klip Happines in Slavery, který je pro fanoušky daného žánru chuťovka. Po celých 20 minut mě mrazilo v zádech a na to, že je snímek už starý x let, tak má sílu i dneska (2011 rok). Tak moc bych si přál aby něco podobného vzniklo i k vrcholným dílum NIN jako jsou koncepční alba "The Downward Spiral" nebo "Year Zero".

• 8.10.2011  21:41

Energie, výborný setlist (čítající hlavně pecky z dvou nejúspěšnějšísch desek kapely - BSSM a Californication), zajimavá image (především číro zpěváka Anthonyho) na jedné straně. Slepenec více koncertů (ne úplně vhodné střídání záběrů během jednoho songu, kdy vidíte bubeníka pokaždé v jiném oblečení) a plochý zvuk na straně druhé. Škoda, tohle DVD mělo velký potenciál, ale ten zůstal využit tak nějak na půl cesty. Proto slušné 4*.

• 1.9.2011  14:30

Slušný dokument o přelomové desce téhle funk rockové partičky z počátku 90.let. Snímek je natočen černobíle a překvapije se to k němu vyloženě hodí. Je krásné vidět, jak se nahrávali takové šlágry jako Suck my Kiss, Breaking the Girl nebo i Soul to Squeeze. Ale člověka až mrazí v zádech, když ví jak to v kapele vypadalo o rok a půl později od natáčení BSSM...

• 22.8.2011  02:05

Jednoduše vynikající...nemám co bych filmu vytknul!

• 20.8.2011  15:11
    Aftermath (1994)

Zajimavý krátký snímek, který ale není můj šálek kafe (stejně jako třeba nekromantik), proto se mi těžko hodnotí. Vyzdvihnul bych mrazivou atmosféru a netradiční téma snímku. Navíc ta hlavní postava, takové psycho pohledy a navíc jeho úchylka..no, nemám slov.

• 16.8.2011  15:00

Ačkoliv jsem velký fanoušek světa Warhammera 40,000, předevšim kvůli líbivému světu a skvělým PC hrám (hlavně Dawn of War 1), tak tenhle animák mě trošku zklamal. Akční scény jsou výborné, především pak závěrečná bitka zbylích ultramarines s démonem, kde se autoři s ničím nepárali - brutalita a krev není tomudle animáku cizí. Ovšem rozvláčné scény, kde se nic neděje tempo filmu bohužel dost sráží, což je opravdu škoda, protože bitky a dialogy zde mají hlavu a patu. Přesto doufám, že se dočkáme časem dalších dílů z tohoto universa.

• 15.8.2011  14:52
    Áčko (TV pořad) (1997)

Občas zvlášťní diskuze na zvlášťní témata a ještě občas se zvlášťníma lidma...

• 15.8.2011  14:49

Spíše průměrnej TV film, na kterým je znát nižší rozpočet. Cěkal jsem, že se budu bát, ale opak je pravdou. Opravdu nevím, které momenty bych ve filmu vyzdvihnul. Ovšem musím vyzdvihnout výkon Kevina Bacona, který zahrál otce rodiny perfektně.

• 14.8.2011  16:20

Zatím poslední oficálně vydaný koncert depešáků. Musím hned na úvodi říct, že ani tady DM nezklamali, ale mohlo to bejt lepší. První věc co vás možná zarazí je mírně slabší hlas Dejva v první polovině koncertu, pak už se to vrátí do starých kolejí a Dejv prokazuje, že je vynikajicí frontman. Druhá věc je setlist, skupina doplácí na to, že musí hrát povinně "Greatest Hits" jako Never let me down, Stripped, Personal Jesus nebo Enjoy The Silence. Jako jo, hity to sice jsou, ale když je slyšíte na každém konceru a oficiálně vydaném DVD, tak už je možná načase je vyměnit. Přitom na bonus DVD jsou né zrovna často hrané pecky jako Sister of Night nebo Insight, obě v podaní Martina tentokrát. Songy z posledního alba znějí živě v pohodě, viz téměř s rapovou flow Wrong nebo vesmírná Come Back. Jinak scéna, světla a efekty jsou povedené, viz svítiva koule nad pódiem, který se mi dost líbila. Závěr je asi teda takový, že je koncert z Barcelony lepší než One Night In Paris (2002) ale slabší než Touring the Angel (2006).

• 14.8.2011  15:57
    Old Boy (2003)

Konečně zase dobrej asijskej film. Po (pro mě nepochopeném) prvním dílu pomyslné trilogie "Sympathy for Mr. Vengeance" je Oldboy další film od stejného režiséra a musím říct, že si u mě napravil dojem. Mix emocionálních dialogů, akce a ujetých scén (papání živé chobotnice či obří mravenec v metru), to jsou hlavní rysy filmu. Tentokrát se zde žádná dlouhá vata, která je typická pro asijskou filmografii nenachází. Taký bych vyzvdihnul kameru - perfektní je bitka ve věžáku, která vypadá skoro jak z nějaké akční 2D hry. Příběh je takový správně ujetý a konec kdekoho překvapí, mě tedy rozhodně a zažít bych ho nechtěl. Jinak silné 4*!

• 12.8.2011  14:54

Hroznej, nudnej a přehodnocenej film. Mírný pozitiva vidím pouze v "ujetých" scénách jako onanování mladých chlapců nad bolestmi sousedky. Jinak ty nekonečné scény, kde se nic neděje, tak v tom jsou Korejci a Japonci mistři..to se jim musí nechat, ovšem mě to nudí.

• 12.8.2011  14:46

O dost lepší a "živější" koncert než předchozí One Night In Paris, vlastně aby ne, když kapela v roce 2005 nahrála vynikající temnou desku Playing The Angel. Právě songy z ní znějí v Miláně velice energicky (viz úvod koncertu) a v pohodě zapadnou mezi klasiky kapely. Příjemným překvapením je zařazení letitých hitů z počátku kapely jako Just Can't Get Enough a Shake The Disease (tentokrát v podání Martina za doprovdu kláves). Završení koncertu písní Goodnight Lovers je takové pohlazení po duši. Mínusy na koncertu najít nemůžu, protože i těch mnoho efektů a rychlých střihů dává koncertu šmrc a podtrhuje jeho parádní atmosféru. Spolu s Devotional nejlepší DVD Depešáků.

• 12.8.2011  14:40
    Donnie Darko (2001)

Skvost! Vynikající temná atmosféra, fantastický hlavní hrdina Donnie, zajimavé dialogy a konec k zamyšlení, který si každý může vyložit trochu jinak. Film je nespoutaná psychologická podívaná. Někdo obdivuje Lynche a jeho Twin Peaks a Lost Highway, ale já zvedám palec rozhodně pro Kellyho a jeho Darka!

• 5.8.2011  18:15

Koncert z Paříže na propagaci rozporuplného alba Exicert je i pro mě trošku otazník. Na jednu stranu se koncertu nedá upřít pohodová atmosféra, kvalitní výkon doprovodných členů (bicman, klávesák, doprovodné zpěvačky) a oprášené hity jako Halo nebo Black Celebration, ktéré určitě potěší skalní fans. Na druhé straně je sice fajn vidět Martina s akustickou kytarou, ale co je to platné, když songy právě z Exciteru na živo příliš nefungují (hlavně Martinem zpívaná Breathe) - jsou takové mdlé, uspávající a utahané. Condemnation raději hrát ani neměli, protože tahle "odsekaná" verze se s původní nemůže absolutně rovnat. V neposlední řadě bych zmínil Andyho, kterej je zde snad jenom do počtu. Ale jinak zvuku a kvalitě obrazu nemám co vytknout.

• 5.8.2011  18:06
    Proměny (2009)

I když se snaží film upoutat prolínáním osudů jednotlivých postava a trochu vykreslit jejich "proměny", tak se mu to příliš nedaří. Herecké výkony jsou ok ale prostě filmů chybí hloubka nebo něco, kvůli čemu bychom si ho měli pamatovat.

• 29.7.2011  19:20

Naprosto šílená retro béčkovina, kterou nemůžete brát ani chvíli vážně. Ale vtipných momentu je tu víc něž dost, takže za jedno shlédnutí to určitě stojí. A nejlepší byli stejně chapadla v pozadí, kdy tam do nich ten "rytíř" či co to je mlátí:D

• 29.7.2011  19:15

Jednoznačně nejlepší koncert Depešáků! I když se kapela v té době potýkala s drogovýma problémama (konkrétně zpěvák Dave Gahan) a bojovala s vlastníma démonama, tak na pódiu není nic znát, ba naopak! Jejich více rocková image a zvuk se zde kombinují s naprostou profesionalostí a nadčasovostí. Setlist se skládá především z pecek z tehdy aktuální desky Songs of Faith and Devotion (chybí pouze Get right with me a One caress) a předchozího alba Violator + samozřejmě starší nesmrtlené hity kapely (se skvělou předehrou Behind The Wheel nebo upravená verze Everything Counts). Navíc tento koncert zachycuje plno jedinečných momentů - Dave Gahan s dlouhým hárem a hrubým hlasem, Alan Wilder za bicíma (navíc jeho poslední koncert s DM zachycený profesionálně na DVD), doprovodné vokalistky nebo naprosto perfektní scéna s pódiem. Tomuto nadčasovému dílu není co vytknout, proto zaslouženě 5 *.

• 27.7.2011  01:12
    Nekromantik (1987)

Dvakrát jsem zkoušel tuhle šílenost dokoukat do konce, bohužel marně. Zřejmě nejsem na stejné vlně jako byl vtedy režisér či jiní "ujetí" intelektuálové. Ono koukat třeba 5 minut na to jak se stahuje králík z kůže nebo jak někdo souloží na klacku připíchnutém v mrtvole za doprovodu pohádkové hudby...no nevím.

• 27.7.2011  01:08
    101 (1989)

101 hodnotím jako koncert hlavně, který je dost v pohodě, odsejpá a setlist je také dobrý, ale škoda, že je stopáš zkrácená na necelou hodinu oproti dvojcédečkovému albu. Dokument je pro opravdové fandy DM, kteří budou hltat zákulisí této skupiny. Navíc na DVD najdete i klip k živé verzi Everything Counts, což potěší.

• 27.7.2011  00:54

Hodně slabý pokračování. Jak byla jednička příjemným pokoukáním na páteční večer, tak tohle je utrpení. Špatný příběh, špátné dialogy, akční scény (jestli se jim tak dá říkat) jak z amatérského filmu, prostě proč s tímhle ztrácet čas. Ta jedna hvězdička je za celkem slušně zpracováné "punkové" prostředí.

• 21.7.2011  15:54

Ačkoliv jsou DM srdcovka, tak tímhle koncertem mě bohužel nedostali. Ono je to také způsobené tím, že prvním 4 deskám příliš neholduju, pustím si pouze semtam pár singlovek z nich. Problém tohoto koncertu je ten, že je docela sterilní. Připadám si jak na průměrné diskotéce 80.let, kde vystupuje nějaké uskupení příjemných typanů za syntetizátorama. Proto tři hvězdičky, depešáci mají vrcholy jinde.

<< předchozí 1 2