Černý déšť (1989)

Hlavní hrdina je nesnesitelný a se svou americkou nadutostí se v Japonsku chová jako "Policajt zeměkoule" - platí to hlavně pro první půlku filmu.. Je to čistě průměrná kriminálka, která neoslní..

Zjizvená tvář (1983)

Z filmu jsem poněkud rozpačitý. Al Pacino sice zahrál roli Tonyho opět s bravurou sobě vlastní. Ale tentokrát mě moc nenadchnul scénář, který má na mě až příliš mnoho hluchých míst, navíc závěrečná přestřelka se mě zdála přinejmenším hodně divná, ne-li stupidní. A zároveň s postavou Tonyho Montany jsem se nijak nedokázal ztotožnit, ani kdybych sebevíc chtěl.. Také je to asi dáno tím, že jsem nedávno viděl Carlitovu Cestu a Carlito mi prostě přirostl k srdci.. Dávam tedy "jen" tři hvězdičky.

Carlitova cesta (1993)

Miluju gangsterky s Al Pacinem, ten se pro tento žánr zkrátka narodil a postupně stoupá mým žebříčkem oblíbených herců! Carlito je od začátku velký sympaťák, který si Vás velice snadno získá! Naopak právníka v podání Seana Penna budete nesnášet (Sean to zahrál taky skvěle). Film jako takový se mi velice líbil, jak už jsem řekl pro tyhle filmy mám slabost, a když je to takhle parádně natočený tak je to za 5*:).

Michael Clayton (2007)

Pro mě je to velké zklamání!!! O Michaelu Claytonovi se mluví jako o "schopném vyjednavači", ale ve filmu nic "nevyjedná"... Film začína jedním velmi dlouhým a "skvělým" monologem, který ale vůbec nechápete, přičemž se domníváte, že to určitě brzy pochopíte, ale ejhle - ono to tak není (a nemyslím si, že bych byl nějakej filmovej analfabet). Děj se táhne neskutečně pomalu - už dlouho se mi nestalo, abych se za film tolikrat kouknul na hodinky, spád nabere až 15 minut před koncem a to je zatraceně pozdě. Ty dvě hvězdy dávám především Georgovi Clooneymu a Tilde Swinton..

Olověná vesta (1987)

První část ve výcikovém táboře se mi docela líbila - pan instruktor byl slušně vykreslenej magor. Druhá část mě málem unudila k smrti, postrádal jsem logiku ve všem co tam ti vojáci dělali! Za mě tak 50% a to jsem ještě docela shovívavý...

Tajemná řeka (2003)

Detektivka, která je postavena na velmi dobrých výkonech herců (hlavně Sean Penn), ale bohužel scénář už trochu pokulhává. Nicméně oceňuji temnější atmosféru, kterou se Clintovi podařilo velmi pěkně vykreslit. Po úvodní idyle na předměstí se celou dobu budete ptát: "sakra co se stalo Daveovi po tom co nastoupil do auta...?" - Zjistíte to tak, že se na ten film kouknete (tímto ho doporučuji ke shlédnutí):).

Ztraceno v překladu (2003)

Bill Murray se pro tuhle roli narodil. Je to velice citlivě natočený přiběh dvou opuštěných lidí, kteří jsou "ztraceni" a to ve všech směrech, nejenom v Tokiu. Také bych chtěl pochválit milý situační humor, který mě při sledování mnohokrát polechtal bránici:).

Pravidla moštárny (1999)

Jak si tak čtu komentáře, tak už asi nemám, co víc bych k tomuhle filmu dodal.. Z každého záběru čiší poetika a upřímnost. Vše je postaveno, kromě bezchybné režie, na výborných výkonech herců - hlavně Tobey Maguire, kterého znám převážně ze Spidermana, mě mile překvapil. Na konci bude asi každý zamačkávat slzu a odnese si jedno ponaučení - "když je potřeba, musí se pravidla porušit":).

Život podle Dana (2007)

Steve Carell mě velice mile překvapil, že umí hrát i v pěkné, inteligentní, svěží a zábavné komedii! Dan in Real Life takovou komedií bezesporu je! Dávám 4 a 1/2 *!

Kmotr II (1974)

Myslím, že si toto pokračování zaslouží post "nejlepšího druhého dílu, jaký kdy spatřil světlo světa". Druhý díl neztratil nic z toho, co měl díl první. Právem se z Kmotra stala legendární sága! O výkonech Al Pacina již netřeba hovořit, opakoval bych se..