Avatar (2009)

Tak jsem se dočkal:). ANO Avatar je technicky dokonalý, ANO Avatar je světem sám pro sebe, ANO Avatar hraje na "zelenou" notu. Byl jsem pohlcen do neznámého světa, který jsem spolu s Jakem objevoval! Prý je Avatar moc ekologický a možná to tak je. Ani to není dokonalý film (umí někdo říci, co je dnes dokonalý film?). Ale já ho bral prostě takový jaký je a nevadilo mi to! Užíval jsem si každý vypiplaný záběr, při soubojích mi naskakovala husí kůže a o to mi jde! Prostě a jednoduše se mi to líbilo! 5*

500 dní se Summer (2009)

Úplně jiná romantická komedie než jsem čekal, ale myslím to v pozitivním slova smyslu! Za originalitu musím přihodit jednu hvezdičku navíc:), takže 4*.

Čas probuzení (1990)

Velmi dojemný příběh je korunován výbornými hereckými výkony! Robert De Niro mě nadchnul..

Odstřelovač (2007)

Mark Wahlberg je opravdu cool, ale to je asi tak všechno.. Postrádal jsem motivaci postav, proč vlastně dělají to co dělají. Děj byl do nekonečna prodlužovaný a předvídatelný. A dlouho trvající zpomalené záběry na hlavního hrdinu mě - abych nebyl sprostý - řekněme ubíjely a deptaly..

24 hodin: Vykoupení (2008) (TV film)

Pro fanoušky Jacka, mezi které se také počítám, je to povinnost. Takže, jako další díl, seriálu je to moc hezký zpestření, ale jako normální film slabší průměr..

Náhradníci (2009)

Surrogates měli veliký potenciál! Bohužel zůstalo jen u toho a dále přišlo spíše zklamání.. To mě přivádí ke špatnému scénáři, který nevytěžil z nápadu "Náhradníků" vůbec nic! Film byl takový "nijaký" - nemastný neslaný. Jako nějaká jednoduchá videohra blížící se neodvratně bez odboček ke svému předem známému konci. Žádné pořádné zvraty, žádná překvapení. Je to škoda, mohla to být bomba, ale na kdyby se nehraje, a proto říkám, že jediné pozitivum na filmu je ten nápad a Bruce Willis.

Komando (1985)

Tak tohle je fakt ta nejklasičtější klasika! Když tenhle akčňák vidím v televizi - mimochodem asi již stokrát reprýzovaný, tak se neubráním smíchu. Myslím, že každá scéna je dnes již legendární.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Po vizuální stránce opravdu nemám co vytknout! Ale to ostatní byla pro mě místy nuda. 3 a 1/2 *.

District 9 (2009)

No zdá se, že rok 2009 je pro mě rokem filmových překvapení. Ač jsem se obával dokumentárního stylu, který mě v trailerech moc neupoutal. Ač jsem se bál, že District 9 bude plný nudých keců. Obávál jsem se zbytečně! Od záčátku mě film vtáhnul do děje a pustil mě až na samotném konci. Již zmíněný dokumentární styl dal filmu šťávu a věrohodně poukazoval na xenofobii panující ve společnosti vůči "cizincům - kreveťákům". Možná tam bylo pár nelogičností, ale ty jsem celkem v pohodě překousnul. Pro milovníky žánru sci-fi je to povinnost a těm ostatním doporučuju!

Asterix a Olympijské hry (2008)

Z filmu si pamatuju jen jak mi v hlavě zní hlas: "Panebože, ono to snad je nekonečný..? Ať už je konec, nebo to nepřežiju!!!"