Obvyklí podezřelí (1995)

Hmm, asi jsem očekával více než jsem měl. Bohužel na závěrečnou pointu jsem příšel tak v půlce a bylo po dramatu.. Každopádně je to nadprůměrný thriler. Možná po dalším zhlédnutí (pokud na to někdy budu mít chuť) přidám hvězdičku, ale teď to na víc než čtyři nevidím (spíš na 3 a 1/2)

Mamma Mia! (2008)

Pro ty, co mají rádi ABBU si přičtěte jednu hvezdičku a pro ty co milují ABBU si přičtěte dvě hvězdičky... Příběh nic moc, ale jinak fajn odpočinkový úlet.

Crash (2004)

Neuvěřitelné! Strhující! Existují jen dva filmy, které mě dostali podobně jako CRASH (je to FORREST GUMP a VOLÁNÍ O POMOC). Při vzpomínce na scénu "s neviditelným pláštěm" mi ještě teď běhá mráz po zádech a přesně pro tyhle okamžiky mám tak rád filmy! Za mě dávám 6*!!!

Quantum of Solace (2008)

Když se budu na QUANTUM OF SOLACE dívat jako na běžný akční film, pak je nadprůměrný a dostane ode mě čtyři hvězdičky - napětí, akce, všechno je fajn... Ovšem nějak se vytratila taková ta "bondovská" noblesa, která všechny bondovky spojovala, proto jen tři hvezdy!

Lid versus Larry Flynt (1996)

Můj nejoblíbenější film od Formana. Woody Harrelson v roli výstředního pornomagnáta Larryho Flynta podává vynikající výkon! Nesmím ovšem zapomenout ani na Edwarda Nortona, Courtney Love a na velmi dobrý scénář...

Slzy slunce (2003)

Jednoduše řečeno - "americký válečný film o hrdinství vojáků". Scénář mi přišel o něco jednodušší než je zdrávo, i když připouštím, že někomu se to tak může líbit. Ale hodně negativně na mě působil všudypřítomný americký patos, ten mi v některých filmech nevadí, ale to nebyl tento případ...

Přátelé (1994) (seriál)

Podle mě snad nejgeniálnější seriál vůbec! Vtipný od první do poslední série. Epizody už znám nazpamět a stále se směju - když se rozhodnu si je pustit na videu, nikdy nezůstane u jednoho dílu:).

Top Gun (1986)

Film znám nazpaměť:-), každé slovo.. Když jsem byl malý kluk rád jsem si hrál na Mavericka a baštil jsem tento film ostošest. Dnes se na tento "výkvět americké kinematografie poloviny osmdesátých let" vždy rád podívám. Je sice pravda, že už to tak nebaštím, spíše se směju americkému patosu pro tento film tak typickému a siláckým řečem elitních amerických pilotů - jo kdyby dnes byli takoví všichni američtí vojáci, asi by byl na světě mír:).. Z nostalgie a protože prostě tenhle film mám rád dávám pět hvězdiček...

Miami Vice (2006)

Moji oblíbenci Jamie Foxx a Colin Farrell mě rozhodně nezklamali. Pro mě nezapomenutelná byla hlavně závěrečná přestřelka, kdy jsem měl pocit, že jsem ve středu dění a lítají mi kulky kolem hlavy - prostě paráda! Po shlédnutí DVD ona přestřelka již tolik nevynikla jako poprvé v kině - proto dávám jen čtyři hvězdy... Ještě bych chtěl připomenout skvělou hudbu a zvuk!

Matrix (1999)

Po dlouhou dobu byl tento film má modla, na kterou mi nesměl nikdo sáhnout! Po uvedení dvou pokračování mě to už trochu přešlo, každopádně MATRIX je MATRIX - kultovni sci-fi sklonku 20.století. Jak po vizuální stránce tak i příběhem mě naprosto dostal!