Escobar (2017)

Asi se budu opakovat s mnohými již napsanými komentáři,ale tak to bohužel (bohudík) opravdu je. O Escobarovi již bylo toho natočeno opravdu habaděj. Ještě,než se dostal tento snímek do kin, atakoval diváky v seriálové podobě ala "Narcos". A ano, mám tendenci srovnávat seriál s filmem a co si budeme říkat...film nesahá na seriál ani po kotníky. Seriál byl mnohem dravější, záživnější a vtáhl vás více do života drogového bose a jeho kumpánu.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

KATASTROFA. Může za to herecké prokletí Mela Gibsna? Hmm, ne. Nebo došly Stallonemu nápady? Asi ano. Tenhle dojemný příběh mě rozplakal, ale ne dojemným příběhem ale tou katastrofou, kterou jsem musel projít. Snad bych pochválil roli Antonia, který se snažil tuhle šlamastiku odlehčit, ano, párkrát jsem se zasmál. Závěrečná scéna, sakra, tuhle přestřelku zvládne "Čak z Nory" levou zadní. Skoro celou dvouhodinovku jsem si říkal, že se snad koukám na Melrose Place. Dávám 55%, bohužel mám tendenci hodnotit méně, ale byl jsem odkojený na těchto akčních hrdinech. Pokud bude další pokračování, tak očekávám, že budu pít pivo s pěnou a jíst čokoládu, co obsahuje kakao.

Forrest Gump (1994)

Nevím čím mě tak moc Forrest Gump nadchnul, ale cítím z něho sílu, pohodu a lehkost. Musím říct , že pokud bych viděl Forresta každý měsíc, neokoukal by se mi. Pokaždé si všimnu nových věcí a pokaždé mě dokáže pobavit. Není to jenom o Gumpovi, ale i Bubbovi a jeho krevetách a poručíkovi Taylorovi :). Soudtrack: *****

Godzilla (2014)

Měl jsem Godzillu vždy za zákeřnou potvoru, která nás tady všechny sežere a zničí a ono ejhle, vyklubalo se z toho monstrum, které zachrání jak jinak než Ameriku...pardón, chtěl jsem říci "náš malinkatý lidský svět". Mr. Godzilla je jenom malou rybkou ve velkém akvárku a hlavní roli zde spíše zastupuje mutantí samec (i se svou starou,které musí pěkně smrdět z kotle) jménem MUTA. To vás při sledování tak dokonale zmate, že se sami zamýšlíte nad tím, komu vlastně budete fandit a o čem tohle všechno bude?Nebo pouze stačí vypnout mozek a užívat si dobrodružství. Musím říct, že atmosféra mě dokonale pohltila a krom prvních 15 minut, kdy jsem se vážně nudil při povinné scéně návratu vojáka go home jsem si to náramně užil. O akci a dobrodružství nebylo vážně nouze, a některé zvukové pasáže vás nutily být stále ve střehu. 80%

Gravitace (2013)

Několikrát zde napsáno - neskutečný - fenomenální zážitek. Navíc, ti, kteří neprohloupili a zašli na 3Déčko, museli vytéct jako já. Podle mne naprosto best trojrozměrný snímek, který na světě existuje. I toho slavného Avatara strčila "Gravitace" přehledem do kapsy. Myšleno jak jinak než ve 3D efektech. A nebojím se to vykřiknout do světa !!! Trailer mnohým napověděl oč asi půjde - o průser v mimozemským světě, který my lidé nemáme úplně tak zvládnutý. Bohužel, jak už to tak bývá, prvních 5 minut příběhu bylo zahrnuto v již zmiňovaném traileru a vy si pohráváte s myšlenkou, sakra o čem ten film dalších 85 minut bude? Napadají vás různé složité varianty příběhu, ale ta nejjednodušší vás úplně míjí jako policejní Passaty na naší slavné D1. Naštěstí klobouk dolů před Cuarónem, který toto velkolepé dílo dotáhl do bezchybného a vzrušujícího konce. Gravity vyznačuji jako nejvyšší špičku současných 3D snímku. Hodnocení: 90%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Silný a dojemný příběh z kruté válečné doby. Pro mne naprosto překvapení tohoto roku a zároveň hodnotím tento snímek jako top ten 2016 ! Gibson výstřelem do terče zabodoval na plný počet bodů. Děj, příběh (inspirovaný skutečností), kamera, detaily, herecké osazení (jůj ta zdravotní sestřička Teresa...zamiloval jsem se...sice mám už jednu sestřičku doma :)) , jatka bez servítek, krev, urvané nohy, létající střeva. Doba válek. Tohle je moje téma a tohle miluji. 95%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Drsná "ždímačka na peníze" - film nudný, umělý, natažený, hrající na city (neustále brečící Jennifer) - tohle asi mladí puboši žerou. Herecké výkony - katastrofa . Takový Twilight po x-té - prostě slátanina něčeho a ničeho. Nechápu takto vysoké hodnocení kterým se momentálně "Hladové hry" pyšní.

Interstellar (2014)

Hodně těžké sci-fi na koukání a zároveň na hodnocení. Musel bych se na Interstellar podívat ještě jednou, ale nevím jestli to chci ještě vůbec vidět. Ale zpátky k hodnocení. Myslím si, že i sám Nolan si vzal velké sousto na svou hruď a měl problém s konkrétní logikou filmu a ztratil se v galaktické černé díře. Např. závěrečná půlhodinová scéna byla pro mne naprostá nedomyšlená hloupost,která tak trochu celkový snímek zabila. Musím pokárat i počítačové efekty, ty byly snad tvořeny z roku jedna-dvě. Na druhou stranu musím pozdvihnout samotnou atmosféru filmu, herecké výkony a taktéž hudbu. 74 %

Interview (2014)

Poslední dobou stačí něco zakázat a hned je poprask na světě. Po telefonu komórkowym nejmenované telefonní společnosti přichází další stopka, ale tentokrát z KLDR. Když se do toho ještě přidá Barák Obáma, tak to musí být vážně bomba. Já sám jsem této reklamní filosofii podlehl,ač to nerad přiznávám. Vím, zakázané ovoce nejlíp chutná ale v tohle případě jde o vážně shnilé ovoce a to já nerad.

Into the Mind (2013)

Jakožto fanoušek outdoorových filmů a těch lyžařských zvlášť, smekám před tímto GoPro veledílem. Ještě teď mi kapou sliny z úst z toho naprosto adrenalinového a parádního zážitku. Internet či konkrétně "jůtubečko" vám nabídne hodně takových profi i amatérských filmečků, ale tenhle měl v sobě přímo dech beroucí kouzlo. Dávám 5 hvězdiček za audio-vizuální zážitek, adrenalinový stav, který jsem místy prožíval i za obrazovkou TV, naprosto skvěle vybranou hudbu ke všem scénám a amatérské výkony všech "típků", kteří byli i svým způsobem ve většině záběrů i kameramani.