Utržený ze řetězu (2005)

No jo... Samotná linie příběhu není zase tak zajímavá, ale už jen to, že v tomto filmu hraje Jet Li mě přitáhlo. Akce, drama a hlavně jeho roztomilé pohledy, no zkrátka 5 hvězdiček je jasná volba..

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Showtime má takový nepříjemný nešvar a to ždímat prachy, co to dá. Stejně jako v případě Dextera, ani tady neumí tvůrci přestat v nejlepším. Po čtvrté sérii už seriál opravdu nemá co nového nabídnout a zpočátku slušně rozehrátou postavu hlavní hrdinky už mám sto chutí majznout po hlavě. Její vyšinutost a nelogické jednání v dalších sezónách už je napřesdržku... Claire sice zezačátku předvádí životní výkon, postupem sérií ale její póza už nudí. Ještěže má seriál Mandyho a Ruperta. V posledních seriích už to táhnou jen oni.

Venom (2018)

Tak dobrej materiál, tak promarněná šance, aneb špatnej scénář ani Tomem Hardym nespravíš. Třetí * jen za vždy skvěle hrajícího Hardyho. Je mi líto, fakt jsem se na to těšila.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Čekala jsem nudnou psychologickou hovadinu, ale skutečná podoba mě hodně překvapila... Konečně film, ve kterém se něco vypráví, který se snaží něco říct... I lehce stárnoucí Sarah dokazuje, že nezůstane jen tou prsatou blondýnou, co prohání příšerky po hřbitovech, ale umí přesvědčivě zahrát i tohle. Tleskám.

Vítr v kapse (1982)

Já nevim, na můj vkus až příliš jednoduchý a nudný příběh. Připadá mi, že jde jen o to, jak dostat dívku snů do postele. Ale 3 hvězdičky za duo Vaculík-Tofi už jen z nostalgie. Přece jen u těchto filmů bychom asi neměli hledat nějaký hlubší význam.

Volání o pomoc (2007)

11.9.2001 z jiného úhlu pohledu, až se divím, že se tomu pohledu pozůstalých dosud nikdo až tak moc nevěnoval. Při první scéně Adama na koloběžce jsem se chtěla začít smát, ale jeho mono v čekárně a závěrečný projev emocí u soudu mi totálně vyrazilo dech. Komici, kteří se převážně objevují v lepších či horších komediích v poslední době daleko lépe zvládají dramatické role, aniž by u toho vypadali směšně. Budiž příkladem Jim Carrey, Vince Vaughn nebo Owen Wilson a tady naprosto excelující Sandler. Chci ho vidět v takové roli znovu.

Výchozí bod (2014)

Dokud se tam motala Astrid s fakt krásnýma barevnýma očima, tak mě to moc nebavilo, s postupující stopáží, kdy nám Cahill konečně odhaluje, co vlastně chce říct, už mě to bavilo daleko víc a na konci jsem si řekla, že to vlastně byl sakra dobrej film se zajímavou myšlenkou. Michael Pitt v pro něj poněkud netradiční roli naprosto exceluje a v jedné ze závěrečných scén při testování malé Indky už jsem šla do kolen. 4+

Výzva (2005)

Žasnu. Tohle vůbec nebylo špatný. Zvlášť film tohoto typu bych od našich západních nachbarů nečekala. Jasně, mělo to svoje mouchy, ten klučina se tam moc nehodil, vypadá spíš jako andílek z české pohádky, ale scény byly vychytané, choreografie propracovaná, celkově to bylo opravdu koukatelné.

Vzorec pro vraždu (2002)

Policejní vyšetřovatelka s pohnutou, leč nezajímavou minulostí na stopě dvěma mladým inteligentním vrahům. Nutno podotknout, že Sandře po těch usmrkaných komediích sluší vážnější tvář o dost víc a poprala se s tím fakt docela statečně. Nicméně co naplat, když vcelku chudý scénář táhlo duo dvacátníků Gosling-Pitt, kteří zkušenější kolegyni zastínili natolik, že tomu prostě ty 4 hvězdy beze studu odpálím.

Waco (2018) (seriál)

Perfektně zpracovaný příběh o jednom pošahaném manipulátorovi a zpraseném tažení ATF a FBI. Dowdle, ačkoli byl v něčem takovém nezkušený, zvládnul pojmout celou akci nezaujatě a nečernobíle. Atmosférou to připomíná True Detective 1, až si z toho člověk chce sám hodit mašli. Ale takhle bohužel patrně vypadala i realita při obléhání Waco. Závěr, ač přibarvený, tomu jen dodal. Jak to bylo doopravdy se nejspíš už nedozvíme, nicméně pochybení na straně FBI, nepochopení osobnosti Koreshe, komunikační propast mezi vyjednavači a taktického vedení, přispělo ke zbytečně tragickému konci. Michael Shannon jako vyjednavač i Taylor Kitsch jako Koresh jsou ve svých rolích absolutní, oba konečně dostali příležitost předvést i něco jiného než padoucha a hezouna. Až se vzpamatuju, dám si to za čas znovu.