Lady Ninja (2009)

Slečna vynikající, co se týká jejích bojových schopností. Střih je chvílemi trochu nemístný, ale jinak film splnil moje očekávání. Paráda.

Leon (1994)

Myslím, že tahle už klasická pecka nepotřebuje nějaké zdlouhavé komentáře. Jean Reno a jeho drsňácký a zároveň roztomilý výraz, Natalie Portman jako nadějná mladá hvězdička, která už tenkrát na svůj věk podala úctyhodný výkon, co víc dodat? Takové roztomilé mléčné drama:-). Čekala jsem sice trochu zajímavější konec, ale přesto nijak extrémně na kráse filmu neubral.

Let's Dance 2 (2008)

Něco tak ukrutně přeslazeného se jen tak nevidí. Klasická pohádka. Nicméně choreografie jsou propracované a pro fanoušky tance a hlavně hip-hopového stylu skvělá podívaná. Já ovšem nemohla přenést přes srdce celkový děj.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Jasný důkaz toho, že i s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo. Mluvíme samozřejmě o penězích a kvalitě filmu. Jsem nadšená jak z hereckých výkonů, tak ze scénáře, nápadu, atmosféry, jak to všechno krásně odsejpalo a ani chvilku jste se nenudili. Už jen proto, že jsem čekala úplně jinou chudší dějovou linii, ale stejně už jen kvůli tomu nápadu jsem si na to zašla do kina. Levitt sice s tou ulepenou a ulízanou hlavou, že bych mu teda do vlasů nehrábla a namalovanou pusou a zvýrazněným obočím asi tak o deset let spíš zestárl, Emilka jako bloncka se mi taky zrovna nelíbila, ale jinak super. Je fakt, že se tu těch málo peněz využilo chytřeji a logičtěji než třeba u Zdrojového kódu, který byl sice i tak zajímavý, ale rozuzlení nemělo takovej šmrnc, protože asi nejsem jediná, kdo ho moc nepochopil. Žádné složité vysvětlování ohledně cestování časem, žádné zbytečné kecy okolo. Willis sice dědkovatí, ale sem se perfektně hodil.

Lovci pokladů (2004)

Ano, přiznávám svoji slabost pro Cagee. Za ten jeho nevinný pohled mu odpustím i tu jeho hereckou partnerku a jinak zbytečně natahovaný příběh v podstatě bez konce. Ale jo, má to být dobrodružný film, tak v tom nehledejme nějaký smysluplný podtext.

Luther (2010) (seriál)

Stanice BBC je královna detektivek a ne ledajakých. Sbohem americká klišé, tady se hraje na city jinak. Rozpolcený Luther na pozadí špinavých londýnských ulic, kde je kriminality přehršel, jeho podivné přátelství s psychopatkou Alice a loajálnost Lutherových kolegů dává detektivkám nový rozměr. Když už si řeknete, že na tohle tvůrci nemají koule... tak ano, mají. Tahle detektivka se s ničím nemaže, WTF momentů jsem si tu užila až až. Jen doufám, že Luther stejně jako Sherlock skončí na vrcholu a se ctí... Idris Elba zvládl svého Luthera skvěle a velmi zaujal i Warren Brown, těším se na Good cop.

Mamma Mia! (2008)

Laciný přeslazený příběh ve stylu filmů Rosamunde Pilcher, nekonečná love story zasazená do atraktivního prostředí, která jistě rozbuší srdce romantického diváka díky skvělému hereckému obsazení. Meryl Streep, Pierce Brosnan a především nestárnoucí hity skupiny Abba jsou zárukou úspěchu...

Max Payne (2008)

Doteď jsem nepochopila, čím mě měl tenhle Max Payne nadchnout. Scény jsou přinejmenším nevychytané a celkový příběh neuvěřitelně nudný. Až na ten začátek, který možná vypadal slibně... Jinak jsem u toho málem usnula.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Právě jsem se vrátila z kina a jsem úplně oněmnělá úžasem. Majkl nám chystal nezapomenutelnou show, jejíž premiéry se bohužel nedočkal. Evidentně ze sebe vydal to nejlepší a nenechal toho, dokud výsledek nebyl dokonalý. Je to jeden z mála umělců, které nikdo nikdy nemůže nahradit. Forever in our hearts. God bless you!

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Miluju tyhle dramatický minisérie a když jsem zjistila, že se tam objeví i má oblíbenkyně Kate Winslet, nemohlo se nic pokazit. Tyhle dobovky jí sedí jak ulité a děsí mě s jakým přehledem zvládá takto náročné role hysterek ála Nouzový východ. Zdatně jí sekundují obě představitelky povedené nevděčné dcerušky, kdy jsem nevěděla, jestli mám chuť ji zabít nebo proplesknout matku, aby se z té naivity vzpamatovala. Neznalá předlohy ani původní verze filmu nemám naštěstí s čím srovnávat, takže tomu s klidem odpálím lepší 4*.