Říše vlků (2005)

Pravda je, že k Purpurovým řekám má tento film dost daleko. Nezačíná špatně, když odkrývá problémy Anny trpící ztrátou paměti. Jakmile Anna pozná, kdo vlastně je, tak začíná příběh filmu dost škobrtat a pokulhávat. Reno opravdu vypadá dost zvláštně v postavě bývalého policisty, který se celou kariéru specializoval na turecké etnikum.

Taková normální rodinka (2008)

Tak nakonec to až tak špatný nebylo, ale odkaz na slavný seriál se mohl rozhodně vydařit líp. Série zápletek, kde některým se trochu humoru dostává a většina vyzní do ztracena. Z herců je zklamáním Mádl, už se ukázal daleko líp v jiných filmech, naopak k lepším patří Liliana Malkina.

Čas zabíjet (1996)

Působivé soudní drama, výborné herecké obsazení, jeden z lepších Schumacherových filmů. Film, který nabízí příběh otce, který sám pomstil brutální znásilnění své dcery (ANO, ZABIL JSEM JE A UDĚLAL JSEM TO RÁD). Nabízí se otázka, zda opravdu může každý vzít právo do vlastních rukou.

Poslední plavky (2008)

Žádná sláva, od odpadu tento film zachrání jen několik hlášek Čtvrtníčka, ale jinak se jedná opravdu o velikou hloupost.......

Profesionálové (1966)

Western, který se odehrává v době mexické revoluce, kdy si boháč Grant najímá čtyři pistolníky, aby mu přivedli zpátky jeho manželku. Western, kde se používají výbušniny a přenosný kulomet.......

Ptačí klec (1996)

Opravdu dobrá komedie, která vychází z divadelní hry. Velmi dobrý výkon podává ústřední dvojice Robin Williams a Nathan Lane. Dvojice gayů se musí během krátké chvíle naučit předstírat běžnou rodinu, protože syn chce přivést na večeři konzervativní rodiče své snoubenky.

Bílí muži neumějí skákat (1992)

Oddechová komedie s výborným Woody Harrelsonem a mladým Wesley Snipesem. Billy je dobrý v basketu, ale vždycky se hloupě vsadí a prohraje všechny peníze. Film není jenom o street basketu, ale především o partnerských vztazích, o touze zbavit se bídy a vidělat nějaké peníze.

Na ostří nože (1997)

Na ostří nože - drama odehrávající se v krásné přírodě Aljašky. Drama, které se pohybuje mez soubojem s přírodou a mezi muži. Hodnotit A.Hopkinse není třeba, je dobrý jako vždy, ale Alec Baldwin mu zdatně sekunduje. Nejpoutavější jsou ovšem souboje s medvědem (všechna čest Bartovi). Viděl jsem už tenhle film několikrát, ale přesto asi ani příště neodolám.

Beowulf (2007)

Animace je v porovnání s Polárním expresem lepší, přesto se nemůžu ubránit dojmu, že celý film je jen notně prodlouženou verzí počítačové hry, je to škoda, protože příběh je silný, nejednoznačný charakter Beowulfa vynikající. Zemeckis bohužel animovaným filmem vynikajícího výsledku nedosáhl.

Dvojí obvinění (1999)

T.L. Jones už předvedl mnohem lepší herecké výkony, o A.Judd snad lépe nemluvit. Od začátku jasný příběh s jasným koncem - opírající se o základní bod, že nemůže nikdo být obviněn podruhé ze stejného zločinu. Trochu málo.....