Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Ano, Peter Weir umí. Vynikající kamera, dobrý popis toho, jak to na moři mohlo vypadat. Zajímavé vykreslení charakteru hlavních postav, přesto je to film, kdy si řeknu škoda, možná tam toho mohlo být víc, než neustálé nahánění dvou lodí na moři.

Ohňostroj marnosti (1990)

Ohňostroj marnosti není klasická komedie, spíše se blíží satiře na téma spravedlnost, politika a jak vytěžit pro sebe co nejvíc. Klasický závěrečný proslov o morálce a slušnosti od soudce (Morgen Freeman) byl už asi navíc, ale přesto, jak nás učila babička, buďme slušní......

O rodičích a dětech (2007)

Vladimír Michálek je zkrátka jednou z mála jistot v českém filmu, i když film O rodičích a dětech nedosahuje úrovně Sekala či Zapomentutého světla, přesto patří k tomu lepšímu, co bylo u nás natočeno. Film založený na výborných dialozích (Novotný, Somr) a mezilidských vztazích.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Provokativní film popisující poslední léta markýze de Sade v blázinci, který řídí abbé Coulmier - až do příjezdu psychiatra v podání M. Cainea. Zajímavý příběh a především vynikající G. Rush - tento film stojí za zhlédnutí a nemusí zůstat jen u jednoho.

Policejní akademie (1984)

Velmi dobrá komedie, taková americká klasika, ale rozhodně pobaví i po několikerém shlédnutí. Ani se nechce věřit tomu, kolik let už uplynulo od vzniku filmu.

Cabin Fever (2002)

Mám celkem horory rád, ale tenhle k nim nepatří, stěží dvě *. Ani by tolik nevadilo, že vše probíhá tak, jak se u hororů patří, ale konec by mohl být lepší, o hercích nemluvě. Pouze několik scén (např. holení ve vaně) stálo zato......

Ďábel nosí Pradu (2006)

Až bych řekl překvapivě dobrý film........"Můj osobní život je v troskách. Výborně, tak to tě čeká brzo povýšení........" Konec sice nevybočuje z klasické hollywoodské produkce, ale jinak svěže popisuje svět módy, krásných žen a intrik. Co se dá ještě práci obětovat a co už ne. Meryl Streep vynikající, jak jinak.

Propast (1989)

Propast - podmořské sci-fi mistrně natočené Jamesem Cameronem, dobrá kamera. Přesto filmu chybí pár drobností, aby se zařadil k opravdu TOP sci-fi. Možná to je slabším příběhem, scénářem.........

Sněženky a machři (1982)

Vynikající komedie z lyžařského výcviku se vším, co k takovým akcím na střední škole patří a nakonec vede i k zamyšlení, zkrátka ODBORNÍK ŽASNE A LAIK SE DIVÍ............škoda, že dneska už moc takových filmů není.

Pějme píseň dohola (1990)

Asi nejlepší film o dětském letním táboře, kdo byl někdy na táboře se aspoň trochu musel bavit, kdo hrál hru na HU, tak ještě o trochu víc:-))