Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Muži, kteří nenávidí ženy.......tentokrát americká verze od skvělého Davida Finchera, proto bylo jasné, že výsledek bude skvělý a vlastně to tak je. Od začátku do konce film udržuje napětí a Stieg Larsson by byl spokojený. Mát vlastně jediné maličké mínus (a proto 'jen' 4*) a to fakt, že švédská verze z roku 2009 je ještě o chloupek lepší.

Deníček moderního fotra (2021)

Jak na malé děti, vztahy a jak přežít první rok doma s dítětem. Celkem povedená komedie, kde Mádl a Ramba jsou fajn, scény nesklouzávají do trapnosti, takže přestože ničím film moc nepřekvapí, tak Kámo - je to za mě lepší průměr, což zase tak málo není (i s ohledem na fakt, že jsem se spíše rozhodoval mezi 3 a 4*, než opačným směrem). Možná kdybych zrovna měl dítě 1-3 roky, pak by ty 4* padly automaticky.

Chyby (2021)

Žiju sám, takže na porno se dívám častěji než do ledničky......Povedený film Jan Prušinovského, který je (speciálně na české poměry) hodně dobrý. Vztah dvou lidí, kde jeden je takový emocionálně jednodušší chlap z vesnice a druhá je holka z města, která udělala v mládí pár výrazných chyb. Tleskám za výběr hlavních herců, to si sedlo hodně dobře, taky bych pochválil Prušinovského za celkem dobré balancování toho, kam až ty následky za chyby zajdou + ukázku typických českých reakcí.

jOBS (2013)

Celkem podařený životopisný film o Stevu Jobsovi a jeho vztahu k Applu. Od samotných začátků až po jeho návrat do Applu, celkem přehledně a zajímavě ukazuje jeho cestu. Možná jen škoda, že se téměř úplně vyhýbá jeho soukromí, kde by bylo taky co čerpat.

Steve Jobs (2015)

Vlastně nevím, jak tento film uchopit. Pokud to měl být náznak životopisného filmu, pak to je dost slabý. Pokud to měl být film o třech uvedení produktů, pak ano. Tentokrát je těch dialogů (speciálně Jobse a Hoffmanové) až moc, filmu to příliš nepomáhá. Na druhou stranu - pohled do zákulisí je fajn, vztahová linka Jobs a Lisa celkem taky. Nakonec jenom průměr.

Crash (2004)

Film plný emocí a  přímočarého náhledu na společnost LA okolo roku 2004. Krásný pohled na téma rasismu a dalších bolístek americké společnosti. 36 hodin - během kterých se celá řada postav protíná v emočně vypjatých situacích, některé s divákem doslova cloumají, kdy je to přímo zásah na solar. Těžko se hledá snímek, kde by postavy byly tak zajímavě nečernobílé.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Výborný film, kde sledujeme vzdorovitou Frances McDormand, jak prostě nedá policii pokoj kvůli neobjasněném případu její dcery. Oproti tomu neméně dobrý vzteklý Sam Rockwell a s nadhledem pracující Woody Harrelson. Malé městečko, jeden případ, několik postav a velký film. Dlouho jsem zvažoval nejvyšší hodnocení, ale s ohledem na konec, který mi tak úplně nesednul, to tak není, ale budu jen rád, pokud McDonagh to frekvenci filmů trochu navýší. Stálo by to za to.

Šarlatán (2020)

Povedená drama o léčiteli Janu Mikoláškovi. Velmi dobrá kamera, skvělý Trojan a výborná atmosféra, která ukazuje, jaký ten komunistický režim byl. snad jen těch prostřihů mezi časovými linkami mohlo být méně, ale celkově je to výborný film, kterých u nás je poměrně málo, jestli tím důvodem nebude ta Agnieszka Holland.

Ten, kdo tě miloval (2018)

Těžko se píší recenze k takovým filmům, kde jste hlavně rádi, že to nakonec skončilo. Vyšetřování rodiny, duch zemřelého otce,  zvláštní policie, ach jo, to je pak těžký. Zvláště, když tomu tak moc chybí alespoň ten humor. Tak jednu hvězdičku alespoň za postavu doktora v podání Hynka Čermáka, ať to není vyloženě odpad.

Sázka na třináctku (1977)

Spíše slabší československá kriminálka, kde se do malého městečka přijede vyšetřovatel z Prahy, aby případ krádeže peněz z poštovního vozu vyřešil. Tomu moc neprospívá ani vytvoření vztahu s dcerou správce ubytovny. Tak nějak mi moc neseděly hlavní postavy, ať už to by Satoranský, Cigánová nebo i samotný Hrušínský, proto to jsou jenom dvě hvězdičky.