• Krátkometrážní

Oppenheimer (2023)

Neskutečný audiovizuální zážitek, kde tři hodiny utekly defakto jak nic. Herecké koncerty, dechberoucí kamera, geniální hudba, která funguje i bez filmu a po skoro deseti letech film Christophera Nolana, který stojí za to a má co říct. Masterpiece, který neřekl své poslední slovo ani několikátou projekcí.

Halloween končí (2022)

Kills jsem se ještě dokázal zastat a obhájit, jenže tady, kde má Michael Myers jen cameo, není co. Teď by ti, kteří tehdy (a možná ještě dnes) hejtovali Roba Zombieho, měli sebrat a docenit ho. 😉3/10

Blondýnka (2022)

Andrew Dominik se snaží, ale Terrencem Malickem nebude. Krásná forma, hudba, kamera a vynikající výkon Any de Armas kazí pocitově sedmihodinová stopáž, která toho prakticky zase tolik neřekne.

Batman (2022)

Jásal jsem blahem. 🦇__ Déšť, Noir, detektivní depresivní atmosféra, výborná hudba Michaela Giacchina a Pattinsonův herecký koncert. Nejlepší a nejkomiksovější a nejnediváčtější Batman, který vznikl.

Dej mi své jméno (2017)

Ach. Zamiloval jsem se do Elia (excelentní Timothée) s Oliverem i přesto, že jsem heterosexuál. Nádherný snímek plný emocí, ze kterého teplo (léto) jen číší. Už dlouho mi takhle žádný film neuvízl v hlavě a dal mi prostor k přemýšlení. Už dlouho jsem neviděl větší romantiku. Knižní předloha od A.Acimana je též skvost. Ostatně od filmu má ovšem jiný konec, který dává alespoň trochu naděje. Viděno 3x

The Tragedy of Macbeth (2021)

Krásně nasnímaný černobílý art, kterému škodí příliš slov.

Halloween zabíjí (2021)

Spokojenost. Hodně Michaela, hodně krve a atmosféry, hodně umírání a hodně…nostalgie. Film, který Halloweenu rozhodně nedělá ostudu. Bohužel budu s tímto názorem asi jeden z mála, protože někteří v tom hledají něco jiného. Ale kdo chce psa bít,… Flashbacky ze ´78 jsou super, stejně jako Michaelovo ohánění se “vyprošťovákem” v ohni. 7/10 (viděno 2x)

The Velvet Underground (2021)

Velmi poutavý psychedelický retro dokument o Velvet Underground, “Továrně” a dalších. Pro fanouška (jako jsem já) povinnost, pro nováčka parádní výlet do amerických šedesátek a poznání ikonické kapely v režii Todda Haydese.

Minamata (2020)

Silný film o fotografovi, kterému nechybí snad nic. Artová atmosféra, výborná kamera i vizuál, klidná hudba a v neposlední řadě po dlouhé době perfektní herecký výkon Johnnyho Deppa, nebojím se říct že i snad jeden z nejlepších.

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Ne kdovíjak originální animák, ale pár lepších vizuálních scének by se našlo, když už humor byl bída. Každopádně syn byl z první návštěvy kina nadšený. 🙂