• Krátkometrážní

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Takhle jsem si vždy představoval zfilmovaného Harryho. Dokonale natočené, vizuálně úchvatné a vše je potrženo víc jak geniálním soundtrackem od Nicholase Hoopera, který si nejde nezamilovat. A co je lepší - není tu Kloves!

King Kong (2005)

Nejlepším Jacksonovým filmem není Pán Prstenů, ale King Kong...a říkejte si co chcete. Já se teda nenudil ani jednou a to jsem to už viděl několikrát. Parádní akce, úžasný ostrov, napětí... Jen je velká škoda, že jsem film neviděl v kině.

Casino Royale (2006)

Nejlepší Bond (spolu s Quantum of Solace), který kdy byl natočen. Film s parádním dějem, vynikajícím scénářem a ještě lepším soundtrackem. Danel Craig alias 007 je krutý, drsný, elegantní a vtipný zároveň. Takto nějak jsem si Bonda vždycky představoval. (Kam se hrabe ten Brosmanův?) A mimochodem - úvodní titulky a do toho hrající song od Chrise Cornella jsou nejlepší ze všech dosavadních 007 filmů.

Psycho (1960)

Děsivý film, kde už i hudba udělá své.

Láska nebeská (2003)

Nejideálnější film pro vánoční (ne)pohodu. Klasika.

Ospalá díra (1999)

Tento film miluju, můžu si ho pouštět kdykoliv a nikdy mě nepřestane bavit, ale 5 hvězdiček nikdy nedostane. Něco mi tam chybí. Bohužel. 8,5/10

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Musím dát za pravdu a uznat, že celá Beat generation a mé milované Keroacovo veledílo "Na cestě" působí o proti H. S. Thompsonově knize jako nedělní procházka po letním rozkvetlém parku, ve kterém slyšíte bzukot včel. Totéž tvrdím i o geniální Gilliamově filmové verzi, která ačkoliv je dle mého dost věrná, zachytila Hunterovo vizi o krapet více a lépe. Smutný a nejvtipnější film, který jsem poznal a zamiloval se do něj, ale až napodruhé. Báječná psychedelická road jízda s docela stále aktuální myšlenkou, která dala Deppovi a Del Torovi životní role. Strach a hnus v Las Vegas ve mne zraje každým zhlédnutím jako víno a nemůžu se jej v tu chvíli nabažit. NIKDO film nepochopí tak přesně, pokud žádnou z danných drog nezkusil. ____ 25.6. 2013 - Myslím, že jsem u "Strachu a hnusu" dospěl do absolutního stádia pochopení. Majstštyk. ____ 27. 4. 2014 – V tomto týdnu jsem se k tomuto mistrovskému dílu vrátil celkem 3x a Gilliamovo "Strach a hnus" ve mne ležel natolik, že jsem se vrátil i k tomu od Huntera S. Thompsona, ale začal jsem se zajímat i o doktora žurnalizmu důkladněji. Síla.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Miluji tento film. Kýč na každém kroku, ale o tom to je. Navíc Depp zde stvořil jednu ze svých nejlepších, nejgeniálnějších a nejznámějších postav.