• Krátkometrážní

Atlas mraků (2012)

Plusy: Práce střihačů u výroby traileru, Neo Seoul, hudba. Minusy: Nesouvisející epizodky, nijak úchvatné finále, kromě Neo Seoulu žádná výrazná část. __ Očekával jsem komplexnost Kellyho silně nadčasového Southland Tales, jenže se dostala jen báchorka pro děti, kterou tvůrci okořenili kapkami krve, aby se neřeklo. Tohle dokáže nepochopit snad už jen úplný retard a o přepisu dějin dokáže žvanit jen Bluntman, kterému se stejně líbí všechno, no ni?

Avengers (2012)

Sliby, sliby, sliby. Avengers byl jedním z nejočekávanějších filmů. Těšil jsem se natolik, že jsem mu odpustil tak příšerně drahý lístek do kina. Před filmem běželo několik trailerů, kterým jsem se do té doby vyhýbal. Díky moc. (!) ___ Avengers je nudný film, u kterého se to ale v kině tolik nezdá. Je víceméně o ničem (ten děj byl hrozně slabý), všechny postavy jsou nevýrazné a nevyrovnané (Black Widow je tu neskutečně málo, Iron man klasickej jako vždy, Thor nesympatickej, America to bral vážně a Hulk ze všech nejlepší) , scénář je průhledný a hloupý a jedna akční půl hodina, která naštěstí byla lahůdkou a pastvou pro oči, je na "popcorn" nějak málo. Tohle vyhypeovaný hodnocení je jedno velké wtf, stejně jako záporák Loki, ale někomu to nejspíš stačí. ___ Hodinu po skončení mi celý film vyšumněl z hlavy, že jsem pomalu zapomněl, jak to vlastně dopadlo. P.S. - Jo a třidéčko opět zbytečný. 30%

Až na krev (2007)

Mistrovské dílo. Takto precizně natočený film jsem už dlouho neviděl. Paul Thomas Anderson se vrhl na starou školu a vznikla syrová spagetti freska, kde dominuje snad nejlepší herecký výkon Daniela Day-Lewise, který nehraje Daniela, on jím je! Kamera lahůdkou, chytrý scénář, technická stránka, výborné prostředí a zajímavá hudba. Konec je třešničkou na dortu.

Barbar (2009)

Před shlédnutím snímku jsem si myslel, že nízké hodnocení je opět nezasloužené. Že ho uživatelé opět nepochopili, ale po shlédnutí si jsem jist, že hodnocení má právem. Neříkám, že je to špatný film - má hypnotickou atmosféru, krásné prostředí a vizualitu, příjemnou Refnovu režii, stylovou brutalitu a sympatického Madse Mikkelsena. Ale tohle všechno nestačí k faktu, že je snímek celkem amatérský a scénář je až moc jednoduchý a kvalitou odpovídá tomu, že jej Refn psal na schodech před vstupem do studia. Ještě že scénář k Driveovi psal někdo jiný.

Barbie (2023)

Čekal jsem víc. Začátek boží. Respektive do odchodu do reálného světa, kde se vše vybudované hroutí a film spadává do škatulky “home film, který jde hned na DVD”. Sem tam nějaká popkulturní narážka, kterých mohlo být víc, stejně jako Ryana Goslinga. Feminismus na každém rohu. Průměr průměrů.

Bastardi (2010) odpad!

Snad nejhorší český film, který jsem kdy viděl. Nereálný, amatérský, stupidní a nechtěně vtipný. Na tolik nesympatických neherců jsem ve filmu nikdy nenarazil, scénář psal nějaký ochlasta v hospodě a nejlepší perličkou byl POMO v roli zdravotníka, který rád kritizuje dobré filmy, ale nedělá mu problém zahrát si ve sračce. Palec dolů!

Batman (2022)

Jásal jsem blahem. 🦇__ Déšť, Noir, detektivní depresivní atmosféra, výborná hudba Michaela Giacchina a Pattinsonův herecký koncert. Nejlepší a nejkomiksovější a nejnediváčtější Batman, který vznikl.

Bezedné moře (2011)

Bezedné moře má tu smůlu, že si to hraje na poetiku, kterou není. Tím pádem se z něj stává k neuvěření nudný film (ano, po pár minutách si myslíte, že bude konec) se scénářem, kterému nevěříte nic i prapodivnými střihy a skoky v čase, díky kterým to celé moc nedává smysl. Hudba mi narozdíl od většiny nevadila. Akorát zdůraznila mojí oblíbenou dobu, ve které se Bezedné moře odehrává. Herecké obsazení mi kromě výborné Rachel Weisz nesedlo. Hiddleston je nevýrazný a ke vší smůle nesympaťák (a může si ty svá očka kroutit jak chce). 20%