• Krátkometrážní

Sloní muž (1980)

Lidé jsou zlí. Lidé jsou hloupí a lidé jsou omezení. Staré schéma viděné tisíckrát na krásné i ohyzdné variace. Viděné tisíckrát, zapomenuté děvětset devětadevadesátkrát. Co má tohle navíc? Až moc podbízivou černobílou kameru a skvělou vrchní sestru Mothersheadovou. A ještě pár úchylností, se kterými se setkáte jen u Davida Lynche.

Surfařka (2011)

Dívat se na to bolí. Strašně moc. Ale pokud se na to díváte s vyvařenou makovicí pětatřicítek venku i v bytě, milujete mou o tři čtvrtě roku mladší vrstevnici a rádi si zavzpomínáte na Twistera, Herkula nebo Odpadlíka, je to sobotní Film týdne jak vyšitý.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Harrison Ford je ultimátní badass, mnohem větší badass je ale Daniel Craig, i když jen v polovině scén. No a Olivia? Ta je prostě Olivií a na to se nedá nic namítat. Jinak je to ale příšerná nuda s idiotskou druhou půlkou. Jen ti tři a nápad to drží nad vodou. Příště bych prosil svěřit tak pětinovému počtu scénáristů (tj. jednomu) a na hlavní židli posadit velkého Špilberka. /// Naprosté ztotožnění s komentářem DaViDa´82.

Vetřelec ³ (1992)

Věřil jsem, že mistr temnoty a temných příběhů posune Vetřelce zase někam dál. Posunul, ale že by ono dál bylo dobrým směrem, to se říct nedá. Skoro dvě.

Marketa Lazarová (1967)

Úžasný, geniální a brilantní vizuál. Působivé herecké výkony. Ale jinak nula nula prd.

Hlava nad vodou (1996)

Komedie průměrná naprosto ve všem, nejvíc snad ve své epizodické nadprůměrnosti. A přesto ji jako oddychovku doporučuju každému.

Movie: The Movie (2012)

Tak blbý, až je to vtipný. A zároveň tak blbý, že je to prostě jen blbý.

Žít a nechat zemřít (1973)

Proti výměně Bondů žádná, jedinou Mooreovou nevýhodou je, že není Connery. Zato ten voodoo zbytek se moc nevyvedl. Ačkoliv budoucí doktorka Quinnová se nadmíru vyvedla.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Ve světě, kde je pár lidí vážně mentálně postižených a zbytek jsou supermentálové, se na veřejně prospěšných pracích sešla pětice pošuků. No a pak se z nich stanou superpošuci. Nejúžasnější seriál nehrozí, ale návykovost? Ta je teda stoprocentní. Podtitulem tohohle seriálu by mohlo být taky "Logikou proti logice", protože účel zde naprosto jasně světí prostředky. Komu to ale vadí, když se účel i výsledek povedou a největší idiot Nathan prostě baví a nezklame? Po prvních dvou sériích ve třech dnech dávám 80% (obě stejně kvalitní). Po prvním dílu třetí série musím říct, že mě nový přírustek do skupiny (Rudy) vůbec nezaujal a že Nathan chybí. Chybí ale nejen on, chybí i zábava, staré dobré schopnosti, chybí styl. Snad se to zvedne, protože S03E01 jsem protrpěl./// Třetí sérii jsem asi měsíc okládal. Nakonec jsem si ji ale pustil a musím uznat, že i když je její kvalita kolísavá a nejlepší díly sotva konkurují těm horším z prvních dvou, i na toho dementa Rudyho jsem si zvyknul. 65%. Po prvním díle poslední (čtvrté) série jsem opět znuděn, rozladěn, nenatěšen. /// A víte co, i přes tu idiocii byly nové tváře zajímavým přínosem. I tak to je ale už slabota a jednu hvězdu srážím.