Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (1 300)

plakát

Apocalypse '45 (2020) 

Polepené "nezveřejněné" záběry dohromady v duchu amerického dokumentu. Japonci zlí, tak jsme je masakrovali včetně statisíců civilistů, a koukněte jaká to byla dřina a oběť. Stříleli jsem po všem, co se hnulo. Vlaky, rybáře, buvoly. Očividně to byla zábava, protože si to za dvacet něco let později šli zopakovat do Vietnamu.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Já nevím, jestli Jákl chtěl točit historický film, nebo Hollywoodský velkofilm, ale natočil si tak leda předraženou fanfikci o Žižkovi, která není ani jedno. Je to hrozná slátanina, která místo USA vytěžila spíš Velkou Ameriku (co jsem slyšel tak vlastně doslova). Jákl si k tomu nabral řadu B a C herců ze zahraničí a dokázal je proměnit na nezajímavou šeď. Caine to ve svých skoro devadesáti všechno neutáhne, Ben Foster podává rozpačité výkony a Sophie Lowe funguje jak duchem nepřítomná. Nejzajímavějeí je asi Matthew Goode jako Zikmund. Zbytek nestojí ani za zmínku. zahraničním smutně sekundují herci čeští, kteří by, kromě Rodena, v lepších rolích možná byli i zajímavější. Teda kromě Cristovaa, který tam je až příliš na to, že hraje jak z estrády. A takhle to Jákl bastlí dlouhé dvě hodiny. Aby toho nebylo málo, jsou ty dvě hodiny plné nesmyslů veškerého rázu, jako by nad scénami a záběry nikdo nepřemýšlel a nikdo to při natáčení nehlídal aby řekl "Hele, tohle nejde, to je úplná pí**vina, stop, znova a jinak." Ale co se nezvládlo u jednotlivých scén, tak se nezvládlo i u celého konceptu. Zorientovat se v ději a najít v tom nějakou hlavu a patu, o to hůře kostru dobrého vyprávění, to je fuška. Já se těšil, i přes hrůzné zkazky. Mám rád Kingdom Come a chtěl jsem mít rád i "Medieval". Ale kdejaké fan-video šermířů či přátel různého fantasy je po vícero stránkách lepší jak tohle. A to s ochotnickými herci i rozpočtem. Nechápu, jak tomu někdo dokázal dát maximální hodnocení, pokud u sledování nebyl celou na nějakém supervlasteneckém ketaminu. Jákl může být ceněný jako kaskadér. Mohl být ceněný jako producent - přeci jen vyhrabat na tohle půl miliardy a dát to dohromady, to je výkon. Ale scénář a režii už měl svěřit někomu jinému. Věřím, že by to pak na ty peníze i vypadalo a snad by to za to i stálo. Škoda. Tak nějak jsem doufal že tohle nakopne českou filmařinu dál k velmi zajímavé a bohaté české historii po tom, co vytěžila období druhé světové až po devadesátky jak polská příhraniční těžba uhlí.

plakát

Elvis (2022) 

Musím přiznat, že tohle byla pecka. Akorát životopisu, akorát dramatizace, akorát hudby. Velmi dobře vyvážené a nakonec jsem skrze herecké výkony vzal na milost Butlera, který mi na první pohled moc neseděl (podoba tam není a ani nemá tu správnou vlnu, aby reprodukoval Elvisovo charisma). První polovina filmu je úplně skvělá a má neodolatelné kouzlo, které diváka vtáhne do soulové hudby, gospelu, rythm & blues které byly hlavním stavebním kamenem Elvisovy hvězdy. Pak se to trochu stane fádní, ale asi jako jeho kariéra. S tím se prostě Luhrmann musel nějak poprat, než to dokodrcal ak daleko, aby film zase nabral dynamiku, bohužel na Elvisově spirále neúprosně se blížící k fatálnímu důsledku. Celkově je ale tenhle film poměrně důstojným obrázkem legendy jménem Elvis Presley.

Poslední hodnocení (1 861)

Apocalypse '45 (2020)

19.02.2023

Jan Žižka (2022)

06.02.2023

Elvis (2022)

04.02.2023

Rakeťák (2022)

04.02.2023

Denní směna (2022)

01.02.2023

Bullet Train (2022)

01.02.2023

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

21.01.2023

Na nože: Glass Onion (2022)

20.01.2023

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

09.12.2022

Reklama