Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Takový způsob, jakým mě tenhle film přišpendlil k obrazovce, jsem už dlouho nezažil. Tak naprosto skvělou atmosféru, postupný odkrývání pravd a charakterů postav... to se prostě jen tak nevidí. A krom toho všeho se ten film vůbec nebál sexuálních scén - ani těch opravdu tvrdých. Sice jsem to viděl poprvé, takže moje hodnocení bude asi docela ovlivněné, ale za 99% si budu stát jako skála. Howgh.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Radši nebudu hodnotit a škodit tak filmu, který je pro ostatní, zdá se, téměř dokonalý. Viděl jsem první polovinu, u který mi bylo chvílema až trapně. Ftípky jsem asi nechápal nebo možná jen mě nepřišli ftipný. Rozhovory s Churchilem o počasí radši ani nebudu vzpomínat. Pan Williams je skvělý herec a tady skvěle hraje. Bohužel ale mě naprosto nesympatickou postavu. Viděl jsem dabovanou verzi, což je asi hlavní problém, ale vzhledem k dialogům/monologům to v angličtině pravděpodobně nebude lepší. Nemůžu nepřipomenout okatost, s jakou jsou (opět) vyobrazovány vyšší šarže - zásadně jen debil nebo mrzutej pán bez smyslu pro humor, popřípadě kombinace obojího. V tomhle případě se ale kdovíjak nedivím, že neměl pochopení pro Williamsův "humor". Ostatně ani ostatní vojáci mi nepřišli tak docela v pořádku... S omluvou filmovému božstu bohužel nejsem s to docenit (zřejmě nespornou) kvalitu tohoto snímku. Bohužel nemám typický americký smysl pro humor, kterým stačí k radosti opravdu málo. Takže vlastně - NAŠTĚSTÍ nemám typický americký smysl pro humor. PS: naprosto souhlasím s komentem od Tjaden a Boulderman.

Já jsem tady (2010)

Tomu nebylo co vytknout. Chytrej, jednoduchej, ale zato silnej příběh o seznamování dvou "lidí". Pod pojmem sebeobětování už si nebudu moct představit nic jinýho než darování "součástek". Závěrem snad jen - fňuk... To Flipper: ano, láska je divná čarodějka. A k těm náhradním dílům - byli to spíš robotičtí lidé než roboti, na lidi taky nejsou náhradní díly (teda aspoň zatím) a hlavně myslim, že o to tam nejspíš vůbec nešlo.

Box (2009)

Zajímavej námět, okej. Ovšem průměrný herectví, průměrná hudba a podle mě nepovedenej konec a vůbec vyhejbání podání téměř jakéhokoli vysvětlení mě nikterak nenadchlo. Pár silnějších momentů mě nutěj dát 3 hvězdy, ale je to slabejch 50%...

Alenka v říši divů (2010)

Pro mě fakt příjemnej trip do světa knížky mýho dětství, nejednou sem si na ní vzpoměl... Za příběh bych dal 3, vizuál to pozved o hvězdu vejš, včetně solidního herectví hlavních postav a kočky šklíby :-)

Legie (2010)

Upozornění: V tomto komentáři se nejspíše budou vyskytovat sprostá slova. - Ten film je něco neuvěřitelnýho, vopravdu že jo. Adaptace bible, že bych blil. Hříšníci, trest, anděl vybavenej palcátem tak namakanym, že by mu ho záviděl i James Bond, druhej anděl samozřejmě věřil v něco čistého a nezkaženého a to ho samozřejmě nezklamalo. Jediný překvapení je to, že v titulcích neběželo desatero přikázání. Jinak film celkově nuda jen s asi jedním, nebo možná dvěma (z důvodu naprostého znudění už si to ani nepamatuju - cca 10 minut po dokoukání filmu) momenty, kdy mi běhal aspoň trochu mráz (mno, spíš tak 5°C nad nulou) po zádech... Mě nevyhovující střih a naprosto příšerná hudba s většinou naprosto otřesnejma hereckejma výkonama. Rozepisovat se o tricích je už vlastně úplně zbytečný. Jedna hvězda za to, že se "tvůrci" nes*ali s umíráním dětí, to se nevidí tak často. Sem tak ospalej, že ten komentář nejspíš nebude dávat žádnej smysl, ale zvykejte si - proti filmu je to ještě prd. Kdo se dívat nebude, o nic nepřijde, kdo se dívat bude, aspoň si bude víc vážit těch kvalitnejších filmů... 8.666% PS: Dítě musí přežít, i když se vlastně vůbec neví co by jakože mělo udělat. Stačí přežít a ono se to samo asi nějak vyvrbí nebo co. I s mozkem vytaženym ze zásuvky vás bude absence logiky postav a vůbec logiky čehokoli ve filmu brzo štvát... ZAJÍMAVEJ KOMENTÁŘ: Morien :-D PS2:Někdo (nebudu jmenovat) tu napsal, že by se z námětu dalo vytřískat víc. Já si hlavně myslim, že z toho námětu už nešlo vytřískat míň. :-)

Klub rváčů (1999)

Poprvé v životě sem na*ranej, že mi někdo vykecal konec před tim, nej sem film viděl. Je to fakt vymakaný a jestli pochytám aspoň půlku detailů, který ve filmu sou, tak si asi budu moct gratulovat. Nejradši bych se nakopal do zadku za to, že sem ten film tak dlouho odkládal a odkládal... a odkládal, až mi to nějakej dobrák(bohužel už nevim kdo) odvyprávěl... Jeden z nejdokonalejších konců (a kdybych nevěděl konec ještě než sem film vůbec pustil, byl by ještě lepší) co sem kdy měl tu čest vidět. Musim to vidět ještě aspoň jednou, možná třikrát, protože takovou schýzu mi snad ještě žádnej film nenabídnul. Závěrem: První pravidlo Klubu rváčů je nikdy nemluvit o klubu rváčů... před někym, kdo to ještě neviděl!

Zakletý v čase (2009)

Pro mě fakt dobrý, hodně dobrý. McAdams je neuvěřitelná herečka. U filmů opravdu nemám ve zvyku brečet (vlastně se mi to povedlo naposled když mi bylo asi 10 a viděl sem Co je malý, to je hezký...), ale Rachel mě k nim málem dohnala. Vždycky sem si řikal, že cestování časem musí bejt supr, ale takhle fakt ne. Krom toho říkat někomu něco co ještě nevim, ale vim že se to stane a bez toho by se nestali věci následující, který se stát musej, abych se dozvěděl co komu mám vlastně říct je asi docela makačka na hlavu. K tomu všemu příjemná dýlka, žádný hluchý místa, plynulý tempo. Kdybych těď měl nějakou mladou, tak s ní večer na valentýna pustim právě tohle.

Donnie Darko (2001)

"Proč nosíš ten blbej oblek králíka?..." "Proč nosíš ten blbej oblek člověka?" ... a budu si to pouštět tak dlouho, dokud to nepochopim celé a pořádně! A bude mě to sakra bavit!