Pretty Woman (1990)

Dnes již téměř legendární variace na Popelku a příklad, jak natočit pořádnou romantickou komedii přesně podle stanovených pravidel, akorát s tím rozdíelem, že Pretty Woman tyto pravidla určila.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

No nasmál jsem jako blázen. Jednoznačně šílenější, ale i lepší než jednička. V některých momentech jesm smíchy úplně slzel. Bohužel podruhé jsem film viděl s novým dabingem kde všechny moje oblíbené scény vyzněly takřka do ztracena.

Francouzský polibek (1995)

Nebýt Kevina Klinea, byla by to jen tuctová limonáda s roztomilou Meg Ryanovou. Jenže Kline z ní svým přidrzlým samorostem, který má sen a srdce dělá skutečnou lahůdku mezi romantickými komediemi.

Zpívající detektiv (2003)

Skvěle obsazený, ale žánrově opravdu velmi nestabilní snímek, jehož části jsou značně nevyrovnané. Komedie je skvělá, muzikál sice zbytečný, ale svižný, film noir stylově dobrý, ale docela nudný a nadpřirozeno dost zbrkle zamotáno do děje. Downey je skvělý, především jako sexuálně frustrovaný, pervezní chudák ležící pokrytý lupénkou v nemocnici. Úžasnou malou roličku tu má Katie Holmes, ještě nikdy nebyla víc sexy!...Film jsem koupil v Levných knihách za neuvěřitelných 19 Kč aniž bych o něm cokoli věděl, zaujal mne však nádherný přebal....

Světla páteční noci (2004)

Když vezmete klasický sportovní film se vším, co k němu patří, většinou vám vyleze lehce nadprůměrný zážitek plný klišé, ale zároveň zatnutých pěstí! Světla páteční noci jsou ve všech ohledech lepší, silnější, zajímavější, ale pevně se držící žánrových hranic!...Skvělá kytarová muzika ve vrcholných okamžicích!

Pravidla lži (2006)

Film trošku brzdí detektivní zápletka a její hlavní dva protagonisté (výborný Langmajer, obyčejný Švehlík), kteří jsou v uvozovkách velké ryby, naprosto nezapadající do komunity ubohých českých feťáckých trosek. Všechny ostatní postavy jsou totiž bezchybné (vyzdvihnu Budaře, Plesla, Dulavu) především díky své obyčejnosti, bezvýznamnosti, slabosti a lidské nedokonalosti. Mnoho skvělých scén (vybavte si okamžik, který by jste už nechtěli zažít) a přirozených dialogů (Ty jsi byl v Průhonicích!:-)). Mám rád závěrečné epilogy, které popisují co se nakonec s postavami stalo, zde to ale vypadalo jako špatný vtip - "Nejsou o něm další zprávy." ; "Pravděpodobně ještě žije".....Přesto tleskám za další odvážný filmařský počin proti přesile tradičních českých tragikomedií!

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino předvádí famózní výkon o tom žádná. Všechny postavy jsou skvěle napsané a zahrané, příběh je přesně podle mého mafiánského gusta, ale všechno nakonac vyzní tak nějak mdle, bez žádného extra chytlavého okamžiku. Možná je to tím, že jsem film sledoval s příšerným dabingem na Cinemaxu pozdě v noci a částečně u toho usínal, ale po obrovském očekávání se dostavilo poměrně velké zklamání.

Nejúžasnější videa světa (1999) (pořad)

Komentář je ve většině případů uplně debilní, ale něktará videa jsou přímo fascinující!

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Přesně podle názvu jde o naprosto stupidní a buranskou ztřeštěnost, která je ale tak šíleně blbá, až je neskutečně zábavná!

28 týdnů poté (2007)

Oproti atmosférické, hororové a poměrně komorní jedničce je druhý díl především krvavá akční řežba! Což je jaksi.....lepší! škoda těch neposlušných, zvědavých a následně hysterických dětí, které všechno zkurví!