Junglista

Česko
Cvoq :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 31.5.2020  10:47

Hoši z Trpaslíka ještě pořád umí. Vtipy jsou ve většině případů super, pár jich je samozřejmě i slabších, ale tomu se prostě nejde vyhnout. Jen mě zklamalo to, že o kultu Cloistera hlupáka jsme se mnoho nedozvěděli - ani zmínka o Fušálu? K jakým čepičkářům se řadili ti uprchlíci? Taky bych ještě vytknul pár celkem zbytečných natahovacích scén, ale jinak parádní jízda se starým dobrým humorem. Ale suvérenně nejlepší frky má ten, který umí ďábelsky dobře dělat měsíc :-) Doufám, že u tvorby dabingu sejde kompletní sestava. Jestli ne, tak ho radši ani nedělejte...

• 26.4.2020  15:14
    Kóma (2019)

Vizuálně Koma strčí třičtvrtě Hollywoodu do kapsy, na tohle je vyloženě radost se dívat - hlavně začátek je fakt mazec. Příběhově je to sice trošku slabší a předvídatelný, ale ne zas tolik, abych přestal dávat pozor. Chválím hlavní myšlenku filmu, konečně zas něco trošku neokoukanýho (i když inspirace Inception je zřejmá), navíc mě baví, jak si to Rusové točí po svým a rozhodně už se kvalitativně dotáhli na západní svět. Rozhodně jsem se bavil, i když to zdaleka není film, o kterým se bude mluvit i za deset let. Hlavně herecký výkony by to chtělo trochu zlepšit, hlavní hrdinové byli dost prkenný. Ti intelektuálně nesmělejší, co hodnotí film podle země původu - tak proč na to koukáte? Bože...

• 26.4.2020  15:02

Kdo se alespoň základně orientuje v MK světě, tak si bude chrochtat. Animace je fajn (i když mohla být trošku plynulejší), krvavost je minimálně na úrovni MK9 (stejně jako X-Ray útoky) a příběh nijak nevybočuje z kvalit těch herních - to asi není zrovna pochvala, ale nějakou hlubokomyslnou zábavu asi od tohoto nikdo neočekává, že? Doufám, že v dalších filmech se objeví více postav a že Sonya si bude trochu podobnější, tady vypadala jak poloviční chlap. Ale jinak spokojenost. "Get over heeere!" :-)

• 13.4.2020  01:22
    Vlastníci (2019)

Nepamatuju, že bych se u českýho filmu nachechtal tolik, jako tady (jenom strašný zabití mě dostalo asi na 10 minut). Ale to bude taky tím, že vlastník nejsem, doufejme nikdy nebudu a reálnou předlohu jsem tudíž nikdy nezažil. Pár chybiček se ale našlo - naprosto zbytečný postavy Bernáškových, milion firmiček pana Nováka (nestačily by tak 3-4?), intelektuálně nesmělý Švec tam byl taky spíš do počtu a v podstatě celá poslední třetina filmu, který rozhodně nepůsobila jako nějaký vyvrcholení, ale spíš zmatek. Dojem napravuje skvělá Tereza Ramba (hlavně ten zoufalej výbuch), samozřejmě Lábus a Melíšková na zabití :-) Záporů je sice zhruba stejně, jako kladů, ale kvůli salvám smíchu zarovnám výše a s chutí někdy v budoucnu zopakuju.

• 21.3.2020  22:16

Rozhodně neurazí, ale taky ani nenadchne. Možná kdyby se prohodilo osazenstvo, protože naprosto nevýraznej Čermák s jako obvykle otřesnou pře"hrávající" Dykovou byli naprosto vymazáni původním osazenstvem zámku (Pechlát a ořechovka Balzerová byli naprosto dokonalí). Ale k pozitivům přičítám i to, že už si nepamatuju, kdy jsem se naposledy u český komedie smál nahlas, tady se mi to párkrát povedlo a to se počítá. A protože z filmu je cítit u spousty momentů křeč a nedotaženost, tak mám docela chuť si sehnat knížku. Na film asi za tejden zapomenu, ale pod vlivem čerstvých dojmů to necháme za 3*.

• 14.3.2020  22:04
    Ježek Sonic (2020)

Sonic je asi moje nejoblíbenější herní postavička (Seeegaaa...) takže jeho figurka mi trůní na stole a hrál jsem většinu her s ním v hlavní roli, takže ani film jsem si nenechal ujít. Jasně, primárně je to film pro děcka, ale i my pamětníci si najdeme svoje. I když narážek na hry mohlo být malinko víc a Dr. Ivo Robotnik (pro mě to Eggman nikdy nebude) si byl podobnej až v potitulkový scéně. Určitě jeden z lepších filmů podle hry / her. Do pokračování by ještě mohli nacpat Knucklese :-)

• 8.2.2020  22:06

Z tohohle filmu si odnesu dvě věci - 1) prolhanější trailer k němu jsem snad ještě neviděl, 2) velmi dobrej hereckej výkon Joja. A toť vše. Jo možná ještě scénku s gestapem, to byla jediná, kde jsem se od podlahy zasmál. Komedie to není ani smykem a přitom to mělo takovej potenciál si z nácků udělat srandu. Ne, Waititi radši natočil stodesátej film se stejnym "poselstvím". Chápu, ten plešatej nesmysl je asi lákavej. P.S.: Tohle srovnáváte s mistrovským dílem Život je krásný? To nemyslíte vážně, že ne...

• 18.1.2020  21:42

Jenom jednou věcí Dark Fate překonává jinak nedostižnou dvojku a to je většina akčních scén. To je prostě instantní slintačka. Navíc Rev-9 je badass, jakýho jsem už dlouho neviděl. Ale bohužel o moc víc si za pár tejdnů z tohohle filmu pamatovat nebudu. Arnie už tentokrát nevyvolal motýlky v břiše (i když mu to pořád jde a navíc je neodolatelně vtipnej), Mackenzie byla taková, že neurazila ani nenadchla a ten "herecký" příspěvek z Kolumbie radši ani nebudu komentovat. Další ubohá snaha o girl power? Ta generická rádobykruťanda byla okamžitě vymazána hned prvním záběrem s Lindou Hamilton. Takhle má totiž vypadat akční baba!

• 11.1.2020  22:40

Jestli je v plánu dalších 8 filmů, tak pánbu s námi. Příšerná hovadina, která neměla vylézt ani ze střižny, protože kdo schválil ty na sebe absolutně nenavazující scény na lodi (den, noc, den noc...) a vlastně i všechno ostatní? Čestná výjimka je prvních 20 minus s nádhernou žlutou Alfou v hlavní roli. Ovšem co následovalo potom, to se snad slušně okomentovat asi nedá. Budu se opakovat, ale Netflix by se měl na filmy vykašlat, protože tohle prostě neumí. A rozhodně tomu nepomůže ani Bay, kterej se už dávno s tímhle stylem točení zbláznil a není už to ani k smíchu.

• 22.12.2019  23:15

Po ep.8 jsem doufal, že devítka dopadne o moc líp. Ale ono ne. Je to lepší, ale jen tak na zakrytí pachuti z osmičky, SW fluidum už tam dávno není, takže ještě, že už je filmům konec. Stal se z toho totálně zapomenutelnej film, stejně jako cokoliv za poslední 3-4 roky od Marvelu, což si tahle značka nezaslouží, ale protože Disney, tak... no nic. Prakticky všechny klady ve filmu souvisejí se Sithama, takže temná strana mě už má ve svý moci :-) A na zápory se zeptejte scénáristů - sice míň demence než před dvěma lety, ale pořád je jí tam dost.

• 8.12.2019  18:38

Turbo je u mě asi největší guilty pleasure, ale nic z toho, co tam bylo super, se v Nitru neobjeví (kromě ještě větší koncentrace kut a homo). Budu si pamatovat jenom asi nejbrutálnější černohumornej vtip v historii filmu. A samozřejmě Godfathera Paula :-)

• 17.11.2019  15:19
    Le Mans '66 (2019)

Takhle má vypadat film natočenej srdcem. A když je k dispozici fenomenální Bale (ale jako fakt) a standardně dobře hrající Damon, tak už se toho moc zkazit nedá. 2 a půl hodiny utečou jako voda, závodní scény jsou pastva pro oči (a uši), prostě kdo má aspoň trošku rád auta, tak s tímhle filmem nejde šlápnout vedle.

• 12.10.2019  22:17

Já věděl, že na tu vábničku od tvůrců nemám skočit, takže jsem v podstatě odhad, kam to bude směřovat. Ale to neznamená, že bych si neužíval twisty a občas dokonce nezapochyboval, jestli si se mnou mysl nehraje. Přesně typ filmu, co mám rád a v tomhle subžánru patří rozhodně k těm lepším. A Worthington se konečně naučil hrát, tohle byla první role, kdy jsem mu tu postavu věřil.

• 21.9.2019  10:46
    Parazit (2019)

Na tohle jsem se těšil a očekávání byla téměř naplněna. Na jednu stranu tu jsou scény jako oslava znovunalezení wifi nebo trénink rozhovoru, kdy jsem chechtal, jako už dlouho ne. Na tu druhou se ke konci začnou míchat žánry jak v mixeru a klasicky dochází ke změně nálady z haha do wtf. Ta komediální část tomu rozhodně slušela víc, ale to neznamená, že by závěr byl špatnej. Naopak, nebyl to takovej brutál, jak Korejci obvykle umí, ale to by se sem ani nehodilo.

• 24.8.2019  19:25

Už jsem s touhle feminazi kravinou ztratil 2 hodiny času, tak to nebudu natahovat. Jedna * je za Liama a Emmu a to ještě z milosti. Hemsworth by měl fofrem vyměnit agenta, protože nevěřim, že by do tohohle šel, pokud by si dopředu přečet scénář. Ale hádám, že podobnýho idiota hrál i v Ghostbusters, na který bych nekoukal ani s pistolí u hlavy. Zbytečnej film, nudnej, samozřejmě s tím "správným" poselstvím, bože já chci zpátky dobu, kdy byl svět ještě normální a tyhle filmy dokázaly bavit a ne vychovávat...

• 4.8.2019  17:23
    Vetřelec ³ (1992)

Doplňoval jsem vzdělání, protože mi došlo, že jsem trojku vlastně nikdy neviděl. Asi intuice, z původní tetralogie (dál už pro mě nic neexistuje) je rozhodně nejslabší. Chápu, že před skoro třiceti lety bylo ještě CGI v plenkách, ale ten digi Alien byl těžce k smíchu.

• 2.8.2019  23:58

Protože obliba Marvelu u mě během těch let klesala a klesala, tak tohle jsem zkouknul spíš tak z povinnosti, abych měl sérii Avengers ucelenou. A bylo to přesně v duchu očekávání, takže docela ok, ale že bych to musel vidět znovu? Kdybych byl fanboy, tak na to asi taky pěju ódy jako většina, ale protože jsem komiksama nepostiženej, tak jako nezaujatej pozorovatel tomu prostě víc nedám, protože není proč. A Captain Marvel je ukázkovej prototyp přemachrovaný krávy, která v tomhle filmu neměla co dělat, asi úlitba, to se dneska musí, ehm...

• 6.7.2019  22:44
    Hellboy (2019)

Já se řadím k těm, kteří zůstanou raději u pekelníka Rona... David se snaží seč může, ale scénáristi mu házej pod nohy ne klacky, ale rovnou stromy. A takhle mizerný CGI jsem už dlouho neviděl - čestná výjimka je pouze s monstrama v Londýně, tam to bylo ok. A humor se teda těžce nedařil. Vůbec mi nevadilo temnější naladění, ale když pro mě byla asi nejlepší scéna těch pár minut na Sibiři, tak asi nejsem úplně cílovka pro tenhle film.

• 29.6.2019  22:59

Nuda, nevyužitý herci (hlavně Vera), moc postav, místo emzáků tam mohlo bejt cokoliv jinýho. Konec fajn, ale ten hluchej střed už to nenapravilo. Zklamání.

• 6.6.2019  19:11
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Kdybych byl zatraceně velkej hnidopich, tak bych našel na seriálu jen jednu vadu - že pro absolutní autentičnost není v ruštině / ukrajinštině. Ale vem to čert, tohle je jedna z nejlepších sérií všech dob. Nejsou tam přimyšlený kraviny pro větší efekt (postavu Emily Watson tak opravdu neberu), tady to prostě není třeba a je dobře, že to tvůrci pojali přesně tak, jak se sluší. Komorně a zatraceně mrazivě. Kéž by takovejch minisérií bylo víc... a i když tady je klad prakticky vše, tak jeden přecejen vyzdvihnu - hudba. Dokonalost.

• 1.6.2019  20:28

Tak rozpočet evidentně nabobtnal, ale na scénáristy už asi nezbylo. Ve zkratce, takovou hovadinu jsem dlouho neviděl. Jobsiáni jsou jeden z hodně mála důvodů, proč tomuhle nestřelim odpad. Zlatá jednička.

• 4.5.2019  22:39

Tohle není klasická Liamovka a ten humor je smrtící! :-))) Originál jsem neviděl (a upřímně, ani neznal), takže nemám potřebu všem sdělovat, jak je to úplně stejný a na prd atd. Já se velmi dobře pobavil.

• 13.4.2019  22:58

Jako jo, je to slepenec zde mnohokrát zmiňovanejch filmů, ale ono to docela funguje. Maso do mlejnku poměrně nezajímavý, ale mohlo bejt i horší. Místnosti pěkný, nápaditý, škoda jen, že nejlepší byla hned na začátku. Klasicky mi nesed konec, ale tentokrát ne z důvodu klasickýho oslího mostu na pokračování, ale tady se tvůrci ani nepokusili ho udělat "jinak", než zcela očekávaně. A až teď jsem si všim, že se na hudbě podílel Brian Tyler - hudbu jsem prakticky neregistroval, takže buď vytáh odpad ze šuplíku nebo se nám chlapec kazí. Celkově ani tak ani tak, ale nenudil jsem se a možná že se na to pokračování i mrknu.

• 9.3.2019  23:32
    Toman (2018)

Ještě, že toho Trojana máme, protože v bahně český produkce tohle opravdu vyčnívá jak stožár. Koho tohle období aspoň trochu zajímá a nevadí mu dloooooouhý scény (ale s o to záživnějším obsahem), tak si bude lebedit. Jen škoda, že casting byl sice velmi trefnej, ale s jednou výjimkou - Aleš Procházka se na největšího hajzla novodobých dějin prostě nehodil. A atmosféra doby rozhodně nebyla vykreslena tak depresivně, jak bych čekal. Ten pocit mrazu jsem měl pouze dvakrát: 1) Mě přece nedáš Klémo 2) Tady Gottwald. Zklamal jsi Zdeno. Ale i tak rozhodně výbornej film a takovou skvadru výbornejch herců není moc často vidět pohromadě.

• 26.2.2019  19:05
    MOST! (TV seriál) (2019)

Nakonec bohužel trochu zklamání. Pánové Kol + Pr vždycky začnou totálně rozsekávacím úvodem a od půlky je to kvalitativní sešup. Stalo se to u Čtvrtý hvězdy a nerad to říkám - tady taky. Kdybych měl hodnotit první polovinu, tak je to za čistejch 5* a ani nemrknu okem. Luďan absolutní (a úžasný) hovado, naprosto za celou kariéru nedoceněnej Cyril Drozda a můj novej oblíbenec Michal Isteník. Ten tu celkově zahrál asi nejlíp. U scény s rozsekáním mrazáku jsem se řezal asi 10 minut. Taky chválím vkusně vybranou hudbu. Ale pak zmizel humor a už jsem spíš tak jen ze zvědavosti koukal, jak to dopadne. Okresní přebor už asi nikdy překonán nebude... P.S.: admini ČSFD prominou, ale tohle si neodpustím - Milí uživatelé, nechcete už jít s tím trapným kádrováním kohokoliv s jiným názorem (sluníčka vs voliči SPD vs voliči Zemana vs pražská kavárna... ano, obě strany) do prdele? Na to máte fejsbuk, abyste předvedli svou "inteligenci", aspoň sem to netahejte.

• 8.2.2019  17:40

Šmejdi po americku. Kromě obsahu, kdy jen kroutíte hlavou nad tím, že týpek viditelně podvádí a ještě si to celý natáčí (díky čemuž to máme z první ruky), je taky bezvadně vidět, jak tupá masa zombies skáče podle toho, jak nějaká random slepice (pardon, influencerka) něco plácne na instáč. To už jsme fakt tak zdegenerovali? Právě tenhle přesah se mi líbil, že to nebylo čistě o uspořádání festivalu, jakej svět neviděl. A neviděl :-) Super dokument.

• 29.1.2019  19:50
    Aquaman (2018)

Další z řady sledu hezky vypadajících scén, který už si ale pár dnů po zkouknutí vlastně nepamatuju. Ale aspoň se DC konečně povedlo se srovnat s Marvelem. Škoda, že až v době, když už mám Marvelu plný zuby. Jasonovi role sedla a humor byl celkem ucházející. Ale co tam proboha dělala ta negerská moucha? Fail, ehm...

• 29.1.2019  19:47

Film to je výbornej a rozhodně důstojná pocta Freddiemu. Malek skvělej, místama jsem zapomínal, že je to "jenom" on a Gwilym Lee, to je prostě Brian May s jinou občankou :-) Ale po těch nadšenejch ohlasech jsem čekal ještě trošku něco víc než jen poctivej životopis. Scéna ve Wembley to málem zlomila k maximálnímu hodnocení, ale opravdu jen málem.

• 12.1.2019  17:13

Už bych brzdil. Trojka už se potácela na hranici trapnosti a bohužel do ní občas i spadla. Některý fóry super, ale nebylo jich tolik, aby se to u mě dostalo vejš. Škoda, šlo z toho dostat určitě víc.

• 12.1.2019  17:11
    The Orville (TV seriál) (2017)

Když je kopie lepší než originál (ST Discovery)... druhá série zatím citelně horší, ale po dvou dílech těžko soudit. Uvidíme o pár týdnů později. První série ale u mě za 4* - sympatický herci, rozumná dávka humoru, takhle si představuju pohodovej scifi seriál.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18