Bláznivé poslání (1983)

Stejně jako u jedničky, kouzlo přetrvalo dodnes, naštěstí. A pozor, jestli vás nesleduje FBI :-D

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Vedle Spaceballs nejlepší Brooksova parodie. Můžu to vidět 7x do tejdne a stejně se budu chlámat až na lesy. A kromě toho, nejkrásnější Mariana ze všech, je právě tady. Dabing výjimečně geniální. Protože v originále nejsou Lotringhamovy přebrepty tak dobrý, jako když se ozve "Vyklučte nám toho dáka" nebo "Ty nevíš, že je v lesnatých králích loveno zakázat vepřové divoce?" V kadenci vtipů za minutu je tohle dílko na čelních místech a trapnost je tu minimální. Brooks je génius :-)

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Samotnýho mě na jednu stranu mrzí, že nedám pět *, ale nedám. Co se týče atmosféry, tak tenhle film nemá konkurenci. Efekty na tehdejší dobu taky špička a dá se na ně bez problémů koukat i dneska. Vadila mi ale poměrně zbytečná vata a hlavně Truffautova role mi přišla naprosto zbytečná. Z dětství sem si pamatoval jenom ty scény s ufo a s radostí sem zjistil, že mi z nich padá čelist i dneska. I odkaz na Čelisti potěšil. Ale kvůli těm muškám to u mě na plný hodnocení neni. (200. komentář)

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Tenhle film je lepší než se zdá (taky díky perfektnímu doslovnýmu překladu názvu, ehm...). Steven zmizel dřív než ze sebe stačil udělat vola, nerváček prostupující skoro celou stopáží je moc cajk a tohle byla jedna z mejch nejhranějších vhs, proto ****

Bohemian Rhapsody (2018)

Film to je výbornej a rozhodně důstojná pocta Freddiemu. Malek skvělej, místama jsem zapomínal, že je to "jenom" on a Gwilym Lee, to je prostě Brian May s jinou občankou :-) Ale po těch nadšenejch ohlasech jsem čekal ještě trošku něco víc než jen poctivej životopis. Scéna ve Wembley to málem zlomila k maximálnímu hodnocení, ale opravdu jen málem.

Bohové Egypta (2016)

Čekal sem strašlivou kravinu, ale kupodivu to bylo docela lehce stravitelný. Jasně, musel sem si asi 10x říct, abych ten mozek u sledování nepoužíval, ale neni to o nic horší než klasickej popkorňák. Na jedno podívání ok. Thwaites je ovšem castingovej fail jak poleno.

Bright (2017)

Bright mě hodil do centra dění, aniž by třeba vysvětlil pozadí, proč je svět takovej, jakej je. Rozhodně by to bylo mnohem záživnější, než třetina filmu. Chemie mezi parťákama veškerá žádná, fuckuje se tu o106 (zbytečně), dějově je to slátanina (proč nám Dark Lorda aspoň neukázali?) a celkově jsem se skoro nudil. Ale elfice byla správnej badass a občas se poved i nějakej ten vtip (i když by se jich sem dalo nacpat mnohem víc a to jsem právě očekával) - jako třeba metalovej love song. Tady Netflix šťastnou ruku rozhodně neměl.

Bronson (2008)

Velký zklamání... Tom Hardy je sice v roli perfektní, ale já měl problém to dokoukat. Nevhodně zvolená hudba, moc nudnejch pasáží, z filmu sem se skoro nic nedověděl...

Bruno (2009)

Takhle rozporuplný pocity sem neměl ani u Borata... chvilkama to bylo na ***** a pak zase na odpad... pár fórů naprosto geniálních, pak zase scéna, kdy sem měl chuť to vypnout... nejvíc mě asi rozsekal Wilhelm Schmidt :-))))))