Prvek zločinu (1984)

velmi zajímavé skvělě natočené jen jsem se občas ztrácel každopádně von trier ukázal že detektivka může mít i hloubku čemuž jsem dlouho nevěřil

Chacun son cinéma (2007)

celkově by si Chacun son cinéma zasloužil i méně než tři hvězdy protože především první polovina až na jednu nebo dvě vyjímky je velmi nudný sled kraťasů kterým se buď nepovede říct vůbec nic a nebo každý říká to samé že divák a jeho vztah k filmu je věc zajímavá druhá polovina filmu jde dle mého soudu s kvalitou o dost nahoru a najde se zde pár vynikajících kousků především Lars von Trier či Roman Polanski i několik dalších nadprůměrných dílek které pohladí na duši jako celek mě ale film o dost zklamal v podstatě me dokázali zaujmout jen to režiséři kteří se nesnažili zachytit emoce diváka během sledování filmu těch je bohužel ale větší polovina a liší se jen minimálně

Království - Série 2 (1997) (série)

možná o ždibíček horší než první série především otevřená duchařina a vyvolávání satana řadím do šedého průměru nestrašidelných hororů ale i přesto jako celek je i druhá série vynikajícím počinem který mě chytl a nepustil vše co fungovalo dřív funuje i tady tedy roztřepaná kamera jednotné barevné ladění skvělí herci a především dechberoucí atmosféra

Pepek námořník (1960) (seriál)

když už nic alespoň mě pepek naučil jíst špenát

Arch Enemy: Live Apocalypse (2006) (koncert)

trošku moc sterilní zvuk a přetechnizovaná kamera a střich jinak vystoupení nemá chybu

Vymítač ďábla (1973)

no tak nevím zrovna nadšený jsem z toho nebyl začátek a tím myslím první půl hodiny by potřeboval značně zrychlit a bál jsem se jenom dokud ještě nebylo zcela jasné co z tou holkou vlastně je vše ale uzemnil přízemní konec aneb pokud vás něco trápí skočtě z okna doporučuje jeden ze dvou katolických knězů

Na Větrné hůrce (1939)

tohle bylo ještě horší než knižní předloha a to je co říct

Mariachi (1992)

jako prequel k desperadovi dobré některé jednotlivé scény taky a španělština tomu všemu dodává sexy nádech ale celým film je značně nevyrovnaný akční humorné romantické ani snové pasáže spolu nijak nekomunikují velkou ztrátou je taky nepřítomnost charismatických herců zejména otylý chlápek se směšným knírkem a vysokým hláskem jako drsný zabiják s futrálem plným bouchaček se nepovedl a proto jsem z toho všeho měl poněkud rozpačitý pocit