Zakázaná planeta (1956)

Já to prostě žeru... Nejlepší byly ty scény s Altairou, co věta to perla. V těchhle chvílích to vypadalo trochu jako nějaký porno bez sexuálních scén... Při srovnání s novým Star Trekem, který jsem viděl den před shlédnutím FP, se ukazuje, jak hloupá a podivná je soudobá mainstreamová filmová kultura. FP nabízí mnohem hlubší a zajímavější myšlenky, je dramaticky lépě vystavěn (děj neletí zběsile a chaoticky kupředu, ale pomalu graduje do velkolepého finále) a poskytuje mnohem více prostoru pro divákovu imaginaci. Je to chytrý film, což se o posledním ST říci nedá.

Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě (2009)

Pěkně udělaný a atmosférický animák. Jeho komiksová verze je ale mnohem silnější a komplexnější (vzhledem k propojení se světem Watchmenů). Pomalé, přerušované čtení se k tomuto příběhu hodí víc než plynulý sled animovaných scén a lehce archaický jazyk originálu taky vypadá líp na papíře.

Strážci - Watchmen (2009)

Dopadlo to nakonec docela dobře. Snyderovi Strážci jsou docela solidně natočený cool snímek, který ale na rozdíl od komiksu nedokáže dostatečně využít možností žánru a opakuje pořád dokola několik provařených postupů (zpomalené scény, retro písničky apod.).

Krtek (1970)

Opět jeden z filmů, na které je utrpení se dívat, ale po shlédnutí si říkám: hm, tý jo, fakt dobrý! Pár lidí odešlo v průběhu promítání z kina, což se mi naposledy stalo u Evangelia sv. Matouše. Asi nezvládli množství nechutných a krvavých scén. Ve srovnání s o chlup lepší Svatou horou působí El Topo trochu vyprahle, jako ta poušť, ve které se odehrává. Hudba je geniální, obzvláště ta úvodní melodie.

Papillons de nuit (1997)

Mám rád malíře Paula Delvauxe, takže tohle pro mně byla docela lahůdka. Servaisovi se podařilo poměrně dobře vystihnout poklidnou, zadumanou atmosféru Delvauxových obrazů.

Pro hrst dolarů (1964)

Velmi slušný western, jehož hlavní devizou je vynikající hudba. Zajímavé téma soupeřících klanů a neustále porušované a obnovované rovnováhy mezi nimi je podáno přístupnějším způsobem než v původním Yojimbovi. Když se toto téma vyčerpá, děj naštěstí nabere nové obrátky a končí napínavým finále. V rámci pravidel žánru jsem dostal vrchovatě všechno to, co jsem čekal, ale ani o chlup víc, takže konečné hodnocení za 3,75*.

Nezkrotná Angelika (1967)

No jo, Angelika...Je to kýč, doják, ale stále to na mě nějak intenzivně subliminálně působí. Jsem pouze poněkud znepokojen tím, že největší sympatie si u mě získal markýz d´Escrainville.

Asparagus (1979)

Vizuálně nesmírně působivé, ale příšerný hudební doprovod ve mně vyvolával fyzickou nevolnost a zážitek z mile perverzního snímku poněkud pokazil...

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Závěrečná bitka dvou bouchačů byla docela dobrá, ale ani ta nestačila film vytáhnout z šedi průměru. Příště by režisér mohl vynechat především pitomoučké romantické scény, při kterých mi pravidelně zelenaly oči...nudou.

Řím (2005) (seriál)

Zpočátku dobré, ale postupně mě to přestalo bavit. Snaha o historickou přesnost se zastavuje někde na půli cesty a je zabita neuvěřitelnými, typicky seriálovými zápletkami (ztroskotání Vorrena a Pulla, nalezení Pompeia apod.) a otupujícím opakováním motivů (zejm. erotické scény).