TOP STAR magazín (2008) (pořad) odpad!

Dá se to vůbec nějak komentovat???

Ukradená vzducholoď (1966)

Tohle je zhmotněný sen každého kluka. Je tady snad všechno, co jsem chtěl jako dítě zažít - let (ukradenou!) vzducholodí, tajemné exotické kraje, prázdniny na opuštěném ostrově, setkání s kapitánem Nemem, boj s piráty, rodiče před soudem...samozřejmě v geniální Zemanově výtvarné stylizaci, která je opravdu nadčasová.

Velké ticho (1968)

V mezích žánru bych dal i pět hvězdiček. Trochu mě štvaly leckde toporné dialogy a předvídatelný děj, ale jednoznačně převažují klady: famózní hudba vhodně podbarvující situace na plátně, dovedné vybudování atmosféry, krásné záběry na krajinu, charismatický Trintignant a Kinski.

We Shoot with Love (2009)

Číslo 1: **** Číslo 2: ***** Číslo 3: * Číslo 4: **** Číslo 5: **. Jako celek docela vtipné, příjemně strávených 11 minut.

Xenogenesis (1978)

Na amatérský film začínajícího autora po technické stránce zajímavé. Funguje to ale spíš jako nějaké technické demo než plnohodnotný kraťas.

Zakázaná planeta (1956)

Já to prostě žeru... Nejlepší byly ty scény s Altairou, co věta to perla. V těchhle chvílích to vypadalo trochu jako nějaký porno bez sexuálních scén... Při srovnání s novým Star Trekem, který jsem viděl den před shlédnutím FP, se ukazuje, jak hloupá a podivná je soudobá mainstreamová filmová kultura. FP nabízí mnohem hlubší a zajímavější myšlenky, je dramaticky lépě vystavěn (děj neletí zběsile a chaoticky kupředu, ale pomalu graduje do velkolepého finále) a poskytuje mnohem více prostoru pro divákovu imaginaci. Je to chytrý film, což se o posledním ST říci nedá.

Zardoz (1974)

Vynikající film! Pod slupkou surreálné psychedelické podivnosti se skrývá výtečně nasnímaná, překvapivě koherentní úvaha o lidské přirozenosti. Triky a sci-fi kulisy, kterých tu moc není, mají příjemně nedigitalizovaný vzhled - škoda, že se takhle už filmy netočí.

Zběsilost (1966)

Takhle má vypadat KONEC filmu - prostě pořádnej sek do obsahu lebky nic netušícího diváka.

Zdrojový kód (2011)

Konceptuálně poměrně hloupé, ale zase tak sexy a zábavně natočené, že jsem si to slušně užil. Určitě lepší než film Parallel Worlds, který má jsem viděl den předtím a má podobný námět. Celkově řekněme tak 3,7 hvězdy.

Zombieland (2009)

Docela jsem se bavil, i když občas jsem přeskočil o pár minutek dopředu rychloposuvem...Oceňuji vtipnou hru s klišé zombie filmů a hlavně výborné scény v zábavním parku. Slabší 4*.